IBU Biathlon World Cup

V seznamu biatlonových turnajů je Světový pohár IBU velmi vysoko. Je to druhé místo po zimních olympijských hrách. Soutěžit mohou pouze ti nejlepší biatlonisté. Existují oddělená období pro muže a ženy. V minulosti ženské biatlonové ligy spadaly pod evropský pohár. Lidé mimo tento kontinent však stále byli schopni soutěžit.

Celkově hlavní sledovanost a účastníci mistrovství světa pocházejí ze severských zemí. Tuto akci pořádá Mezinárodní biatlonová unie. Je to série, která začíná v listopadu a končí v březnu. Země, která pořádá mistrovství světa, se může rok od roku lišit.

Vše, co potřebujete vědět o sázení na Světový pohár IBU v biatlonu

Vše, co potřebujete vědět o sázení na Světový pohár IBU v biatlonu

Hlavním kritériem je dostatek sjezdovek. Od roku 1977 se tyto turnaje konají každoročně. Ve srovnání se sportovci největších mezinárodních sportů biatlon hráči nevydělávají moc peněz. Cena za Světový pohár je poměrně nízká, vítězové každé akce jsou odměněni kolem 15 000 dolarů.

Šampion dostane pouhých 28 000 dolarů. Tak malé částky za vysoce profilované biatlonové turnaje mohou vysvětlit, proč se bookmakeri nezaměřují na tento sport. Nejlepší stránky sázkových kanceláří však budou mít k dispozici trhy akcí IBU.

Vše, co potřebujete vědět o sázení na Světový pohár IBU v biatlonu
Historie Světového poháru IBU v biatlonu

Historie Světového poháru IBU v biatlonu

v skandinávské země tradice biatlonu má původ v legendách o severském bohu Ullrovi. Říkalo se o něm, že byl bohem lyžování i lovu. V Norsku byl vyvinut jako alternativa k výcviku armádou. Tento národ pořádal lyžařské/střelecké turnaje již v 18. století.

Trvalo poměrně dlouho, než vznikl Světový pohár v biatlonu. Vůbec první se konal v roce 1977. Hlavní cenou této akce se stala trofej s názvem Velký křišťálový glóbus. Uděluje se celkově nejlepšímu biatlonistovi. Malé křišťálové glóby se rozdávají těm, kteří nejlépe vynikají v lyžování nebo střelbě. Byly případy, kdy lidé vyhráli obojí. Tito hráči bývají oblíbenci bookmakerů.

Frank Ullrich vyhrál úvodní mistrovství světa. V letech 1978 - 1981 také vyhrál první místo. V roce 1982 vznikla verze turnaje pro biatlonistky. První ženou, která to vyhrála, byla Gry Østvik. Magdalena Forsberg dominovala tomuto šampionátu, když byla první v letech 1996 až 2001. Ullrich a Forsberg jsou dobrými příklady toho, co hledat u konkurenta při uzavírání online sportovní sázky.

Historie Světového poháru IBU v biatlonu
Vše, co potřebujete vědět o biatlonu

Vše, co potřebujete vědět o biatlonu

Jak název napovídá biatlon sportovní událost obsahují dva segmenty. Nejprve musí soutěžící závodit mezi sebou na běžkařské trati. Během závodu se musí zastavit a věnovat se střelbě (obvykle dvě nebo čtyři). Polovina střeleckých nábojů musí být provedena v poloze na břiše, ostatní ve stoje.

Soutěžícím se může ke konečnému skóre přidat čas nebo vzdálenost navíc, pokud si vedou špatně v segmentech střelby. Ti s celkově nejkratším časem jsou vyhlášeni vítězi. Biatlon je považován za poměrně unikátní v rámci svět sportu. Ti, kteří se účastní závodů, musí mít mimořádně dobré lyžařské reflexy, přesnost a zrak.

Biatlonisté musí během střelby zasáhnout pět terčů. Pokud ne, každý netrefený terč bude potrestán. Ta se může lišit v závislosti na pravidlech konkrétní soutěže. Někdy se musí sjet na lyžích trestný okruh 150 metrů. Většina lidí preferuje využití techniky bruslení.

Při lyžování nosí pušku soutěžící. Jejich postup je rozdělen do mezičasů, které se počítají na kontrolních bodech. To pomáhá rozhodčím i biatlonistům sledovat, kdo vyhrává.

Vše, co potřebujete vědět o biatlonu
Proč je Světový pohár v biatlonu oblíbený pro sázení?

Proč je Světový pohár v biatlonu oblíbený pro sázení?

I když biatlonové turnaje mají ve srovnání s fotbalem a kriketem menší fanouškovskou základnu, IBU World Cup má stále své oddané fanoušky. Lidé, kteří sledují tyto každoroční turnaje, mají tendenci pocházet ze zemí, kde převládá lyžování. Existuje mnoho druhů zimních sportů, na které lze vsadit. Biatlon vyniká svou vzrušující povahou. Soutěžící musí dojet do cíle a přitom předvést své zbraně.

Biatlon je oblíbený také proto, že oslovuje lidi, kteří mají rádi dvě výrazné zábavy: běh na lyžích a střelbu na terč. Tento sport přitahuje severské občany díky svým vazbám na skandinávskou historii a mytologii. Je třeba také poznamenat, že sportovní sázení není jen o dosažení výplaty. Hráč musí sledovat turnaje, na které vsadí.

Světový pohár IBU v biatlonu nabízí spoustu vysokooktanové akce. I když sázka skončí prohrou, divák se bude stále bavit. Nejlepší webové stránky sázkových kanceláří zaměřené na zimní sporty budou mít trhy související s touto událostí. Sázkař mohl sledovat kariéry soutěžících v něm. Pomůže jim to lépe porozumět svým lyžařským/střeleckým dovednostem ve srovnání s ostatními biatlonisty.

Proč je Světový pohár v biatlonu oblíbený pro sázení?
Jak sázet na Světový pohár IBU v biatlonu

Jak sázet na Světový pohár IBU v biatlonu

Přestože je sport sám o sobě poněkud jedinečný, styly sázení v biatlonu jsou velmi podobné těm, které lze vidět v jiných typech her. Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že šampionáty probíhají prakticky vždy v zimě. Proto, online bookmakery nebude mít vždy trhy otevřené po celý rok. Když jsou konečně k dispozici, sázkař může provést řadu sázek.

Mohou předpovědět, který biatlonista nakonec závod vyhraje. Tento typ sázení převládá v obrovském množství různých sportů. Hlavní rozdíl je v tom, že biatlon je rozdělen do dvou disciplín. To umožňuje hazardnímu hráči vybrat si vítěze v segmentu lyžování i střelby.

Někteří lidé dávají přednost výběru tří nejlepších. Biatlonoví experti mají tyto sázky rádi, protože mohou uplatnit své znalosti o každém biatlonistovi. Cílem je určit přesné umístění na stupních vítězů tří nejlepších.

Vyšší sázky na konečný výsledek jsou oblíbené, ale nenacházejí se na všech internetových stránkách bookmakerů. Zahrnuje předpovídání, zda se biatlonisté budou lépe spárovat s ostatními. Porovnání je hlavní součástí tohoto sázkového formátu. Nabízejí jej spíše hazardní společnosti primárně zaměřené na zimní sporty.

Jak sázet na Světový pohár IBU v biatlonu
Nejlepší sázkové stránky Světového poháru v biatlonu v 2022

Nejlepší sázkové stránky Světového poháru v biatlonu v 2022

S více hlavními typy sportů bude mít hráč obrovský výběr, pokud jde o stránky sázkových kanceláří. Problém je v tom, že sázkařská komunita považuje biatlonové šampionáty za specializované. Naštěstí stále existuje hrstka renomovaných a vysoce kvalitních bookmakerů, kteří se starají o tento trh.

BetVictor je skvělá volba pro ty, kteří chtějí flexibilní bankovní metody. Na Světový pohár IBU v biatlonu je možné sázet pomocí bankovních karet i elektronických peněženek. Tato online sázková stránka také nabízí konkurenční bonusy pro nové uživatele. Pokud sázkaři hledají slušné šance na sázky a dobré uživatelské rozhraní je pro ně BetVictor bookmakerem.

Totéž lze říci o 10betu. V posledních 20 letech se etablovala jako oblíbená značka sázkových kanceláří. Stránka má licence od úřadů pro hazardní hry ve Spojeném království, Irsku, Švédsku a na Maltě. Více než milion lidí na celém světě volí 10bet. Další možností je 22Bet. Nabízí biatlonové online sázení lidem v Evropě.

Je mladší než BetVictor a 10bet. Tato společnost však stále dokáže poskytovat zábavný zážitek ze sázení. Pokud si hráči stále nejsou jisti, který z nich si vybrat, mohou si přečíst recenze zákazníků.

Nejlepší sázkové stránky Světového poháru v biatlonu v 2022