Vše, co potřebujete vědět o: Sázení vysvětleno

Sázení může být pro nezkušeného komplikované. Někdy se dokonce může zdát, že svět sázení má svůj vlastní jazyk! neboj. Na této stránce vysvětlíme detaily a nevýhody sázkových podmínek a jak sázení celkově funguje. Sport se stal velkou součástí lidských životů, někteří rádi hrají hru a někteří se spokojí s povzbuzováním svých oblíbených týmů. Jsou však někteří, kteří se rozhodnou ukázat svou vášeň pro sport nebo tým tím, že na ně vsadí.

Vše, co potřebujete vědět o: Sázení vysvětleno
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Co je sportovní sázení?

Co je sportovní sázení?

Sportovní sázení má dlouhou a slavnou historii, která byla poprvé zdokumentována před více než 2000 lety u Řeků. S vášní Řeků pro atletiku zavedli olympiády do zbytku světa, stejně jako první zdokumentované sázky na atletické soutěže.

Pak přišli římští gladiátoři, kde bylo sportovní sázení nakonec přijato a dokonce legalizováno.

V 50. letech 20. století propůjčilo Las Vegas sportovním sázkám pocit legitimity veřejnosti tím, že jejich kamenná kasina povolila sportovní sázení. Nebylo však jiné cesty, než jít do kasina v Las Vegas, kde si vsadit.

Vznik celosvětové sítě však urychlil růst sportovního sázení, zejména s rozmachem odvětví chytrých telefonů. Tento rychlý technologický vývoj znamenal, že sportovní sázkaři mohli sázet kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení.

Co je sportovní sázení?
Proč lidé sázejí na sport?

Proč lidé sázejí na sport?

Důvod, proč lidé vsadit na sport se mohou lišit, ale sportovní sázení je obecně oblíbené z následujících důvodů.

Zábava

Většina sportovních sázkařů je v něm kvůli zábavě. Živé sporty mohou být samy o sobě zábavné, ale vzrušení může být umocněno, když jde o peníze.

Snadné spuštění

Zatímco většina koníčků zabere spoustu času a odhodlání, začít se sportovním sázením je opravdu jednoduché. Hráči nepotřebují velké finanční investice nebo investice do vybavení – pro začátek stačí i pouhých 5 $.

Získávat potenciál

Možná věc, která většinu lidí táhne ke sportovnímu sázení, je možnost vydělávání peněz. Sázející mají vždy šanci vyhrát bez ohledu na své sázkařské schopnosti a někteří se dokonce sami vycvičili, aby se naučili statistiky, aby se stali profesionálními sportovními sázkaři.

Proč lidé sázejí na sport?
Vysvětlení typů sázek

Vysvětlení typů sázek

Zde jsou některé z běžných sázek, které mohou hráči vidět při sázení na sport.

 • Moneyline sázky jsou nejjednodušším a nejběžnějším typem sázek. Zahrnuje pouze sázení na tým, který vyhraje. Pokud vsadíte na tým A a ten vyhraje, vyhrajete. Pokud prohrají, prohrajete vy.
 • Bodové sázky na spread vyžadovat, aby sázkař vsadil na výhru konkurenta spíše než na konečný výsledek. Symbol mínus (-) označuje favorita a znaménko plus (+) symbolizuje smolného hráče. Pokud má favorit cenu -7,5, musí vyhrát o více než 7,5 bodu, aby sázka vyhrála. Naopak, pokud má favorit cenu +7,5, musí hru buď vyhrát, nebo prohrát o méně než 7,5 bodu.
 • Nad/Pod zahrnuje sázení, zda celkový počet bodů obou týmů překročí nebo nedosáhne určité částky. Předpokládejme, že zápas mezi týmy A a týmem B má součet bodů, který je stanoven na 45 bodů. Pokud hra skončí na 50 bodech, vyhrává sázka „na“ a sázky „pod“ prohrávají.
 • Parlay sázky zahrnují spoléhání se na to, že vyhrajete více sázek, než skutečně vyhrajete. Každá přednostní sázka má „nohy“, na které lze vsadit. Předpokládejme, že sázkař vsadí na čtyřnohou přednost a prohraje tři ze čtyř sázek. To znamená, že mají prohraný přednostní tiket.
 • Teaserové sázky jsou podobné přednostním sázkám, ale jsou speciálně navrženy pro sázky na více bodů s jednou výplatou.
 • Prop sázky, nebo propoziční sázka, nejsou přímo spojeny s konečným výsledkem hry. Nejběžnější prop sázky jsou buď hráčské nebo herní rekvizity. Podpěry hráčů sází na výkon hráče a herní statistiky (jako jsou trojité zdvojnásobení nebo přihrávky na yardy) a herní podpěry sází na určité události, které se ve hře stanou (například první střelec nebo první až 10 bodů).
 • Střední sázky, neboli middling, je forma arbitrážního sázení, při které hráči uzavírají sázky na bodové rozpětí pro obě strany hry. Například sázkař vsadí na favorizovaný tým A za 3,5 bodu pro hru 1 v jedné sázkové kanceláři a poté na tým B se skóre 4,5 bodu v jiné sázkové kanceláři, ale také na hru 1. Protože zápas uprostřed utkání, vyhraje buď +1,82 jednotek, pokud tým A vyhraje o čtyři body, a pokud ne, prohraje pouze 0,09 jednotky.
 • Futures sázky jsou sázky na budoucí výsledek, jako jsou ocenění MVP, šampionáty nebo celkové výhry.
 • Live sázky jsou sázky, které se uzavírají po zahájení hry.

Držet se jednoho sportu

Zatímco mezi případem sázení na jeden nebo více sportů lze najít určité výhody a nevýhody, je nejlepší začít pouze s jedním sportem – najednou.

Jestli je to NFL sezónu, pak vsaďte na NFL. Pokud je čas na MMA, vsaďte na nějaké souboje. Sázející tak mohou získat všechny výhody zaměření na jeden sport, ale žádnou nudnou mimosezónu, kdy by se celoročně drželi jen jednoho sportu.

Vysvětlení typů sázek
Nejnovější průvodce sázením

Nejnovější průvodce sázením

Skutečnost, že lidé mají rádi sportovní sázení, je důvodem, proč jsou na výběr různé sázkové kanceláře. Mnoho zemí reformovalo své právní předpisy o hazardních hrách, což vedlo ke zvýšené popularitě online bookmakery a sázkové stránky.

Vzhledem k tomu, že to byl velký boom, jsou někteří hráči nováčky bez zkušeností s online sázením. Někteří, kteří sledují určitý sport, budou schopni najít nejlepší kurzy a trhy, ale mnozí nebudou mít ponětí, co hledat.

Naštěstí existuje spousta webových stránek, které poskytují doporučení pro sázení pro ty, kteří jsou noví.

Existují tři důvody, proč by si hráči měli přečíst průvodce sázením, než začnou sázet:

 • Zjistěte, jak věci fungují: Příručky pro sportovní sázení pomohou hráčům využít a vysvětlit všechny funkce sázkové kanceláře – od podrobného průvodce registrací až po platební sekci, kde se sázkaři naučí vkládat finanční prostředky a vybírat své výhry.
 • Další informace o oblíbených sázkových trzích: Zatímco výběr sportu na sázení je snadný, sázkové trhy mohou být sofistikovanější a složitější. Naštěstí existují fantastické recenze, které mohou sázkařům pomoci určit pro ně nejlepší volbu.
 • Bonusové kódy: Některé weby s recenzemi sázek často spolupracují se značkami a poskytují čtenářům propagační kódy, které mohou použít při registraci. To by mohlo hráčům poskytnout přístup ke speciální akci nebo jim poskytnout speciální uvítací nabídku.

Jak sázet na sport online

Základní kroky sázení na sport online jsou výběr sázkové stránky, vytvoření účtu, vložení prostředků, sázky a výběr výher.

Nejnovější průvodce sázením
Jak si vybrat tu správnou online sázkovou kancelář pro vás

Jak si vybrat tu správnou online sázkovou kancelář pro vás

Důležitým faktorem při výběru webových stránek pro sportovní sázení je prozkoumat různé faktory, které určují zábavný, bezpečný a ziskový zážitek ze sázení, jako například:

 • Bezpečnostní
 • Odrůda
 • Kurzy
 • Limity sázek
 • Rychlost platby
 • Mobilní kompatibilita

Toto jsou základy, které musí hráči hledat, pokud hledají aplikace pro stolní nebo mobilní sázení. Vezměte na vědomí, že výběr webu pro sportovní sázení by neměl být uspěchaný, protože je to pravděpodobně nejdůležitější rozhodnutí, které mohou sázkaři udělat na začátku.

Nejjednodušší způsob, jak najít nejlepší web pro sportovní sázení, je přečíst si recenze od odborníků a doporučení od kolegů sázkařů.

Jak si vybrat tu správnou online sázkovou kancelář pro vás
Vytvoření účtu

Vytvoření účtu

Jakmile sázkaři najdou web, který jim vyhovuje, mohou si zaregistrovat nový účet. Tento proces trvá několik minut a sázkaři budou požádáni o poskytnutí základních informací, jako jsou jejich:

 • Celé jméno
 • Adresa
 • Emailová adresa
 • Kontaktní číslo
 • Datum narození
 • Požadované uživatelské jméno a heslo

I když se jedná o standardní informace potřebné k vytvoření účtu, některé online sázkové stránky mohou vyžadovat předložení podpůrných dokumentů, které ověří vaši identitu nebo vám zašlou jednorázové heslo (OTP) prostřednictvím SMS nebo e-mailu pro další ověření.

Vytvoření účtu
Vkládání finančních prostředků

Vkládání finančních prostředků

Aby hráči mohli začít sázet online, musí na své účty přidat peníze. Většina online sázkových kanceláří umožňuje různé bankovní možnosti, včetně:

 • Debetní a kreditní karty (VISA, Mastercard, Maestro atd.)
 • Elektronické peněženky (Paypal, Neteller, Skrill atd.)
 • Kryptoměny (Bitcoin, Ripple atd.)
 • Předplacené a dárkové karty

Vezměte na vědomí, že elektronické peněženky někdy nemají nárok na uvítací nebo vkladové bonusy a propagační akce. Na tu poznámku dávejte pozor vkladové bonusy.

Vkládání finančních prostředků
Jak uzavírat sázky

Jak uzavírat sázky

V tuto chvíli již mají sázkaři účet s financováním. Další věc, kterou musíte udělat, je přihlásit se a zkontrolovat trhy, které jsou k dispozici, jako jsou ty, které byly probrány dříve.

Nejlepší weby a aplikace pro online sportovní sázení nabízejí širokou škálu trhů, takže hráči musí pečlivě prozkoumat všechny nabízené příležitosti.

Výběr výher

Pokud hrajete sázející, hrajete správně, každá sázka má šanci na výhru. Pokud by chtěli vyplatit peníze, většina sázkových kanceláří nechá sázkaře vybrat své prostředky stejným způsobem, jakým byli zvyklí vložit peníze na jejich účty. Pokud tak neučiní, online sázkové stránky vždy nabídnou alternativy.

Pamatujte, že různé způsoby výběru trvají různou dobu, než se vyčistí, přičemž e-peněženky jsou nejrychlejší (okamžité do několika minut) a bankovní převody trvají nejdéle (2–5 bankovních dnů, v případě údržby, státních svátků, popř. víkendy).

Jak uzavírat sázky
Porovnání sázkových kanceláří

Porovnání sázkových kanceláří

Na internetu je k dispozici několik sázkových kanceláří, což vyvolává otázku – měli by sázkaři nakupovat, nebo se držet jedné? Zde je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při hledání sázkové kanceláře.

Bonusy mohou být nejdůležitějším faktorem ve sázkové kanceláři. Každá sportovní sázková stránka nabízí lákavé bonusy, aby přilákala lidi k registraci. Využijte této šance hledáním renomovaných online sázkových kanceláří, které poskytují nejlepší bonusy.

Ujistěte se, že vybrané webové stránky mají a uživatelsky přívětivé rozhraní. Poslední věc, kterou sázkaři chtějí, je snažit se najít cestu na webových stránkách a pouze vsadit. Naštěstí má většina špičkových webů extrémně uživatelsky přívětivá rozhraní.

S rozmachem mobilních zařízení bylo nutné sportovní sázení vhodné pro mobily. Hráči mohou uzavírat mnoho sázek na chytrém telefonu nebo tabletu a nemusí mít vždy přístup k počítači. Proto web, který si sázkař vybere, musí mít robustní možnost mobilního sázení.

Pokud jde o sportovní sázení, tím více možnosti sázení máte, tím lépe. Typické sázky spreadů, peněžní linky, součty a přednosti jsou k dispozici téměř na všech stránkách. Ve velkém počtu z nich budou přítomny upoutávky, rekvizity a futures. Live sázení je jednou z oblastí, kde se vynikající služby budou odlišovat od zbytku balíčku.

Porovnání sázkových kanceláří
Glosář sportovních sázek

Glosář sportovních sázek

Terminologie sportovního sázení může být komplikovaná, zejména pro ty, kteří v této oblasti začínají. Mnoho z nejpravidelněji používané terminologie, konceptů a metod, které uvidíte na této stránce a obecně v online sportovním sázení, je uvedeno ve glosáři sportovního sázení níže.

Vezměte na vědomí, že některé výrazy, které byly definovány výše, nemusí být zahrnuty v této části slovníku sportovních sázek a tato část neobsahuje všechny výrazy související se sportovním sázením.

 • Akce – sázka nebo sázka.
 • Proti spreadu – Konečný výsledek hry, který bere v úvahu bodový spread.
 • Bad Beat – Sázka, která vypadá, že jde ve prospěch sázejícího, ale není tomu tak.
 • Book (Sportsbook) – Sázková kancelář je místo, kde si lidé mohou vsadit na výsledek sportovních událostí.
 • Buck – sázka 100 $.
 • Chalk - Favorit zápasu.
 • Konsensus – Procento sázejících na každé straně hry.
 • Krytí – výsledek sázky na rozpětí bodů.
 • Desetník – sázka 1 000 $.
 • Dolar – sázka 100 $.
 • Hrana – výhoda sázkaře před podáním sázky.
 • Even (Even Money) – sázka 100 $ na výhru 100 $.
 • Handle – Celá částka vsazená na určitou hru.
 • Handicapping – Použití sportovní analýzy k předpovědi.
 • Hedging – Sázení opakem předchozí sázky, která zaručí výhru alespoň malé částky.
 • Háček – Půl bodu v rozpětí
 • Šťáva – za každou sázku vydělávají knihy provize.
 • Klíčová čísla – Představuje nejčastější okraje porážky. To se používá většinou ve fotbale, kde mnoho her končí výhrou jednoho týmu násobkem tří nebo sedmi.
 • Limit – Maximální povolená částka na jednu sázku.
 • Zámek - Velký favorit.
 • Long Shot - Velký smolař.
 • Nikl – sázka 500 $.
 • Žádná akce – Hra, která již nepřijímá sázky a vrátila všechny sázky.
 • Oddsmaker (Linemaker) – Někdo, kdo si vybere první linii hry.
 • Off the Board – Událost, na kterou hráči nemohou vsadit.
 • Pick'em - Událost, která nemá žádného favorita ani smolařku.
 • Puckline - V hokeji má favorit rozptyl -1,5 bodu, zatímco smolař má rozptyl +1,5 bodu.
 • Reverse-Line Movement – Pohyb v sázkové řadě, který vzdoruje procentům veřejných sázek.
 • Runline - V baseballu má favorit rozptyl -1,5 bodu, zatímco smolař má rozptyl +1,5 bodu.
 • Sharp (Wiseguy) - Profesionální sportovní sázkař.
 • Steam – Rychlá změna linie v důsledku intenzivního sázení.
 • Sbírání bodů - Sázení smolařů proti šíření.
 • Sázka – umístění ve sázkové kanceláři.
Glosář sportovních sázek
About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda