FIFA Světový pohár

December 14, 2022

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Francie vs Maroko

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Semifinále Mistrovství světa ve fotbale 2022 pokračuje tuto středu na stadionu Al Bayt zápasem, který by si v této fázi jen málokdo z nás představoval, že uvidí vracející se šampioni Francie proti odhalení turnaje – Maroku.

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Francie vs Maroko

Postaví jeden z nejlepších útoků na světě proti nejnepravděpodobnější obraně, jakou turnaj dosud viděl, jiskry jistě poletí, když se francouzský tým pokusí probojovat se do svého druhého finále mistrovství světa v řadě, zatímco Maroko bude bojovat o pokračování své historické jízdy. celou cestu ke slávě.

Smolaři nebo obří zabijáci?

Existuje jen velmi málo lidí, kteří mohou upřímně tvrdit, že mají Francie vs Maroko ve svých závorkách mistrovství světa ještě před začátkem turnaje. 

Nejen, že Maroko dorazilo do Kataru jako teprve 22. nejlepší národní tým na světě – s kurzem 250,00 na vítězství v turnaji – ale bylo také nalosováno do jedné z nejtěžších skupin celé soutěže. S Chorvatskem, dalším překvapivým semifinalistou, a Belgií – v té době na světovém žebříčku č. 2 – se nezdálo, že by Maroko mělo moc cesty, jak se dostat přes skupinovou fázi.

Severoafrická strana však zapůsobila ve svém prvním zápase, kde díky působivé defenzivě udržela Chorvatsko nerozhodně nula-nula. Poté způsobili obrovské rozrušení, když rozebrali stárnoucí belgickou stranu 2:0 a později si zajistili první místo ve své skupině proti Kanadě.

Pokud by jejich turnaj skončil právě tam, byl by to pro marockou stranu impozantní závod. Zdaleka však nebyly hotové.

Tváří v tvář španělské straně, která přicházela s velkými očekáváními na deep run, je Maroko dokázalo držet na uzdě po dobu 120 minut a po působivé penaltové ukázce postupovalo dál.

Poté, co se Maroko zbavilo Španělů, nastoupilo ve čtvrtfinálovém kole do páru proti Portugalsku. Vzhledem k tomu, že Portugalsko vyhrálo nad Švýcarskem 6:1, očekávalo se, že portugalská ofenzíva bude pro Atlas Lions příliš velká.

Africká strana však znovu dokázala nevěřícím, že se mýlili, když dokázali udržet Seleção das Quinas v řetězech po celý zápas, a to vše při tom, že se jim podařilo vstřelit svůj vlastní gól na 1:0 v základní hrací době. Tato výhra udělala z Maroka vůbec první africkou stranu, která se probojovala do turnaje Semifinále mistrovství světa.

Může Francie postoupit do finále?

Co se dá o této francouzské straně říci, co ještě nebylo řečeno? Nejen, že vracející se šampioni setřásli prokletí vracejících se šampionů tím, že se probojovali až do semifinále, ale dokázali to tím, že rutinně vypadali jako nejlepší tým celého turnaje.

Je to důkaz ostudy bohatství Francie, která se ve svém výběru chlubí, že i když bylo zraněno více než půl tuctu hráčů prvního týmu, Les Bleus chyběli v kterémkoli oddělení kdykoli během poháru.

Mnozí byli znepokojeni, když byl vítěz Ballon D'Or Karim Benzema vyřazen z turnaje jen pár týdnů před jeho začátkem, protože byl jednou z klíčových figur francouzského útoku. Nicméně, jeden může snadno namítnout, že jeho přítomnost mu moc nechyběla, protože Oliver Giroud i Mbappe v jeho nepřítomnosti zvýšili své povinnosti ke střílení gólů a vstřelili dohromady 9 gólů.

Čtvrtfinále proti Anglii bylo rozhodně největší zkouškou, které Francie dosud čelila. Zatímco prohozená penalta mohla být rozdílem na konci zápasu, Francie nikdy nevypadala, že by během tohoto nerozhodného výsledku mohla být vyřazena.

Francie otevřela skóre v 17. minutě dalekonosným úderem Tchouameniho a měla většinu zápasu pod kontrolou, když znovu a znovu mařila útočnou hru Anglie. 

V 52. minutě však bylo rozhodnuto, že Saka byl podražen francouzským střelcem Tchouameni v oblasti, čímž dal Harry Kane šanci proměnit penaltu a vyrovnat hru. Utkání se poté otevřelo a oba týmy měly několik skvělých šancí dát svou stranu dopředu, protože Saka dál vyvolával chaos na pravém křídle.

Bylo to v 78. minutě, kdy Francie konečně prolomila patovou situaci, když se neúspěšný roh probojoval zpět do oblasti, kde Giroud odhlavičkoval míč přes Pickforda a dostal Francii znovu do vedení.

Anglie by měla jednu obrovskou poslední šanci na vyrovnání, když Hernandez nevysvětlitelně zasáhl ve stylu Mount NFL uvnitř oblasti s míčem nikde blízko, čímž Anglii vynesl další penaltu. Tentokrát to však nemělo být, protože Harry Kane vystřelil míč přes břevno a ukončil ambice Anglie.

I když by gól s největší pravděpodobností posunul zápas do prodloužení, Francie se proti nim za celý zápas nikdy nedostala a navzdory Sakovi na pravém křídle nikdy nevypadala, že by mohla zápas prohrát.

Oblíbené nebo smolařky? Útok nebo obrana?

Marocká obrana inkasovala ve svých pěti zápasech pouze jeden gól a ukázala se jako jedna z nejtalentovanějších a nejdisciplinovanějších v mezinárodním fotbale. Kromě vlastního gólu proti Kanadě neinkasovali gól za celý svůj běh.

Zatímco se jim v předchozích vyřazovacích kolech podařil impozantní výkon, když v předchozích vyřazovacích kolech zavřeli útočníky ze Španělska a Portugalska, bude marocká obrana čelit dosud největší výzvě proti Francii. Francouzská ofenziva – i bez Benzemy – se ukázala jako jedna z nejnebezpečnějších a nejtalentovanějších na celém turnaji a vstřelila v průměru 2,2 gólu na zápas.

Klíčem k tomuto zápasu bude nakonec to, zda Maroko dokáže zneškodnit francouzskou obranu na tak dlouho, aby vstřelilo vlastní gól, nebo dovést zápas do penalt a doufat v další zázrak.

I když je to pro Maroko jistě náročný úkol, aby to zvládlo kurz 4,15 na Paf, Maroko, které se dostane do finále, vypadá jako dobrá hodnota pro ty, kteří milují příběh o Popelce.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky
2024-06-08

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky

Novinky