Dostihové závody sázení

Dostihy jsou často nazývány sportem králů. Je to jeden z nejpopulárnějších sportů na světě, na který se dá sázet, a sahá do historie napříč téměř každou civilizací. Elegance těchto obrovských, mocných zvířat porazí srdce každého člověka. Od té doby se objevilo mnoho variací, včetně psích dostihů a dokonce i prasat, ale ve světě sázení kralují koně.

V dnešní době, kdy je online sázení tak široce dostupné, byste jen těžko hledali sportovní knihu, která nenabízí koňské dostihy jako sport, na který se dá vsadit. Nejlepší část? Vždy existuje závod, na který se dá vsadit kdykoli během dne v některé části světa!

Dostihové závody sázení
Co je sázení na koňské dostihy?Jak sázet na koňské dostihySázkové kurzy na koňské dostihy
Co je sázení na koňské dostihy?

Co je sázení na koňské dostihy?

Sázení na koňské dostihy se datuje do staletí a je jednou z nejstarších forem sportu a hazardních her, které lidstvo zná. Předpokládá se, že sázení na umístění koně v dostihu začalo v roce 1600 v Spojené království, a od té doby je stálicí pro gamblery.

Koňské dostihy se konají na všech kontinentech světa, dokonce i v některých zemích, kde je hazard zakázán. Proč je to? Je to proto, že některé jurisdikce považují sázení na dostih za parimutuel sázku, což znamená, že sázíte na umístění tří nejlepších koní. Dnes je sázení na koňské dostihy stále jedním z nejoblíbenějších způsobů hazardních her. S rostoucím využíváním online sportovních knih jsou koňské dostihy stejně dostupné jako kdykoli předtím.

Existují dokonce virtuální koňské dostihy pořádané online sportovními sázkami, které se skládají z oblasti počítačem generovaných a řízených koní. Přestože nyní můžete vsadit z mobilního telefonu nebo počítače, dostihy jsou vždy sportem, který si nejlépe vychutnáte osobně.

Co je sázení na koňské dostihy?
Jak sázet na koňské dostihy

Jak sázet na koňské dostihy

Sázení na koňské dostihy může být tak jednoduché nebo složité, jak si vyberete. Nejjednodušší sázka se nazývá rovná sázka a doslova vybírá vítěze závodu. Skutečná zábava při sázení na koňské dostihy přichází, když začnete sázet na exotické sázky. Příkladem exotické sázky je sázka Trifecta, kde si vyberete tři nejlepší koně v pořadí, v jakém skončí.

K dispozici je také sázka Exacta, kde si vyberete dva nejlepší koně v pořadí, v jakém skončí, a také sázka Superfecta, kde si vyberete první čtyři koně v pořadí. Vzhledem k tomu, jak obtížné a vzácné je pro sázkaře trefit tyto exotické sázky, jsou výplaty mnohem vyšší než u přímé sázky.

Jak sázet na koňské dostihy
Sázkové kurzy na koňské dostihy

Sázkové kurzy na koňské dostihy

Online sázení na koňské dostihy je jedinečné, pokud jde o zveřejněné kurzy. Na rozdíl od sportů Americký fotbal a Basketball, kde bookmakeři zajistí bodový spread, se sázky na koňské dostihy většinou točí kolem vítězů dostihů.

Kurzy jsou poskytovány před začátkem závodu a jsou obvykle poskytovány ve formě zlomku, přičemž čím vyšší je kurz, tím větší je výplata. Zde je příklad: zveřejněný kurz na vítězství koně A v dostihu je ½ a sázkař vsadí 5,00 $. Pokud kůň A vyhraje dostih, pak sázející obdrží výplatu ve výši 7,50 $.

Tyto kurzy jsou zveřejněny před závodem a před začátkem závodu se často příliš nemění. Věci, které mohou mít vliv na zveřejněné kurzy, jsou většinou věci jako ústní sdělení a zvěsti o konkrétním koni. Existují další faktory, jako je deštivé počasí na venkovní dráze, kde někteří koně zvládají kluzké dráhy lépe než jiní. Typ trati může také zahrnout kurz konkrétního koně, ale většinou se tyto kurzy v den závodu nemění.!

Sázkové kurzy na koňské dostihy