Jak sázet

March 22, 2023

Co potřebujete vědět o sázení NASCAR

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

S obrovskou fanouškovskou základnou v Severní Americe a mnoha dostihy, které se od února do začátku listopadu konají prakticky každý týden na různých závodních tratích, je sázení NASCAR jednou z nejatraktivnějších možností sázení pro nadšence do motoristického sportu.

Co potřebujete vědět o sázení NASCAR

NASCAR provozuje řadu závodních sérií a formátů, přičemž nejoblíbenější jsou série Truck Series, Xfinity Series a Cup Series. Všechny tyto dostihy jsou k dispozici pro sázení NASCAR u většiny sázkových kanceláří.

Není těžké naučit se sázet na NASCAR, pokud budete každý týden dávat pozor na určité věci. Pro ty, kteří touží po svých sázkových dobrodružstvích, je zde několik odborných tipů a návrhů na sázení NASCAR, které vám pomohou.

Jak se připravit na sázení NASCAR

Abyste u sázení NASCAR uspěli, musíte vědět, jak může vývoj v týdnech před událostí změnit výsledek. 

Většina sázkových kanceláří zveřejňuje své kurzy NASCAR na začátku týdne. Týmy Sprint Cup Series se kvalifikují a absolvují další tréninky, jakmile se otevřou brány.

Jak jezdci, tak týmy využívají tyto relace k přípravě svých vozidel na kvalifikaci a doladění na závod. Sázkové stránky odstraní kurzy NASCAR ze zobrazení před kvalifikací a znovu je zveřejní s nejnovějšími informacemi v den závodu.

Kvalifikační

Váš NASCAR strategie sázení musí zvážit kvalifikaci, protože to může ovlivnit výsledek závodu. 

Výchozí pozice

Výchozí pozice je zásadní, ale liší se podle závodní dráhy.

Pozice trati je kritická na některých okruzích s pouze jedním závodním žlábkem, jako je Bristol Motor Speedway nebo Martinsville Speedway, protože předjíždění jiných závodních vozů je obtížné. Drážka je rychlý pruh na závodní dráze. Závodní vozy proto uvíznou v jednom pruhu na jednodrážkových tratích, ale řidiči mohou snadno projet na dvou nebo třídrážkových tratích.

Na jednodrážkových tratích si jezdec může uchovat energii později v závodě, pokud dobře odstartuje a nemusí se příliš namáhat, aby se vyrovnal svým soupeřům. Na větších závodních tratích, jako je Michigan International Speedway a Talladega Superspeedway, kde mohou rychlejší vozy projet plynule, je však výchozí pozice méně kritická.

Pit Stall výběry

Výběr boxů je také určen kvalifikací a je stejně důležitý jako výchozí pozice jezdce. Vítěz pole position dostane první výběr boxů, následovaný jezdci, kteří se kvalifikovali od druhého do pátého místa. To je zásadní, protože v některých částech trati jsou obvykle hezčí boxy než jiné.

Většina týmů, které vyhrály pole position, volí poslední box na konci boxové cesty. To je užitečné, protože to znamená, že jejich řidiči nebudou muset čekat, dokud ostatní vozidla odjedou z cesty, než budou moci odjet, když zvedák spadne, a servis je hotov. Na většině tratí najdete několik stánků s mezerami v zadní nebo přední části. Ty usnadňují jezdcům vjíždět a vyjíždět z jejich boxů, což má za následek rychlejší zastávky v boxech a lepší časy na trati.

Na některých závodních tratích je dobrý box v boxech stejně důležitý jako silná startovní pozice. Na pit road v Martinsville často dochází ke kolizím kvůli stísněným prostorům a omezenému prostoru. Pocono Raceway má poměrně širokou pit road, což snižuje možné nehody.

Učení se jak sázet na NASCAR znamená udělat si domácí úkol na trati NASCAR, než vsadíte. Sázkařská veřejnost často klade příliš velkou váhu na výchozí pozici jezdce a odměňuje ty, kteří začínají na konci sestavy. Když Sprint Cup Series závodí na jednom z větších závodních okruhů, kde je předjíždění jednoduché a boxová cesta široká, tyto znalosti vám mohou poskytnout významnou výhodu.

Praxe

Tréninkové časy pro každý tým Sprint Cupu jsou zveřejňovány každý týden, včetně nejrychlejších časů na kolo a nejvyšší průměrné rychlosti. Pokud máte zájem, můžete tyto události sledovat na Speed Channel. Zde mohou diváci prostřednictvím hloubkových rozhovorů získat informace od jezdců a šéfů posádek o jejich oblíbených závodních vozech.

Při analýze rychlosti cvičení věnujte zvláštní pozornost konečnému cvičení, často známému jako Happy Hour. Toto je poslední příležitost pro týmy vyladit svá auta před dnem závodu a poskytuje nejjasnější obrázek o tom, kdo uspěje a kdo bude horší. Kromě toho, že jde o poslední příležitost pro týmy Sprint Cupu zkontrolovat ovladatelnost svých vozů, je závěrečný trénink tréninkem, který nejvěrněji simuluje podmínky zelené vlajky v den závodu.

Počasí má obrovský vliv na výkon vozu během závodu a optimalizace nastavení vozu podle počasí může zvýšit nebo zničit šance jezdce na vítězství. Nižší teploty na trati zvyšují přilnavost pneumatik, což má za následek rychlejší časy na kolo. Pneumatiky jsou horké a mastné, když teploty stoupají, což způsobuje, že auta při závodě klouzají. Při vytváření své sázkové strategie NASCAR tedy sledujte, kdy jsou skutečná tréninková kola a které proměnné počasí se nejvíce podobají podmínkám zelené vlajky.

Typy sázení NASCAR

V den závodu, jakmile skončí kvalifikace a tréninky, jsou vypočítány kurzy a zveřejněny. Jedním z nejlepších tipů na sázení NASCAR, se kterým se můžete setkat, je pochopení sázek, které můžete uzavřít na závod NASCAR. Níže jsou uvedeny příklady běžných sázek NASCAR:

Absolutní vítěz závodu

Vyhrát závod znamená vsadit na konkrétního jezdce, který ten den závod vyhraje. Tyto sázky poskytují největší odměny, ale také je nejobtížnější vyhrát. Vybrat vítěze závodů na přiměřeně konzistentním základě, aby byli lukrativní, je náročné. 

Protože obvykle existuje více jezdců závodních vozů, bude k dispozici mnoho možných výsledků, každý s vlastní sadou kurzů založených na statistických šancích jezdce na vítězství.

Kurz -250 na vítězství Dalea Earnhardta Jr. v daném dostihu znamená, že sázející musí riskovat 250 $, aby získal 100 $, pokud si je jistý Earnhardtovým vítězstvím. Pokud by jeho kurz byl +300, museli byste vsadit 100 $, abyste získali 300 $.

Nejlepším aspektem tohoto druhu sázení je, že můžete vsadit na mnoho jezdců, což vám dává širší škálu možností než s jedinou sázkou.

Zápasy řidičů

Tyto sázky proti sobě postaví dva podobné jezdce v aktuálním závodě peněžní sázky v baseballu. Bez ohledu na to, kde se váš řidič umístí, vyhráváte, pokud se umístí lépe než jeho protivník. Tyto sázky jsou jediné svého druhu, protože můžete vyhrát, pokud se váš řidič umístí na 42. místě, a prohrát, pokud se váš řidič umístí na 2. místě. 

Populární řidiči často shromažďují „měkké peníze“, díky čemuž jsou zápasy srovnatelné s jinými formami sportovního sázení. Zde je příklad trhu s párováním ovladačů, se kterým se můžete setkat.

  • Denny Hamilton -170
  • Kyle Busch +135

Zde budete muset vsadit 170 $, abyste vyhráli 100 $ na Jimmieho Johnsona, zatímco sázka 100 $ na Kyle Busch vám vrátí 135 $, pokud budete úspěšní.

Konec na pódiu

V případě, že jste nikdy předtím neviděli závodní sport nebo olympiádu, jsou v každém případě tři nejlepší umístění na stupních vítězů. Sázení na jezdce, který skončí v první trojici, je možné ve většině sázkových kanceláří, přičemž kurzy se podle toho mění. Pokud máte oblíbeného jezdce, ale nejste si jisti, že může vyhrát úplně, můžete stále vsadit na to, že skončí v prvních třech s nižším kurzem.

Pravděpodobnost Dalea Earnhardta Jr. na umístění mezi prvními třemi by mohla být -650, pokud by měl -250 šance na úplné vítězství. Pokud by jeho šance na výhru byly +300, jeho šance na umístění na druhém nebo třetím místě by mohly být až -105.

Ostatní sázkové kurzy NASCAR

Zde jsou některé méně obvyklé typy sázek, které můžete vidět na svém NASCAR online sázkové stránky.

Nejrychlejší kolo

Nejrychlejší kolo je další forma sázky, která nevyžaduje žádné vysvětlení: jednoduše odkazuje na řidiče, který dokončí kolo v nejrychlejším možném čase. Řidič nemusí převažovat nebo dokonce dokončit akci. Mohou teoreticky dokončit kolo, vytočit se a být diskvalifikováni, aniž by prohráli sázku.

Budoucnosti NASCAR

Kurzy NASCAR futures vám umožňují vsadit na vzdálené výsledky, jako například který jezdec vyhraje titul Cup Series. Tato procenta budou kolísat na základě výkonu každého jezdce během sezóny a nakonec se zúží na ty, kteří se probojují do dalšího kola play-off.

Kurz výrobce

Vsadit na výrobce vítězného vozu může být zábavný způsob, jak trávit čas při čekání na cílovou čáru. Tyto kurzy se vypočítávají na základě výkonu aktuální sezóny a historie úspěchu jezdce na této trati a v tomto konkrétním podniku. Například Chevrolety, Fordy a Toyota soutěží v pohárové sérii.

Vítězové etapy

Některé online sázkové kanceláře poskytují kurzy na to, který jezdec dokončí každou etapu závodu NASCAR, přičemž celkový vítěz závodu je určen celkovým počtem dokončených etap.

Závodní rekvizity

Online sázkové kanceláře často zahrnují speciály a závodní rekvizity pro hlavní závody NASCAR, jako je Daytona 500. Počet vraků, použití varovných vlajek, konečné pozice určitých jezdců a další faktory, to vše může být použito k určení těchto kurzů.

Závěrečné myšlenky

Mějte na paměti, že krátkodobý i dlouhodobý úspěch vyžaduje pečlivé plánování a promyšlené provedení. Pokud si uděláte domácí úkol před závodem, budete mít větší šanci na kvalifikovaná rozhodnutí o svých sázkách.

Vždy se snažit zasáhnout neočekávaně není tou nejlepší strategií sázení NASCAR. Stejně jako u sázení na jakýkoli jiný sport je před uzavřením sázky ve vašem nejlepším zájmu nakupovat nejlepší kurzy NASCAR. Podívejte se na naše doporučené stránky online sázení NASCAR, abyste ze svého sázení NASCAR vytěžili maximum.

Pokud chcete podrobnou statistickou analýzu výsledků závodů, nejlépe uděláte, když se podíváte na nejnovější výsledky pro každého jezdce na jednotlivých okruzích. Podívejte se na jejich závodní historii, abyste viděli, v kolika závodech soutěžili, kolik jich vyhráli, kde se umístili a jak skončili. Tyto údaje jsou obvykle poskytovány spolu s celkovým hodnocením trati řidiče.

Záznamy každé jednotky by měly být prozkoumány a zohledněny v celkovém hodnocení.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky