16. kolo mistrovství světa ve fotbale 2022 – Brazílie vs. Jižní Korea

FIFA Světový pohár

2022-12-05

Eddy Cheung

Vyřazovací fáze Mistrovství světa ve fotbale 2022 pokračují zápasem, který by předpovídal jen málokdo, protože favorité turnaje Brazílie se utkají s jedním z nejlepších týmů poháru, Jižní Koreou.

16. kolo mistrovství světa ve fotbale 2022 – Brazílie vs. Jižní Korea

Tento zápas osmifinále, který začíná v 19:00 GMT od stadionu 974, je jasným favoritem na postup do čtvrtfinále v Brazílii. Pokud však existuje jedna věc, že Mistrovství světa ve fotbale 2022 nás učí, je očekávat neočekávané!

Slzy a jásot

Poslední kolo skupinové fáze jistě přineslo drama jako polovina týmy v turnaji čelil eliminaci. 

Mezi těmi, kdo stáli ve frontě na sekání, byla Jižní Korea, energický tým, který ukázal, co dokáže, ale nenašel výsledky, ve které doufal. 

Po bledé nule-nule remíze proti Uruguayi a po napínavé porážce 2:3 proti Ghaně se mu zdálo, že naděje jihokorejského mistrovství světa jsou na záchranném laně, když se střetly s lídrem skupiny Portugalskem.

Portugalsko, které vstoupilo do tohoto zápasu již kvalifikovaného po svých vítězstvích proti Ghaně a Uruguayi, si mohlo dovolit odpočinout si několik klíčových hráčů na další kolo. Stále však měli za cíl získat z tohoto zápasu nějaké body, aby si zajistili kvalifikaci na nejvyšší pozici, a to dokonce tak daleko, že nastartovali Cristiana Ronalda.

A zatímco Portugalsko začalo vyhrávat přímo od pálky díky gólu nováčka Ricarda Horty z 5', Jižní Koreji trvalo jen 20 minut, aby odpověděla vlastním gólem po bizarní chybě Cristiana při rohu, který nechal K. Young -gwon se sedícím asi metr od cíle.

Zatímco Korea se stále snažila o vítěze, stále více to vypadalo jako jistota, že Uruguay postoupí do dalšího kola na 2. místě, takže Korea je odsouzena na poslední místo s 1 bodem.

Son Heung-min se však s osudem nehodlal smířit a v 91. minutě se po portugalském rohu zmocnil míče a sám si proběhl až na soupeřovu polovinu. Pouze jeden muž proti světu zdržel hru - obklopen 6 soupeři - a čekal na příchod posil.

Nakonec to byl Hwang Hee-chan – vracející se po zranění – kdo vběhl do oblasti a dostal od Songa nejlépe vyváženou přihrávku, aby proměnil vítězný gól na věky, nejen že porazil Portugalsko, ale prosadil je i proti Brazílii. v 16. kole.

Další pozdní drama

Zatímco Korea byla hrdiny v dramatu třetího kola jejich skupiny, Brazílie se nakonec stala obětí jejich.

Stejně jako jejich portugalské protějšky dorazili The Seleção do svého posledního zápasu proti Kamerunu, kteří se již kvalifikovali do dalšího kola.

Tite, brazilský trenér od roku 2016, využil příležitosti postavit své béčko a dát příležitost hráčům, kteří nedostali mnoho minut, jako jsou Gabriel Jesus, Antony a dokonce i 39letá legenda Dani Alves.

Brazílie dokázala i se svým béčkem kontrolovat hru a vytvářet si po celý zápas nespočet šancí – i když díky skvělému výkonu kamerunského brankáře Devise Epassyho a marnotratnému zakončování brazilských útočníků nedokázala otevřít konto.

Když už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, Aboubakarovi se podařilo dostat se na zakončení fantastického centru do vápna a nechat Edersona zmraženého na místě, když si míč prorazil cestu do pravého dolního rohu brány a vydělal Kamerunu slavnou výhru, na kterou se hned tak nezapomene.

Nejen, že tento zápas znamenal vůbec první prohru Brazílie s africkou stranou na mistrovství světa, ale také ukončil devítizápasovou vítěznou sérii pro jihoamerické giganty.

Dokáže Korea udělat další zázrak?

Hrdinská výhra Koreje proti Portugalsku a historická prohra Brazílie proti Indomitable Lions budou mít spoustu fanoušků snících o tom, že by Korea mohla v tomto zápase vyvolat podobný rozruch. I když tento turnaj přinesl spoustu překvapení, tento může být mostem příliš daleko.

I když je pravda, že Brazílie ve skupinové fázi ve skutečnosti nebyla tak dominantní, jak se očekávalo – prošla díky štíhlým výhrám proti Srbsku a Švýcarsku – stále je mnohými považována za favorita na získání poháru.

Se svým A-týmem zpět - včetně potvrzeného návratu dříve zraněného Neymara - musí Brazílie začít ukazovat světu své úmysly vyhrát tento pohár. 

Zatímco Koreji se na vlastním mistrovství světa v roce 2002 podařilo překonat pouze osmifinále, Brazílie v této fázi nevypadla od prohry s Argentinou v roce 1990.

I když očekáváme, že Korejci předvedou dobrý výkon, vítězství Brazílie a více než 2,5 za cenu 1,95 na Comeon nám připadá jako skvělá hodnota.

Nejnovější zprávy

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?
2023-01-25

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?

Novinky