Kolik vydělávají profesionální hráči?

Novinky

2022-08-10

Všichni sportovní sázkaři si představovali, jaké by to bylo živit se svým koníčkem. Někteří si vybavili myšlenky, že odejdou s ohromnou 6místnou sumou, utratí jmění za luxusní značky a odcestují do svých vysněných destinací. Pohled na profesionální sázkaře v televizi se zdá vzrušující. 

Kolik vydělávají profesionální hráči?

Vsadit na výsledky oblíbeného týmu prostřednictvím mobilní sázkové kanceláře a získat jackpot zní vzrušující. Z těchto důvodů mnoho budoucích hráčů často přemýšlí, zda mohou sportovní sázení proměnit v kariéru. Také se sami sebe ptají: "Kolik lze vydělat sázením na sport?"

Je profesionální sázení lukrativní?

Než odpovíte na tuto otázku, je důležité pochopit, kdo je profesionální hráč. Jednoduše řečeno, profesionální hráč je někdo, kdo si vydělává sázením. Vyžaduje určité dovednosti, aby generoval zisk. Takže každý, kdo vydělává peníze legální stránky pro sportovní sázení po celý rok je považován za profesionálního hazardního hráče. Vášnivý sázkař vydělává peníze, ale nemusí to stačit na pokrytí všech jeho každodenních výdajů. 

To znamená, že potřebují doplňkový příjem, aby se postarali o bydlení, jídlo, oblečení, dopravu a účty za energie. Někteří sázkaři jsou považováni za poloprofesionální, tj. vydělávají dost peněz ze sportovního sázení, aby doplnili svou každodenní práci, ale ne na plný úvazek.

Faktory určující ziskovost sportovního sázení

V průměru si profesionálové vydělají nejméně 25 000 $ ročně pouhým sázením na sportovní události. Přesné číslo však nelze ověřit, protože některé stránky, které používají, jsou velmi tajné. Množství peněz, které vydělají sportovními sázkami, tedy závisí na několika faktorech.

1. Velikost sázky

Velikost sázky je také známá jako sázka a může mít vliv na výsledky sportovní sázky. Podle definice je sázka cenná položka, jako jsou peníze, které sázkař vystavuje riziku, aby zahájil svou hru. Obecnou hypotézou je, že vyšší sázka má větší pravděpodobnost výhry vysoké ceny. Masivní jackpoty jsou běžnější u high rollerů, protože tito sázkaři často přispívají více k většímu prize poolu. 

Tato korelace může být ovlivněna šancí na výhru a počtem hráčů, nehledě na to. Předpokládejme, že průměrná velikost sázky na nadcházející fotbalový zápas je 2 $, ale má velmi nízkou šanci na výhru a konečná cena je stanovena na 1 milion $. V tomto případě může sázkař vsadit vyšší sázku, aby zvýšil své šance na získání jackpotu.

2. ROI

Každý sázkař má návratnost investic (ROI), která může být kladná nebo záporná. Pozitivní výhoda znamená, že pokud vsadí více, mohou očekávat vyšší zisky. Naopak záporná návratnost investic znamená, že budou prohrávat více, pokud budou pokračovat v sázení. ROI jsou peníze, které hráč vydělá ve srovnání s tím, kolik vsadil. Ve sportovním sázení se jedná o skutečný zisk ve srovnání s vsazenou částkou. 

Když hráč vyhraje cenu, částka, o které tvrdí, že odešla, může být zavádějící. Například sázka 100 USD s kurzem 1,3 se na sázkařské stránce převede na 130 USD, ale skutečný zisk, který sázkař získá, bude po odečtení počáteční investice 30 USD. Zde by ROI činila 30 %, což je prakticky nemožné dlouhodobě udržet.

3. Celkový podíl / obrat

Obrat je součet všech vkladů. Je to odhadovaná částka, kterou hráč očekává, že vyhraje nebo prohraje v určitém časovém rámci. Například celkový vklad 500 USD a návratnost investic +5 má očekávaný výsledek 5 % x 500 USD = 2 500 USD. Vyšší obrat s menším počtem sázek zvyšuje rozptyl a následně zvyšuje pravděpodobnost velké výhry. Opak je pravdou.

4. The House Edge

Bez ohledu na sporty, na které se sázkař rozhodne vsadit, šance sázkové kanceláře na zisk jsou vždy vyšší než šance hráče na výhru. To se děje proto, že sázkové kanceláře fungují. Některé sportovní sázkové události mají nižší house edge mezi 0,5 % a 2 %, takže generují pouze minimální zisky. U ostatních akcí si dům může vzít 15 % až 40 %.

Někteří sázkaři nemají správné pochopení pro house edge, a tak nakonec prohrají více. Myslí si jen proto, že bookmaker má 5% výhodu, že mohou hrát s 200 dolary celé hodiny a prohrát pouze 10 $. Zapomínají na to, že výhoda se vztahuje jak na jejich bankroll, tak na celkovou částku v sázkách.

Celkem

Profesionální sportovní sázení není nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze. Být profesionálním sázkařem má několik výhod, jako je další zdroj příjmů, možnost hrát hazardní hry v flexibilní pracovní době a činit nezávislá rozhodnutí. I když sportovní sázení může změnit život člověka k dobrému, je nutné znát jeho nevýhody. Mezi běžná rizika patří vzestupy a pády, možnost ztráty všeho a nedostatek přestávek. 

Chytrý hráč analyzuje klady a zápory, než se pustí do sázení nebo z něj udělá kariéru na plný úvazek. Potenciální výhody mohou být obrovské, např. v případě velké sportovní události, jako je mistrovství světa. Hráč ale musí být dostatečně disciplinovaný a dobře informovaný, aby zvládl související rizika.

Nejnovější zprávy

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů
2022-09-25

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů

Novinky