ATP Tour

ATP je zkratka pro Association of Tennis Professionals, která organizuje ATP tour. Turné se zaměřuje na globální profesionální mužský tenisový okruh. Turné se ve skutečnosti skládá z několika různých turnajů, včetně grandslamových turnajů a několika turnajů se značkou ATP, jako je ATP Finals, ATP Cup a série ATP 250.

Z tohoto důvodu se turné koná v místech po celém světě v celém tenisovém kalendáři. Je to velmi prestižní turné a hráči neustále soutěží o body, které jim zajistí umístění v následující tenisové sezóně.

Historie ATP Tour

Historie ATP Tour

Výherní fond pro turné se liší, protože každý turnaj bude mít svůj vlastní výherní fond. Více informací k tomuto naleznete na webových stránkách jednotlivých turnajů. Například finanční odměna pro ATP Cup v roce 2022 je 10 milionů dolarů. Hráči dostávají jak poplatek za účast, tak finanční odměnu. K dispozici jsou také prize money pro týmy v ATP Cupu.

ATP začala fungovat v roce 1972 a byla vytvořena špičkovými tenisovými profesionály té doby. Hráč se toho roku sešel na schodišti na US Open, aby promluvil o své touze mít hráčskou asociaci. Jack Kramer byl zvolen výkonným ředitelem a Cliff Drysdale se stal prezidentem. Cílem bylo zlepšit hru pro hráče.

ATP vytvořila systém hodnocení, který analyzoval výkon hráčů a určoval vstupy hráčů do různých turnajů na turné. Žebříček vstoupil v platnost následující rok a stejný systém žebříčku platí dodnes. Patnáct let byl tenisový okruh mužů pod dohledem ATP spolu s Mezinárodní tenisovou federací a řadou různých ředitelů turnajů.

Historie ATP Tour
Nový směr

Nový směr

Navzdory skutečnosti, že hráči pomohli vytvořit ATP, stále měli pocit, že nemají dostatek hlasu a chtěli více kontroly. V roce 1988, také na US Open, uspořádal generální ředitel ATP Hamilton Jordan tiskovou konferenci na parkovišti.

Problémy s turné byly stanoveny stejně jako příležitosti. Jedno, které bylo jasně identifikováno, bylo vytvoření nového turné ATP. Hráči to podpořili a 24 z nich se v roce 1990 přihlásilo do nové ATP Tour.

Nový směr
Vše, co potřebujete vědět o tenisu

Vše, co potřebujete vědět o tenisu

Tenis je dlouhodobě divácky velmi oblíbeným sportem. Je to také jeden z nejstarších sportů v okolí, v trochu jiné podobě ho hrál Jindřich VIII. v 16. století. Turnaje, jako je Wimbledon, existují již více než sto let a jsou součástí velkých sportovních událostí, jako je např letní olympijské hry.

Většina turnajů má zápasy mužů hrané na pět setů, zatímco zápasy žen se hrají na tři sety. Turnaje také obsahují některé z nejnovějších technologií, které mohou měřit rychlost podání a přesně změřit, kam míč dopadne.

Turnaje se konají v zemích po celém světě a jsou zde akce pro muže i ženy, přičemž ve většině turnajů jsou zahrnuty možnosti čtyřhry a smíšené čtyřhry. Všechny hlavní turnaje jsou vysílány v televizi a někteří z nejlepších hráčů se během roku zúčastní i menších, lokálnějších turnajů. Grandslamové akce jsou vždy hojně navštěvovány a jsou vysílány po celém světě.

Vše, co potřebujete vědět o tenisu
Proč je ATP tour oblíbené pro sázení?

Proč je ATP tour oblíbené pro sázení?

ATP tour nabízí spoustu příležitostí pro různé typy sázek. Vzhledem k tomu, že turné není založeno pouze na jednom jediném turnaji, má osoba uzavírající sázky možnost vsadit pouze na jeden zápas, jeden turnaj nebo celé turné.

Mohou se rozhodnout sledovat pokrok konkrétního hráče, země nebo týmu. Kombinace jsou téměř nekonečné. Weby pro online sportovní sázení budou obsahovat mnoho podrobností a analýz, což je pro ně zásadní při určování, jaké kurzy by měly být nabízeny.

Protože turné ATP zahrnuje spoustu různé turnaje, kurzy se budou průběžně měnit. S tím, jak hráči vyhrají nebo prohrají své kurzy, se budou měnit a stránky online sázkových kanceláří to budou sledovat pro jejich zákazníky, takže zákazník nemusí sám provádět jakékoli výpočty.

Proč je ATP tour oblíbené pro sázení?
Nejlepší tenisové mistrovství

Nejlepší tenisové mistrovství

ATP tour je atraktivní i pro sázkaře, protože jde o jednu z největších sportovních událostí a zaměřuje se na elitní mužské hráče. Jedná se o špičková jména tohoto sportu a divák zaručeně sleduje vynikající zápas, když se postaví proti sobě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o největší tenisové události, budou zápasy hodně rozmanité a diváci si mohou všimnout přicházejících talentů.

Nejlepší tenisové mistrovství
Jak sázet na ATP tour

Jak sázet na ATP tour

Prvním krokem k uzavření sázky je podívat se na online sázkové stránky. Na výběr jich je několik a všechny budou nabízet trochu jiné funkce. Nejlepší tenisové šampionáty jsou obvykle zahrnuty na všech stránkách sportovních sázek, takže většina turnajů ATP bude sázkařům k dispozici. Vše mírně nabídne různé kurzy na hráče a události, ale většina z nich bude podobná v pohledu na potenciální výsledky.

Jakmile pro něj sázkař najde nejlepší sázkovou kancelář, musí se zaregistrovat. Postup je poměrně snadný. Sázející si bude muset založit online účet podle kroků uvedených na stránce. Některé stránky mohou vyžadovat, aby uživatel před dokončením procesu registrace ověřil svou adresu a věk. Poté se musí rozhodnout, jak přidají prostředky na svůj účet, aby mohli dokončit své sázky.

Jak sázet na ATP tour
Podání sázky

Podání sázky

Sázející by měl zvážit nabízené kurzy a zamyslet se nad tím, zda chce či nechce vsadit na jednotlivý zápas nebo výsledek turnaje. Kurzy se budou měnit podle výkonu hráče nebo týmu v ostatních tenisových turnajích, které jsou součástí ATP tour.

Online sázkové stránky usnadnit skutečnou sázku. Sázející si přidá, kolik chce vsadit, a všechny své aktuální sázky uvidí na virtuální sázence.

Podání sázky
Nejlepší sázkové stránky ATP tour v 2022

Nejlepší sázkové stránky ATP tour v 2022

Sázení na turnaje je velmi snadné, když má sázející přístup k některým z nejlepších online sázkových kanceláří. Všechny budou mít seznam sportovních turnajů, které jsou aktuální nebo se chystají v budoucnu, a některé dokonce vysvětlí sporty do určité míry, aby sázkaři pomohli pochopit pravidla.

Betsafe a 888Sport patří mezi nejlepší stránky s dobrou online sázkovou kanceláří. Hráči shledají stránky snadno ovladatelné a použitelné. William Hill je známý pro sportovní sázení, například na tenisové ligy. Tenisové online turnaje lze nalézt také na jiných stránkách, jako je Dafabet a Betfinal.

Betfresh a Mr Green budou mít také hlavní tenisové turnaje jako součást jejich seznamu sportovních turnajů. Některé stránky mohou být specifické pro danou zemi a mohou mít omezení ohledně toho, kde se mohou jejich zákazníci nacházet, ale existuje několik mezinárodních stránek, které jsou dostupné hráčům z různých míst.

Nejlepší sázkové stránky ATP tour v 2022