Průvodci

May 3, 2023

Základy řádkového nakupování pro lepší sportovní sázky

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Při sázení na sporty je důležité zvážit několik faktorů, včetně kurzů a linií, než vsadíte. Line shopping znamená hledání nejvýhodnějších sázkových řad před uzavřením sázky.

Základy řádkového nakupování pro lepší sportovní sázky

Nalezení co největších čar je zásadní pro každého sportovního sázkaře, který chce maximalizovat své výnosy, ať už sází na smíšená bojová umění, fotbal, tenis nebo cokoli jiného.

Tento kousek představí nakupování v řadách a zdůrazní, proč je to důležité pro váš konečný výsledek.

Co je řádkové nakupování?

Řádkové nakupování je srovnatelné s jakýmkoli jiným typem nakupování. Když sháníte nové auto, trochu porovnáváte, abyste zjistili, který prodejce nabízí nejlepší nabídku. Stejné zásady platí i pro nákupy v řadě. Proto mohou běžné nákupní tipy platit jako tipy pro nakupování v řadě.

Chcete-li správně nakupovat v řadě, vyberte řadu (například spread, total nebo moneyline) a porovnejte ji ve dvou nebo více různých sázkových kancelářích. 

Své sázky byste měli umístit na řadu s nejvyšším kurzem, protože vám poskytne nejvyšší výnos a měli byste vsadit na tuto řadu. To je podstata. Pokud to však se sázením myslíte vážně, bude to mnohem složitější.

Některé webové stránky nebo regiony vás například vypnou nebo omezí, zatímco jiné budou klást větší omezení na to, co můžete dělat. Pokud jde o odměny, nejlepší stránky pro sportovní sázení budou mít nižší riziko a budou rychlejší ve výplatách než ostatní. V každém případě byste měli upřednostňovat sázení na linii, která nabízí největší potenciální návratnost vaší investice.

Jednoduchá ilustrace řádkového nakupování

Přestože je nakupování v řadě technická fráze, je to jednoduchý koncept k pochopení. Není těžké pracovat, i když si přejete, abyste na to měli drony (jak to dělají velké kolektivy). Díky výhodám z nakupování ve vaší spodní linii se to rozhodně vyplatí.

Před podáním sázky byste měli udělat nějaké „line shopping“, což znamená procházet mnoho sázkových kanceláří a najít sázkové kanceláře, které poskytují nejvyšší kurzy. Ilustrování je nejúčinnější metodou, jak toho dosáhnout.

 • Chcete vsadit proti šíření v dnešní hře Blazers proti Wizards. 
 • Sázkové kanceláře u většiny sázkových kanceláří mají Washington označený za 5,5bodového favorita před druhým týmem. Nicméně podle jedné z knih jsou Čarodějové jen pětibodovým favoritem. 
 • Pokud si myslíte, že Wizards vyhrají s rozdílem šesti bodů nebo více, měli byste hrát ve sázkové kanceláři, která je má na seznamu s rozpětím 5,5 bodu. 
 • Pokud si naopak myslíte, že Blazers vyhrají nebo prohrají s rozdílem menším než šest bodů, měli byste si vybrat sázkovou kancelář, která má San Antonio favorizované o 5,5 bodu.

Měli byste to udělat také s jinými sázkami, jako jsou součty a peněžní linie. Když hledá hru, na kterou lze vsadit na Over budete hledat součet, který je nejnižším možným číslem, a naopak, když budete hledat hru, na kterou vsadíte na Under.

Totéž platí pro peněžní linky. Sázky tohoto druhu jsou nejrozšířenější v baseballu a hokeji a jsou často uváděny v dolarech a centech. Například favorit za dva dolary by měl peněžní hranici -200, ale smolař, jehož kurz vzrostl z +150 na +140, by byl považován za posunutého o deset centů.

I když se to nemusí zdát mnoho, když sázíte jen pár dolarů (10 dolarů vyhraje 14 dolarů místo 15 dolarů), je to 6,7% rozdíl! Stejně zásadní a potenciálně rozhodující mezi dlouhodobým úspěchem a neúspěchem je praxe nakupování na Moneyline.

Jak sázkaři využívají řádkové nakupování, aby „byli knihou“

Pokud jste jedním z nejlepších webů pro sportovní sázení a přijímáte sázky na typické šťávě -110, budete mít z dlouhodobého hlediska pěkný zisk. To však platí pouze v případě, že jsou vaše linie trvale blízko konsensu, známého také jako trh.

 • Pokud si vyberete web, který porovnává kurzy, můžete si prohlížet řady z několika sázkových kanceláří současně a na stejné obrazovce. To vám umožní zobrazit, kde stojí většina knih, a upozornit na varianty čar.
 • V situacích, kdy jsou řádky mimo o 1,5 bodu nebo více, se můžete v podstatě „stát knihou“ tím, že si vyberete tým s chybnou cenou a vsadíte na něj. To se provádí výběrem týmu, který má vyšší bodový rozptyl. 
 • Nalezení těchto mezer v cenách může výrazně zvýšit váš konečný výsledek a nemusíte mít k události postoj, abyste mohli podat lukrativní sázku; vše, co musíte udělat, je určit konsensuální linii, najít jiné sázkové kanceláře, které se od této linie odchylují, a vsadit na stranu, která má nesprávnou cenu.
 • Identifikace konsensuální linie je obvykle hračka a nejjednodušší způsob, jak se naučit „pravou linii“, je vybrat si vysoce uznávané a renomované obchody se spoustou aktivních zákazníků.

Zastaralé linky a pronásledování páry: Podmínky nakupování na linkách, které musíte znát

V souvislosti s řádkovým nákupem se často používají dvě fráze.

První technika je známá jako steam chasing. K tomu dochází, když se na jedné straně valí značné množství peněz (pára), což způsobí výrazný nárůst v řádcích, aby přilákal příjem na opačnou stranu. To má potenciál velmi rychle nabalovat, protože rostoucí množství peněz se pokouší „pronásledovat“ „páru“ a dostat se dovnitř, než se řada stane ještě větší a strmější.

 • Předpokládejme, že máte štěstí (nebo jste dostatečně zruční) a vklouznete dovnitř těsně předtím, než dojde k obrovskému pohybu páry. 
 • V takovém případě budete mít příležitostně možnost zajistit svou sázku před začátkem akce a vložit garantovaný výnos nebo freeroll. 
 • Pokud k tomu dojde, měli byste této příležitosti využít.

Nechte to běžet a spokojte se se svou sázkou tak, jak je, ale pokud se dostanete dostatečně brzy a změna je dostatečně výrazná, zvažte tuto alternativu. Předpokládejme, že máte štěstí (nebo jste dostatečně zruční), že se dostanete dovnitř těsně předtím, než dojde k obrovskému pohybu páry. V takovém případě budete mít příležitostně možnost zajistit svou sázku před začátkem hry a uzamknout zaručený zisk nebo freeroll.

 • Předpokládejme, že máte štěstí (nebo jste dostatečně zruční), že se dostanete dovnitř těsně předtím, než dojde k obrovskému pohybu páry.
 •  V takovém případě budete mít příležitostně možnost zajistit svou sázku před začátkem hry a uzamknout zaručený zisk nebo freeroll. 
 • Za předpokladu, že jste přišli dostatečně brzy a tah byl dostatečně velký, nechte to běžet a spokojte se se svou sázkou.

Předpokládejme, že současná řada u většiny bookmakerů je Los Angeles -5, ale že 10 minut před tipem přišla na Lakers masivní série sázek, které přinutily jednu knihu změnit řadu na Los Angeles -5,5 a poté na -5.5. V tomto scénáři jsou Lakers favorizováni o 5,5 bodu (-120).

Každá kniha, která stále zobrazuje Los Angeles -5, je nyní považována za pozadu a ve zvýšeném nebezpečí velkého hitu. To je to, co průmysl označuje jako zastaralá linka.

Když na ně narazíte, vždy vytěžte maximum ze zatuchlých linek, protože ve většině případů tu nebudou příliš dlouho.

Stojí výhody řádkového nakupování za extra úsilí?

Odpověď je ano. Jakékoli "ostré" by vám řeklo, že hrana, jakkoli skromná, je vždy lepší než nemít žádnou. Sportovní sázení má pro začátek nízké ziskové marže strategie ke snížení „vigilie“ že sázkové kanceláře přidávají do řady, je nakupovat.

Netrénovanému oku se nemusí zdát rozdíl mezi -110 a -105 až tak významný. Koneckonců, je těžké vidět rozdíl -5 mezi těmito dvěma řádky. Špatně.

Postupem času se hromadí výhry i prohry. Žádný zkušený hráč to nikdy nedokázal, aniž by pečlivě zvážil každou možnost. Chcete-li se živit jako gambler, je důležité, aby se počítalo s každým centem.

Nyní udělejme krok zpět a podívejme se na celkový obrázek. 

 1. Sázka 110 $ na 250 her při -110 znamená, že musíte vyhrát 131 her, abyste dosáhli zisku. 
 2. Musíte vyhrát 128 her z 250, pokud celkově vyděláte 105 -105 $. 
 3. Více než 250 her, to znamená rozdíl pouhé tři.
 4. Sharps musí porazit knihy v 53 % až 56 % případů, aby si udržely stabilní procento vítězství.

Když jsou marže tak nízké, výhra nebo prohra pouze ve třech hrách může být rozdílem mezi vyrovnáním a ztrátou peněz. Nesoulad mezi řádky, ať je sebemenší, výrazně ovlivní vaše zisky.

Závěrečné myšlenky

Závěrem lze říci, že řádkové nakupování je zásadní pro úspěch každého sportovního sázkaře.

Existuje mnoho skvělých tipů pro nakupování v řadě, které vám mohou pomoci být zkušenými nakupujícími řady, stejně jako několik instruktivních článků, které vysvětlují, na co se vyplatí vsadit na řadu a kterým se musíte vyhnout. Vzhledem k nízkým ziskům ve sportovním sázení může řadové nakupování určit, zda je hráč napřed nebo pozadu.

Vyhněte se tomu, abyste své knize věnovali těžce vydělané peníze tím, že si toto téma předem důkladně prostudujete. Řadové nakupování není obtížné a v průběhu času výrazně ovlivní váš konečný výsledek.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky
2024-06-08

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky

Novinky