Mistrovství světa ve fotbale – 1. zápas skupiny E Náhled

FIFA Světový pohár

2022-11-23

Eddy Cheung

Anglie, Nizozemsko, Argentina a Francie si nyní odbyly svůj debut na nejvyšší fotbalové scéně a nyní nastal čas, aby svou kampaň zahájili další dva stálí favorité – Německo a Španělsko.

Mistrovství světa ve fotbale – 1. zápas skupiny E Náhled

Zatímco evropští giganti jsou favority na postup do dalšího kola, očekávejte spoustu překvapení ve skupině, která nemusí být tak přímočará, jak se zdá! Pokud nám nevěříte, zeptejte se Argentiny!

Německo vs Japonsko

Čtyřnásobný mistr světa v Německu zahájí svůj turnaj tuto středu proti Japonsku, se kterým se v této soutěži ještě nikdy nesetkali. Ve skutečnosti se tyto strany setkaly pouze dvakrát předtím - oba v mezinárodních přátelských utkáních -, kde Německo zůstává neporaženo s jednou výhrou a jednou remízou.

Píseň spásy

Německo, které se účastní svého 20. mistrovství světa ve fotbale vůbec, je jedním z nejúspěšnějších týmů v soutěži v 21. století, od té doby se dostalo do semifinále na čtyřech z pěti mistrovství světa.

Mistři světa 2014 přijíždějí do Kataru jako první tým, který se kvalifikoval kromě samotných hostitelů, když vyhrál devět z 10 zápasů evropské kvalifikace a vstřelil 36 gólů.

Muži Hansiho Flicka, kteří vypadli ve skupinové fázi v katastrofální kampani v roce 2018, se tentokrát určitě budou chtít pomstít a budou v turnaji hledat hluboký běh, aby smyli pachuť, která jim zůstala v ústech před 4 lety.

Porušení vzoru

Japonsko mezitím nemá tak bohatou historii mistrovství světa jako jejich němečtí protějšky. Jejich první turnaj se odehrál teprve nedávno v roce 1998, i když se jim od té doby podařilo při každé příležitosti dostat na velkou scénu.

Kvalifikace na mistrovství světa druhé ve své skupině - 7 bodů před Austrálií a pouze 1 bod za dnes již legendární saúdskoarabskou stranou - Japonsko vstupuje do turnaje v dobré formě. Prohráli poslední přípravný zápas s Kanadou, ale proti Brazílii, USA, Jižní Koreji a Ghaně vypadali po celý rok velmi dobře.

Zajímavou statistikou o Japonsku však je, že v každém z posledních 7 turnajů střídavě vypadli ve skupinové fázi nebo v osmifinále. Vzhledem k tomu, že se dostali do osmifinále v Rusku 2018, jsou předurčeni k havárii v Kataru, nebo se jim podaří porušit vzorec?

Zatímco výhra pro Německo nemá při ceně 1,44 velkou hodnotu, vidíme, že jde o složitější zápas, než jak to vypadá na papíře. Za cenu 3,00 na Betway v Německu rozhodně stojí za to vyhrát a skóre obou stran.

Španělsko vs Kostarika

Mistři světa 2010 seznamte se s týmem smolařů, díky kterému se každý snil o roce 2014, kdy se Španělsko střetne s Kostarikou ve středu 22. listopadu na stadionu Al Thumama v Dauhá.

I když je to poprvé, co se tyto týmy střetly na mistrovství světa, v uplynulém desetiletí se utkaly třikrát se Španělskem, který vzešel z týmu neporažený se 2 výhrami a remízou. Poslední z jejich střetnutí bylo v roce 2017, kdy protlačili 5 přes středoamerickou stranu.

Nový tým, stejná očekávání

Vzhledem k tomu, že z týmu mistrovství světa, který vyhrál turnaj v roce 2010, zbyl pouze jeden hráč – Sergio Busquets z Barcelony – mělo Španělsko v posledních několika letech hodně práce, aby svůj tým přestavělo.

Tato tvrdá práce se však rozhodně vyplatila, protože do poháru přivedli mladý a nadějný tým, který má velké ambice – hraničící s povinnostmi – prosadit se v turnaji a předvést krásný španělský fotbal.

Naštěstí pro své ambice dorazí Reds na MS ve skvělé formě – vyhráli čtyři z posledních 5 zápasů a kvalifikovali se do semifinále turnaje Liga národů UEFA mimo některé pevné displeje.

I když jsou Španělé známější pro svůj útočný styl fotbalu založený na držení míče, je pozoruhodné, že v tomto období inkasovali pouze 3 góly, což ukazuje, že jejich obraně není nic k posměchu.

Dokáže Kostarika udělat zázrak dvakrát?

Psal se rok 2014. Malý středoamerický národ Kostarika byl vtažen do toho, čemu všichni říkali „Skupina smrti“ v Brazílii, kde se měl utkat se 3 předchozími mistry světa: Uruguayí, Itálií a Anglií. V pekle neměli šanci. Costa kdo?

Nebo si to alespoň všichni mysleli. Takže když porazili Uruguay a Itálii a pak remizovali s Anglií, aby se nejen kvalifikovali do dalšího kola, ale ve skutečnosti byli ve skupině, celý svět najednou znal jejich jméno. 

Pohádka však ještě neskončila, protože poté porazili Řecko v osmifinále a nakonec se uklonili v penaltách proti Nizozemsku.

I když to bylo před 8 lety a z tohoto týmu zbyla méně než hrstka stejných hráčů, jeden by byl blázen, kdyby Kostariku započítával do další skupiny, z níž by se zdálo, že nemají co vyváznout živí.

Pokud hledáte rozumnou sázku, více než 2,5 na 1,64 vypadá jako dobrá volba. Pokud však chcete snít o tom, že se znovu mohou dít zázraky, výhra pro Kostariku je u Betssonu oceněna na 25.00.

Nejnovější zprávy

Kdo se stane v roce 2023 slavnými baseballové síně?
2022-11-30

Kdo se stane v roce 2023 slavnými baseballové síně?

Novinky