Jak vybrat správného boxera, na kterého vsadit

Průvodci

2023-04-19

Ethan Tremblay

Boxerští mistři sdíleli několik společných rysů, které jim pomohly dostat se z neznáma na vrchol. Abyste se stali profesionálním boxerem, musíte být tvrdý jako hřebíky. Bez nadsázky lze říci, že box je jedním z nejprogresivnějších světových sportů. Obrovští a známí bojovníci často věnují tréninku hodně času.

Jak vybrat správného boxera, na kterého vsadit

Sledovat skvělého boxera na vrcholu svých schopností v akci je vzrušující. Rocky Marciano, Joe Louis, Muhammed Ali, Joe Frazier, Manny Pacquiao a Mike Tyson jsou jen některé boxerské velikány, které nadchly miliony fanoušků. Tito jedinci měli jedinečné vlastnosti, které jim umožnily prosperovat v této vysoce konkurenční oblasti.

Chcete-li, aby se vaše jméno zařadilo mezi nejlepší na světě, budete muset vynaložit mnoho hodin fyzické kondice, vytrvalosti, vášně a jízdy. Níže jsou uvedeny nejdůležitější atributy skvělého boxera, které je třeba mít na paměti, když začínáte s online sázením na boxerské zápasy.

Vlastnosti šampiona v boxu

Skvělý boxer má vlastnosti a vlastnosti, které přesahují pouze technické znalosti. Co dalšího podle vás posunulo tyto šampiony na vrchol? Pojďme se podívat nejlepší tipy na sázení na box o tom, co dělá nebo láme bojovníka. Tato příručka vám pomůže získat více výher ve sportovních sázkách!

Srdce a vnitřnosti

Můžete tomu říkat, jak chcete – vnitřnosti nebo srdce. Je to zásadní vlastnost pro každého boxera, přesto je často přehlížena. Do ringu vstupujete s vědomím, že na vás soupeř bude házet rány a vy musíte být připraveni je přijmout.

Během bojů dostávají i ti nejzkušenější konkurenti značné poškození. Dostat se do ringu a bojovat s vědomím, že dostanete ránu, vyžaduje odvahu. Udržet tlak po zranění vyžaduje ještě více odvahy.

Pokud jde o boj, jen málo konkurentů mělo větší odvahu než Muhammad Ali. V roce 1964 se dostal do souboje o titul proti Sonnymu Listonovi, který byl široce považován za velkého favorita díky Listonově vynikající velikosti, síle a údernosti. Ali, který byl tehdy známý jako Cassius Clay, vyhrál obě kola.

Ali dostal od Joe Fraziera velký trest během tří bitev, ale dvakrát se prosadil. Ali porazil impozantního šampiona George Foremana knockoutem v boji, o kterém mnozí předpovídali, že skončí s Ali na plátně s vážnými zraněními. Ali má širokou škálu schopností a mezi nimi vyniká jeho odvaha.

Agresivita

Agresivita je zásadní složkou make-upu každého elitního bojovníka, i když to není ta nejpůvabnější vlastnost, kterou lze v dnešní době vyzdvihnout. Boxerský ring totiž není žádný chill knižní klub. Každý soutěžící vstupuje do arény s jediným cílem: vyřadit svou konkurenci.

Dříve jsme zdůraznili Mikea Tysona a divoká zuřivost, kterou dokázal projevit během svého vrcholu, je dokonalým příkladem toho, o čem zde mluvíme. Zabijácký instinkt je další vlastnost nezbytnou pro každého skvělého boxera. Chcete-li vyhrát boj, nesmíte váhat a jít do knockoutu, když je váš nepřítel zraněn nebo vykazuje známky únavy.

Pohyb Nohy A Hlavy

Mnoho lidí, kteří nejsou obeznámeni s boxem, si myslí, že sestává výhradně ze stání na jednom místě a házení pěstí. I když je to do jisté míry pravda, schopnost boxera pohybovat se rychle a efektivně na nohou je charakteristickým znakem elity. Mohou uniknout soupeřovým útokům a postavit se tak, aby zahájili své vlastní, pokud se umí dobře pohybovat (to byla jedna z mnoha silných stránek Mannyho Pacquiaa v ringu).

Každý bojovník nejvyšší úrovně by měl mít také vynikající pohyb hlavy. To jim umožňuje vyhýbat se soupeřovým útokům a současně se pohybovat do a mimo dosah úderu. Legendární boxer Muhammed Ali je příkladem kombinace vynikající práce nohou a pohybu hlavy.

Razící síla a přesnost

Úderná síla bojovníka je postavena na výbušné síle.

Chodit do posilovny a pumpovat železo však není jediná odpověď. Načasování, koordinace a vnímání příležitosti jsou klíčové.

To vše se zdokonaluje cvičením v tělocvičně. Mike Tyson byl boxer těžké váhy, který zasadil některé z nejtěžších úderů v předchozím půlstoletí. Mnoho jeho konkurentů bylo vyšších než on a on věděl, že to znamená, že mohou zvednout větší váhu. Nikdo se však nemohl rovnat Tysonovi v jeho raných fázích hra když rozdává rány s velkou chutí a bezohledností.

Podobně v boxu musí bojovníci zasáhnout neustále se pohybující cíl.

  • Soupeř se snaží vyhnout tomu, aby dostal pěstí při měření.
  • Čím více se boxer pokouší udeřit a minout, tím více energie plýtvá a tím je pravděpodobnější, že bude zasažen pevnou ranou. 
  • Pokud se úder spojí, boxeři získají sebevědomí a soupeř utrpí zranění.

Manny Pacquiao je skvělým příkladem někoho, kdo dokáže rychle a přesně podávat silné údery. Díky tomu se vypracoval na jednoho z nejlepších bojovníků poslední dekády.

Rychlost ruky

Rychlost rukou je základní zbraní každého elitního bojovníka. Čím rychlejší ruce, tím lépe. Jedním z charakteristických znaků zkušeného boxera je jejich rychlost, která jim umožňuje rozdávat údery a kombinace s devastující rychlostí a účinností. Umožňuje boxerovi skočit na svého nepřítele, což mu umožňuje rozpoutat příval úderů dříve, než jeho protivník stihne zareagovat. Je obtížné využít mezery vytvořené silnou prací nohou nebo pohybem bez dostatečné rychlosti ruky.

Defenzivní schopnosti

Boxeři nedají dopustit na svou ostražitost, když jsou v ringu.

  • Nejlepší boxeři zabraňují svým konkurentům v silových úderech na vaše slabá místa.
  • Účinná obrana vyžaduje, aby boxeři zvládli uhýbání a blokovali tyto údery. Boxeři mohou tohoto cíle dosáhnout pohybem, používáním polohy svých paží a těla a využíváním svých pozorovacích schopností.
  • Boxeři by měli věnovat velkou pozornost každému pohybu svého protivníka v bitvě. Je snadné vidět, že miluje své údery dvojitým nebo rychlým hákem.
  • Jakmile zjistíte vzorce svého nepřítele, můžete přijmout opatření, abyste se vyhnuli udeření a následně úder zpět svým útokem.

Vytrvalost

V boxu je vytrvalost tou nejdůležitější vlastností, kterou může bojovník mít. Získání vytrvalosti vydržet mnoho kol je zásadní pro váš úspěch. Musíte trénovat trávit hodně času v ringu, aniž byste se unavili. Pokud začnete silně a po několika kolech se unavíte, můžete mít problém vyhrát jakýkoli zápas.

Závěrečné myšlenky

Mnoho boxerů v průběhu let povstalo a upadlo, ale jen vybrané číslo lze považovat za legendy. I když šampioni mohou mít podobné schopnosti, jejich individualita je skutečně odlišuje. Disciplína a velikost jsou určujícími vlastnostmi boxera světové třídy. To je důvod, proč dokončování domácích úkolů a získávání vaše strategie sázení na box před sázkou na skvělého bojovníka online je zásadní.

Nejnovější zprávy

Nejlepší průvodce správou vašeho bankrollu pro sportovní sázení
2023-05-17

Nejlepší průvodce správou vašeho bankrollu pro sportovní sázení

Novinky

Propagace kasina

22BET:Až 300 $
Hrát

Pravidla a Podmínky

Nomini
Nomini

Pravidla a Podmínky

Nenechte si ujít tyto bonusy

22BET
22BET
300 dolarů
Způsoby vkladu
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Získejte bonus22BET recenze

Pravidla a Podmínky

Close