FIFA Světový pohár

December 12, 2022

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Argentina vs. Chorvatsko

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Poslední týden mistrovství světa ve fotbale 2022 je za námi a zbývají pouze 4 týmy! 

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Argentina vs. Chorvatsko

Po napínavém čtvrtfinálovém kole plném skvělého fotbalu, drtivých emocí a některých historických překvapení zůstávají v boji o nejžádanější fotbalovou trofej pouze Argentina, Chorvatsko, Francie a Maroko.

Dva favorité před turnajem a dva týmy smolařů se utkají o slávu a pokud Mistrovství světa ve fotbale 2022 nás naučil cokoli, stát se může cokoliv!

Komplikace na poslední chvíli

V 82. minutě se Argentina po velmi intenzivním a fyzickém zápase těšila z čistého dvoubrankového vedení proti Nizozemsku. 

Ve 35. minutě se ujal vedení po skvělém míči Lionela Messiho, kterým pronikl Nahuel Molina proti nizozemskému brankáři, a pak sám malý génius zdvojnásobil své vedení z penalty v 73., ale ukončil nizozemské ambice – zvláště když měli. nedělal mnoho in-silnic proti argentinské obraně.

Vše se však změnilo v 83. minutě, kdy střídající Wout Weghorst namířil domů fantastický centr od Berghuise a dal Nizozemcům šanci bojovat. Díky vší nevraživosti a faulům mezi oběma stranami bylo rozhodčím nařízeno 10 minut přerušení a Nizozemsko toho využilo, když v poslední minutě zápasu zařídilo báječnou standardku a vynutilo si prodloužení.

Zatímco Argentina stále tvrdě tlačila na gól, který by ji prosadil do semifinále v obou přidaných časech, nemělo to tak být a vše se muselo urovnat během přímých kopů. Naštěstí pro stranu Albiceste Martinez pokračoval v ukazování své zdatnosti v této oblasti a zbytek je nyní historií.

Hrají na maximum

Jen několik hodin předtím, než Argentina rozhodla o svém osudu z přímého kopu, Chorvatsko potvrdilo svůj osud stejným způsobem.

Na rozdíl od Argentiny jejich herním plánem nebylo snažit se soupeře přehrát. Přeci jen přehrát Brazílii je hodně náročné a Chorvatsko vědělo, že úplný útok by pro ně neskončil dobře.

Místo toho byla jejich strategie stejná, která je dostala do čtvrtfinále. Ten samý, který je dostal do finále MS v roce 2018. Bránili by se vším, co měli, uzavírali by prostory a dusili soupeře, nedali by jim prostor k hraní jejich hry.

Zatímco Brazílie vrhla vše, co měla, do vytváření nebezpečí, Chorvatsko dokázalo odrazit téměř vše, co jim přišlo do cesty, a Livaković předvedl legendární ukázku mezi tyčemi. Mezitím se Chorvatsko snažilo zahájit protiútoky, kdykoli to bylo možné, a přitom se ujistilo, že se nevystaví zbytečným rizikům.

Tato strategie by se znovu a znovu vyplácela a dostávala je až do prodloužení. Ve 106. minutě však Neymar předvedl naprosto brilantní útočnou hru, která vyústila v to, že Brazílie konečně prolomila chorvatskou branku.

Každý fanoušek Brazílie na světě si olizoval rty a snil o potenciálním jihoamerickém „klasiku“ v Semis, protože strategie Chorvatska se konečně rozpadla. S čím nepočítali, byla odpověď Chorvatska, protože o deset minut později dostal Petkovic příležitost ke střele v srdci vápna a tečovaný míč přenesl přes Alissona do sítě.

Přes veškerou snahu Brazílie by prodloužení skončilo a vedlo by k penaltovému rozstřelu. Livaković udělal to, co umí nejlépe, udělal několik téměř nadlidských zákroků a patování Chorvatsko až po Semis.

Může být tento zápas vyrovnán bez penalt?

Zatímco oba týmy vděčí za postup do semifinále své zdatnosti v penaltách, zdá se, že pouze jeden z obou týmů na nich zakládá celou svou strategii vyřazovacích bojů. 

Argentina se těšila z pohodlného dvoubrankového vedení před Nizozemskem se podařilo dotáhnout je do prodloužení a tečovat kopačky, ale Chorvatsko v průběhu základní hrací doby neudělalo mnoho, co by Brazílii uškodilo.

Místo toho dali vše, co měli, do jejich neutralizace a zabránění jim v jejich útočné hře. Ukázali, že dokážou ublížit svým soupeřům, pouze když byli o gól pozadu a potřebovali to, aby zůstali ve hře, ale jakmile byli vyrovnaní, vrátili se k hernímu plánu čekání na čas. 

Použijí stejný herní plán proti Argentině? Vzhledem k tomu, jak hráli proti Japonsku i v osmifinále, je pravděpodobné, že Chorvatsko bude opět cílit na penalty jako svou nejlepší šanci dostat se do velkého finále. S Dominikem Livakovićem v jeho současné formě by bylo skoro hloupé to neudělat.

Jako fotbalový fanoušek nezbývá než doufat v brzký gól, který hru otevře. Ale pokud by to nepřišlo, drzá sázka na Chorvatsko na výhru na penalty se u Betssonu velmi dobře vyplatí za 10,0.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami
2024-05-23

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami

Novinky