Novinky

October 19, 2022

Vysvětlení marží sportovních sázek

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Online sportovní sázkové stránky se zabývají nabídkou sázkových řad. Na druhou stranu sportovní sázkaři sázejí na tyto řádky s nadějí na výhru v daném ziskovém sportu. Žádný bookmaker samozřejmě nenabízí své služby volně – musí vydělávat stejně jako jakýkoli jiný byznys. Jediný způsob, jak může sázková kancelář vydělávat peníze, je vytvářet marže. Přesto si mnoho sázkařů překvapivě stále neuvědomuje, co marže obnáší.

Vysvětlení marží sportovních sázek

Kdokoliv sázení na sport musí pochopit základy marží, aby zvýšili své šance na výhru. Tento článek pojednává o sázkových maržích a jejich významu pro sázkaře sázející na sportovní události.

Co jsou marže sportovních sázek?

Je běžné najít většinu online sportovních sázkových stránek, které tvrdí, že nabízejí nejlepší šance. Ale bohužel ne všechna tato tvrzení jsou platná. Jak tedy může sázkař zjistit, která sázková kancelář říká pravdu? Jednoduchý. Pochopením toho, jak fungují marže.

Co je to marže? Marže je rozdíl v hodnotě kurzů nabízených bookmakerem a skutečné pravděpodobnosti daného výsledku. Ve skutečnosti by mezi těmito dvěma hodnotami měl být vždy rozdíl, který je často vnímán jako „poplatek“ za podání jakékoli dané sázky. Navíc marže poskytují bookmakerům výhodu nad hráčem bez ohledu na výsledek.

Když bookmaker oceňuje trh, pečlivě stanoví kurzy způsobem, který je atraktivní pro obě strany trhu. Dosažení této rovnováhy nutí hráče vsadit na oba výsledky, čímž pomáhá sázkové stránce vyrovnat odpovědnost.

Marže však sázkové kanceláři v žádném případě nezaručují, že bude zisková. Existují případy, kdy bookmaker může prohrát, pokud se ocitne na špatné straně nevyvážené linie.

Proč by měli sázkaři rozumět maržím?

Marže sportovních sázek jsou obvykle ve většině případů nastaveny na přibližně 5 %. Ale toto zdánlivě malé procento zajišťuje, že bookmaker zůstane v podnikání. Na druhou stranu, když hrajete na internetových sportovních sázkových stránkách s vyšší marží, znamená to, že zaplatí více, když prohrají, a vydělají méně, když vyhrajete.

Například dvě sázkové kanceláře s maržemi 4 % a 4,4 % by se mohly zdát, že mají téměř podobnou marži. Ale i ten nejmenší rozdíl by měl být považován za významný, vzhledem k tenké hranici mezi výhrou a prohrou ve sportu. 

Rozdíl mezi ziskem a ztrátou je obvykle asi 52 % a průměrný bookmaker si účtuje 5 %. To znamená, že pouze sázkaři, kteří vyhrají 52 % sudých sázek, mohou zaplatit bookmakerovi jejich cut. I když se míra výher 52 % nemusí zdát těžká, je to výkon, který stále mate miliony sázkařů, kteří trvají na tom, že to mohou ještě lépe.

Stojí za zmínku, že sázkové kanceláře nabízející nízké marže nemusí nutně dávat nejvyšší kurzy.

Výpočet sázkových marží

Pouhé hledání malých okrajů málokdy pomůže. Sportovní sázkaři by měli být schopni vypočítat marže. Výpočet marží u jakékoli sázky obvykle není pro většinu sázkařů tak jednoduchý jako u ABC. Chce to víc než jen hledat tipy na sportovní sázení.

Na rozdíl od populární poznámky, že lidé sázejí na své oblíbené týmy nebo sporty, ale sázejí proti bookmakerovi a kurzům. Jak tedy vypočítat marže? Jednoduchý:

  • Pro 2cestnou událost: Marže = (1 / desetinný kurz pro možnost A) + (1 / desetinný kurz pro možnost B) - 1
  • aplikace: Při výpočtu marží sázek na více než 2,5 gólu ve fotbale je kurz na gól nad 2,5 1,66, zatímco na gól pod 2,5 je 2,02. Naše výpočty budou vypadat následovně:
  • (1 / 1,66) + (1 / 2,02) – 1 = 0,0974

Vyjádření odpovědi v procentech: 0,0974 x 100 % = 9,74 %

Tato sázka má marži 9,74, což jistě není tak dobré pro žádného sázkaře.

Hledání nejlepších marží

Je v nejlepším zájmu hráče najít bookmakera s pověstí, že poskytuje nízké marže. Jednoduché online vyhledávání může stačit, ale někteří hráči preferují použití kalkulátorů marží resp webové stránky s hodnocením bookmakerů. Due diligence je důležitá při hledání nejlepších marží na internetu, vzhledem k tomu, že ani ty nejrenomovanější webové stránky trvale nenabízejí nízké marže na každém trhu. Jsou ale známé tím, že mají nižší marže než jiné konkurenční weby.

Je nerozumné sázet kdekoli než u sázkové kanceláře s nízkými maržemi. Koneckonců, nižší marže jsou rozhodující pro zlepšení vyhlídek hráče v dlouhodobém horizontu.

Závěrečné myšlenky

Marže jsou v sázkařském průmyslu „nutné zlo“. Bez marží nebude sázková kancelář schopna nabízet své služby. To však neznamená, že se sázkaři musí spokojit s nějakou marží. Hráči by se měli vždy snažit najít sázky s nejnižšími maržemi, když uzavírají sázky spolu s dalšími tipy na sportovní sázení.

Kromě nízkých marží by sázkaři měli věnovat pozornost i dalším nabídkám, díky kterým se online sportovní sázení vyplatí. Patří mezi ně rozmanitost sázkových trhů, dostupnost štědré bonusy, bankovní možnosti a kvalita zákaznických služeb. Sázková kancelář, která zaškrtává všechna správná políčka a přesto nabízí nízké marže, je považována za „ideální“, pokud jde o sázení online.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky