Mistrovství světa ve fotbale 2022 – Mexiko vs. Argentina

FIFA Světový pohár

2022-11-26

Eddy Cheung

Na turnaji, který přinesl spoustu překvapení a zmatků, nebylo jediné větší než úvodní porážka Argentiny ve skupině C v podání senzační Saúdské Arábie.

Mistrovství světa ve fotbale 2022 – Mexiko vs. Argentina

Pro Albiceleste začala noční můra

Saúdští Arabové, kteří do tohoto turnaje vstoupili jako druhý nejhůře hodnocený tým v turnaji, podstoupili velké riziko tím, že začali s velmi vysokou obrannou linií, přičemž v prvním poločase značně trpěli. Inkasovali gól z pokutového kopu a byli jen pár centimetrů od toho, aby byly potvrzeny další dva – oba o vlásek rozhodl ofsajd – šli do šatny s pocitem, že budou ve druhém poločase vyřazeni.

Po inspirativním virálním projevu trenéra Hervé Renarda se ale stalo zdánlivě nemožné. Saúdská Arábie vypadala jako úplně jiná strana, vypadala posedle, když zuřivě tlačila Argentinu na míč. Během 10 minut od začátku poločasu se jim povedl zázračný obrat dvěma spektakulárními góly a vedení si navzdory všemu dokázali udržet až do závěrečného hvizdu.

To, co zpočátku vypadalo jako rutinní výhra Argentiny, se náhle změnilo v absolutní noční můru a od vyřazení ji dělila jedna prohra.

Spousta Oles, ale žádné doutníky

Později toho dne, zatímco Messi a spol. stále přemýšleli, co se stalo, Mexiko udělalo své Světový pohár debut proti Lewandowského Polsku.

S bouřlivou podporou z tribun se Mexiko zdálo, jako by hrálo doma na Aztéckém stadionu, když si pohodlně přihrávali míč na hřišti za tónu desetitisíců skandujících ‚Ole‘' za každý průchod.

Bohužel žádná z těch přihrávk nikdy nikam nešla. Zdálo se, že Polsko i Mexiko se více bály prohry než hladověly po vítězství a předváděly opatrné ukázky, které jako by zhasly, kdykoli se dostali na třetí stranu pole. 

Zatímco mohli dominovat hře, pokud jde o držení míče, Mexiko vypadalo naprosto bezzubě, kdykoli se dostali do polské oblasti. Polsko mezitím nezdálo se, že by bylo schopno udržet míč, natož aby ho v nebezpečných pozicích dostalo k talismanu Lewandoskymu.

Jednou, když byl útočník Barca proražen do oblasti, byl obětí lehkého faulu v oblasti, když ho Hector Moreno zatahal za dres a bylo odsouzeno, že ho v této oblasti srazil k zemi. I když se zdálo, že má snadnou příležitost skórovat svůj první zápas světového poháru vůbec, v cestě mu stála ještě jedna překážka: legendární brankář světového poháru Guillermo Ochoa.

Ochoa, který hrál na svém 5. mistrovství světa v historii, byl známý svými výstředními hrdinstvími na mistrovství světa, které znovu a znovu zachránily mexický turnaj. A tentokrát tomu nebylo jinak, protože Ochoa předstíral, že se vrhl doprava, jen aby letěl doleva a zastavil Lewandowského úder pravého dolního rohu.

Byl to nádherný moment, který vlil do zápasu spoustu energie, ale bohužel se to nakonec ani na jedné straně neproměnilo ve výsledek.

Může se Argentina vykoupit?

Zatímco Argentina předváděla proti Saúdské Arábii neúspěšnou show, rozhodně si dokázala vytvořit spoustu nebezpečných šancí. Kdyby dostali dostatek času, pravděpodobně by netrvalo dlouho a vstřelili vyrovnávací gól – navzdory hrdinství Saúdské Arábie.

Mexiko však vypadalo, že mohlo hrát dalších 6 hodin, aniž by polské straně způsobilo nějaké skutečné nebezpečí. Pokud nebudou více riskovat a nevytvářejí větší nebezpečí na soupeřově polovině, je jim souzeno tento zápas prohrát. Koneckonců, Ochoa může udělat jen tolik.

Vzhledem k jejich absolutní potřebě neúnavně útočit v tomto zápase – a s přihlédnutím k božským zásahům Ochoa se nám líbí Argentina Over 4.5 Team Corners na 1.71 at Pojď.

Nejnovější zprávy

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?
2023-01-25

Mohou sázkové stránky zakázat sázkaře?

Novinky