16. kolo mistrovství světa ve fotbale 2022 – Maroko vs. Španělsko

FIFA Světový pohár

2022-12-06

Ethan Tremblay

Poslední den osmifinále přináší jeden z nejpřekvapivějších zápasů celého kola, protože velmi působivé Maroko se utká s evropskými giganty Španělskem.

16. kolo mistrovství světa ve fotbale 2022 – Maroko vs. Španělsko

Vítěz tohoto zápasu začíná v 15:00 GMT od stadionu Education City Stadium a utká se v sobotu o čtvrtfinále s vítězem mezi Portugalskem a Švýcarskem.

Nečekaný vůdce

Přiznejme si to: Když bylo Maroko nalosováno do skupiny F spolu s evropskými juggernauty Chorvatskem a Belgií, nikdo jim (ani Kanadě, když na to přijde) nedával moc šancí na postup do další fáze.

Chorvatsko skončilo v předchozím ročníku poháru na druhém místě, zatímco Belgie sama nezůstala pozadu a obsadila 3. místo. Maroko mezitím vypadlo ve skupinové fázi se 2 prohrami a remízou.

Za čtyři roky se však může hodně změnit a severoafrická strana je toho dokonalým příkladem, protože vzala skupinu, která pro ně měla být mimo dosah a dokázala z ní nejen postoupit, ale ve skutečnosti vést tabulku s 2. výhry a remízu.

Po zahájení turnaje udržením Chorvatska remízou nula-nula s působivou defenzívou Maroko pokračovalo v jednom z největších překvapení turnaje, když převálcovalo Belgii se skóre 2-0.

Se 4 body zajištěnými, jediné, co Maroko potřebovalo k zajištění postupu do dalšího kola, byla remíza v jejich posledním zápase proti Kanadě.

Marocké ambice však šly nad rámec pouhého postupu do šestnáctky a místo toho vytvořilo solidní vítězství 2:1, aby si zajistilo, že se kvalifikuje jako vedoucí skupiny.

Vyčíslená ztráta?

Zatímco Maroko dalo vše, aby překonalo Kanadu a postavilo se do čela skupiny F, Španělsko nastoupilo do svého posledního zápasu proti Japonsku s kvalifikací téměř v pytli. Nebo si to alespoň mysleli.

Španělsko, které ve svém úvodním zápase naprosto rozdrtilo Kostariku a následně remizovalo s Německem, mělo výhodu +7 gólového rozdílu, což znamená, že jakýkoli tým, který by se jim mohl vyrovnat v bodech, by se zcela jistě ocitl na druhém místě za iberskou stranou. .

Vzhledem k tomu, že Německo současně hraje o život proti Kostarice, Luis Enrique se rozhodl pro remízu v 16. kole vystřídat většinu svého týmu a ostatních klíčových hráčů.

Zatímco se zdálo, že španělská strana B má věci pod kontrolou díky gólu Alvara Moraty v 11. minutě, manévr Luise Enriqueho skončil nebezpečně blízko břicha, když se divoká japonská strana probudila ze spánku a otočila skóre. druhá polovina.

Zatímco samotná prohra s Japonskem by k jejich vyřazení z poháru nestačila, Kostarice se v 70. minutě podařilo postoupit proti Německu, což vedlo k bizarní světové situaci, kdy Japonsko a Kostarika projdou, zatímco Německo a Španělsko budou poraženy. ven z poháru.

I když Španělsko nedokázalo skóre otočit, naštěstí pro Reds se Německu podařilo otočit své, vstřelilo 3 góly v posledních 20 minutách a umožnilo Španělsku postoupit do dalšího kola na druhém místě, přičemž bylo samo vyřazeno.

Vzhledem k tomu, že Chorvatsko se kvalifikovalo 2. ve skupině F předtím, než Španělsko odehrálo svůj zápas, mnozí spekulují, že Španělsko chtělo prohrát proti Japonsku, aby se vyhnulo hře proti balkánské straně. Ale byla to správná volba?

Bitva sousedů

I když se obě země nacházejí na různých kontinentech, Maroko je od nejjižnějšího bodu Španělska vzdáleno pouhých 14 km.

Pokud jde však o fotbal, mezi oběma stranami je mnohem širší vnímaná propast. Všeobecně se očekává, že španělská strana by měla v této vyřazovací baráži postoupit vpřed, ale kvalifikací 1. ve skupině se 2 nejlepšími týmy z Ruska 2018 Maroko dokázalo, že je připraveno v tomto poháru porazit giganty.

Hledejte v tomto zápase góly, zvláště pokud Španělsko dá gól v prvním poločase. Pokud si myslíte, že tomu tak je, více než 2,5 s cenou 2,24 u Betssonu vypadá docela lákavě!

Nejnovější zprávy

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?
2023-01-25

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?

Novinky