Evoluce sázení na basketbal

Hry

2022-12-28

Miliony basketbalových fanoušků po celém světě sledují National Basketball Association, populárně NBA. Se stovkami zápasů odehraných ročně nabízí tato basketbalová liga obrovské příležitosti pro sportovní sázkaře. Sázková kancelář nabízející sázkové trhy NBA však v minulosti nebyla běžná. Spolu s ostatními mainstreamovými americkými sporty zaujala NBA tvrdý postoj proti sportovnímu sázení.

Evoluce sázení na basketbal

Společně s NFL, NHL a NCAA, tyto sportovní organizace daly najevo svůj postoj proti online sázení. Tento postoj proti sázení byl inspirován obavou, že sázení na sporty by mohlo tyto sporty přímo ovlivnit.

Většina amerických států však začala otevírat své dveře online hazardním hrám po přelomovém rozhodnutí nejvyššího soudu. Tento krok nejenže přinesl online bookmakerům pokrytí online sázení, ale také to znamenalo, že občané USA nyní mohli sázet na tento národní sport.

Sázení NBA je neuvěřitelně sledované a vsazené. Vzhledem k popularitě ligy se však sázení NBA značně vyvinulo.

Jak se NBA stala populárním sázkovým trhem

Jak již bylo zmíněno dříve, americké ligy jako NBA nebyly v minulosti populární. Věci však nabraly rychlý spád v roce 2018 poté, co Nejvyšší soud zrušil federální zákaz sportovního sázení v zemi. A téměř „okamžitě“ se online sportovní sázení v zemi dostalo do popředí zájmu.

V minulosti měli hráči omezené možnosti. Rozhodnutí soudu však přivítalo uvolněné prostředí hazardu. Široká škála sázkových trhů se jako taková stala standardem pro sázení na basketbal. S online bookmakery dostupnými téměř v každém státě slibují nejlepší americké sázkové kanceláře vzrušující zážitek a příležitosti k výhře.

Jednou NBA sázení se stal mainstreamem napříč americkými státy, počet lidí sázejících na hry NBA se začal zvyšovat. To bylo inspirováno skutečností, že lidé mohli zůstat doma a sledovat dění při podávání sázek, jak se hra protahovala.

Živé sázení NBA

Zatímco to všechno začalo pohodlím online sázení, vzestupem live basketbalové sázení přinesl masivní změny v sázení NBA. Tento vývoj však přišel s některými výzvami, které bookmakeri nepředpokládali. 

Televize nebo satelity měly obrovskou časovou prodlevu, což znamenalo, že ti, kteří sledovali hru na mainstreamových médiích, nemohli sázet spravedlivě. Live sázky jako takové byly povoleny pouze během reklamních přestávek. Toto omezení však bylo vyřešeno technologickým pokrokem a sázející mohli sázet na živé basketbalové zápasy.

Live sázení se staly lukrativní pro basketbalové fanoušky díky relativní snadnosti jejich umístění. Pro většinu sázkařů je atraktivní živě streamovat hru při sázení, protože jim to často dává šanci informovaně vybrat. Aspekt živého sázení také nutí sázející uzavírat více sázek, než by tomu bylo u běžného online sázení. Navíc změny na poslední chvíli a možnost masivních basketbalové kurzy změny během posledních minut hry činí sázení live fascinujícím.

Široká nabídka možností sázení

Během prvních dnů se sázky NBA omezovaly hlavně na součty, peněžní linie a handicapy. V posledních několika letech však došlo k exponenciálnímu nárůstu počtu sázkových možností. To znamená, že basketbaloví sázkaři dnes nemají limit na rozsah trhů.

NBA je obecný sport, který se točí kolem hráčů a týmu. Sázkové trhy nabízené online sázkovými sázkami to obvykle odrážejí. Některé možnosti sázení, které jsou dnes basketbalovým sázkařům k dispozici, zahrnují:

  • Sázky na hráče/týmy NBA: Sázkaři sázejí na výskyt či nenaplnění určitých událostí, které se většinou točí kolem bodů, asistencí, doskoků nebo časů.
  • Parlay sázky: Jedna sázka NBA s více výběry, kde každý výběr musí vyhrát.
  • Budoucí sázky: Jak název napovídá, tento typ sázky umožňuje sázkařům vsadit na výsledek budoucí události

Změna v pravidlech

Po masivním rozšíření sázek NBA, navzdory počátečnímu potlačení ze strany NBA, došlo k několika novým událostem. NBA zavedla cenu za čtvrtletí, která se snažila zavést cenové možnosti pro živé hry a hry na vyžádání.

Dalším pravidlem inspirovaným online sázením je sestavování sestav. Toto pravidlo vyžadovalo, aby všechny týmy předložily své sestavy 30 minut před oficiálním zahájením zápasu. Toto pravidlo umožnilo sázejícím analyzovat týmy a informovaně vybírat. Před tímto novým pravidlem mohla většina týmů odeslat své oficiální sestavy 10 minut před zápasem.

NBA posledních 90. Toto je v podstatě nová sázková hra vyvinutá NBA. Tato nová hra využívá záběry z minulých her spojené dohromady, což umožňuje sázkařům vsadit během 90 sekund simulovaného záznamu.

Závěrečné myšlenky

Sázení na NBA nikdy nebylo tak lukrativní. Online bookmakeri po masivní legalizaci v USA rostou jako houby po dešti ve většině států. NBA je jedním z mnoha sportů, ve kterých online sázení způsobilo revoluci. Hráči ve státech, kde je sportovní sázení legální, mají dlouhý seznam možností od nejlepších bookmakerů. Online stránky s recenzemi bookmakerů, jako je BettingRanker, jsou vždy skvělým místem pro začátek pro sázkaře, kteří hledají nejlepší sázkové stránky NBA.

Nejnovější zprávy

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?
2023-01-25

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?

Novinky