Davis Cup

Davis Cup je v současnosti jednou z vrcholných mezinárodních a jednou z největších sportovních událostí tenisového kalendáře. Základní formát je vyřazovací turnaj týmů, který pořádá a dohlíží Mezinárodní tenisová federace (ITF). Vítězové soutěže budou každý rok držet titul týmu mistrovství světa. První Davis Cup se konal v roce 1900 s pouhými dvěma týmy – Velkou Británií a USA. Do roku 2016 se však účastnily týmy ze 135 zemí.

V průběhu let byly nejúspěšnější týmy z USA a Austrálie. USA vyhrály 32 titulů. Původně se mohli zúčastnit pouze amatérští hráči. Od roku 1968 mohli soutěžit i národní registrovaní hráči. To se změnilo v roce 1973, kdy se mohli začít účastnit profesionálové.

Vše, co potřebujete vědět o Davis CupuVše o teniseProč je Davis Cup tak oblíbený pro sázení?Jak sázet na Davis CupHistorie Davis Cupu
Vše, co potřebujete vědět o Davis Cupu

Vše, co potřebujete vědět o Davis Cupu

Výherní fond pro Davis Cup v současnosti činí 23 milionů eur. Nejsou to však jen hráči, kteří si odnášejí část odměn. Federace každé země, které dohlížejí na sport, budou těžit z toho, jak dobře si jejich tým vede.

První turnaj

Davis byl jedním z hráčů v prvním turnaj a jeho tým vyhrál své první tři zápasy. V následujících letech se turnaj rozšířil o další země, včetně Belgie, Rakouska a Francie. Bylo to v roce 1972, kdy se stal vyřazovacím turnajem. Organizátoři vytvořili stupňovitý systém soutěže v roce 1981 a od té doby dochází k pravidelným revizím formátu.

Vše, co potřebujete vědět o Davis Cupu
Vše o tenise

Vše o tenise

Tenis se stal jedním z nejpopulárnějších diváckých sportů na světě. Zatímco hráči z USA dominovali tomuto sportu v 80. a 90. letech, hráči z jiných zemí od té doby absolvovali některé z velkých světových turnajů, jako je Wimbledon, French Open a US Open.

Všechny jsou vysílány v televizi a sledovanost je vždy vysoká. Na většině šampionátů budou muži hrát zápasy, které jsou nejlepší z pěti setů, zatímco ženy budou hrát nejlepší ze tří setů.

Pravidla hry se však neliší a většina tenisových turnajů bude obsahovat turnaje dvouhry pro muže i ženy, turnaje ve čtyřhře pro muže i ženy a turnaje ve smíšené čtyřhře. Některé velké sportovní turnaje nabízejí sportovní akce pro vozíčkáře, juniorské turnaje a akce seniorů.

Vše o tenise
Proč je Davis Cup tak oblíbený pro sázení?

Proč je Davis Cup tak oblíbený pro sázení?

Tenis je jedním z nejpopulárnějších sportů na světě. Jedním z důvodů je, že se dá dodržovat po celý rok. Hráči cestují na turnaje po celém světě v různých ročních obdobích a účastní se velkých sportovních událostí, které jsou vysílány v televizi, takže pokud jde o sázení na sportovní turnaje, vždy existuje možnost s tenisem.

Davis Cup, jak bylo vysvětleno, se koná během čtyř víkendů, takže i když lidé jeho část promeškají, mohou to brzy dohnat a existuje spousta různých zápasů, které mohou sledovat.

Davis Cup je zajímavý, protože se v něm objevují spíše národní týmy než jednotliví hráči, takže člověk, který na tyto tenisové zápasy sází, myslí na víc než jen na výsledek jednoho zápasu.

Přemýšlejí o tom, jak si týmy celkově vedou na turnaji, pokud je tým jiný než loni, není jednoduché vycházet z loňského výkonu. Osoba uzavírající sázku se bude muset podívat na výkon jednotlivých hráčů.

Proč je Davis Cup tak oblíbený pro sázení?
Jak sázet na Davis Cup

Jak sázet na Davis Cup

První věc, kterou musíte udělat při sázení na sportovní turnaje, je najít a dobrý web pro sportovní sázení a zaregistrovat se. K registraci budou vyžadovat některé osobní údaje a některé stránky budou vyžadovat, aby jednotlivec poskytl důkaz o věku a adrese. To bude záviset na webu a vlastní poloze uživatele.

Poté by měl uživatel zkontrolovat, zda je akceptován způsob platby, který chce použít k vložení peněz na svůj sázkařský účet. Většina bude mít platební metody, jako jsou kreditní a debetní karty, elektronické peněženky, jako je např PayPal ale některé budou akceptovat i bankovní převody.

Dalším krokem je uzavření sázky. Uživatel by měl zvážit typ sázky, kterou chce podat, zda chce sázet na výsledek jednotlivého zápasu nebo vyřazovacích sekcí týmu nebo celkového turnaje, a podle toho pak sázet.

Čím dříve je sázka uzavřena, tím je snazší získat dobré šance. Jak zápasy postupují, sázkové weby odpovídajícím způsobem upraví kurzy. Jakmile je sázka podána, podrobnosti na webové stránce zobrazí výsledky a jakákoli výhra bude vyplacena na online účet uživatele.

Jak sázet na Davis Cup
Historie Davis Cupu

Historie Davis Cupu

Předpokládá se, že nápad na první turnaj přišel od Jamese Dwighta. V roce 1881 se stal prezidentem nově vzniklé americké národní asociace Lawn Tennis Association. Chtěl vědět, jak dobře se američtí hráči utkali se svými britskými protějšky. Před rokem 1900 bylo mezi těmito dvěma zeměmi uspořádáno několik zájezdů, ale USA chtěly vytvořit formální sportovní událost.

Tři hráči z Velká Británie se zúčastnil úvodního turnaje, kterého se zúčastnil Dwight D Davis. Doufalo se, že bude moci účastníkům nabídnout prize money.

Následovalo několik pokusů o další turnaje, které byly buď zrušeny, nebo nepřinesly silné hráče. V roce 1899 tým hráčů cestoval po USA, aby vyzval nejlepší hráče ze všech koutů země. To vedlo k dalším úvahám o myšlence mezinárodní akce.

Dwight Davis koupil stříbrnou trofej za cenu kolem 1000 $. Kromě toho však není jasné, jak turnaj nesl Davisovo jméno. Existují příběhy, že vytvořil formát soutěží, ale výzkum ukázal, že to není přesné.

Historie Davis Cupu