FIFA Světový pohár

Tento průvodce sázením na mistrovství světa ve fotbale obsahuje všechny podrobnosti, se kterými se sázkaři musí před sázením na mistrovství světa ve fotbale seznámit, od historie turnaje a jeho popularity až po to, jak sázet na nadcházející turnaj mistrovství světa ve fotbale 2022. Mistrovství světa ve fotbale je mezinárodní asociační fotbalová soutěž, která svádí mužské národní fotbalové týmy, které jsou členy Mezinárodní fotbalové federace (FIFA).

Je to jeden z hlavních sportovních turnajů na celém světě a crème de la crème asociace fotbalu. Turnaj se koná po čtyřech letech a v současnosti se ho účastní 32 týmů.

Historie mistrovství světa ve fotbale

Historie mistrovství světa ve fotbale

I když se dříve konaly mezinárodní fotbalové turnaje, až v roce 1930 se v Uruguayi hrál úvodní turnaj FIFA World Cup. Soutěžilo v něm 13 týmů ze Severní Ameriky, Evropy a Jižní Ameriky. První dva zápasy se hrály současně 13. července 1930. Jeden zápas, který postavil Francii proti Mexiku, skončil 4:1 ve prospěch Francie, zatímco druhý zápas mezi USA a Belgií skončil 3:0 ve prospěch Spojených států. Ve finále se o den postaral hostitel Uruguay, který porazil Argentinu 4:2.

Během prvních let mistrovství, války a mezikontinentální cestování značně bránilo úspěchu turnaje. Například jen málo jihoamerických týmů mělo vůli cestovat do Evropy na turnaj v roce 1934, zatímco některé země bojkotovaly mistrovství světa v roce 1938. Pak přišla druhá světová válka, která vedla ke zrušení turnajů v letech 1942 a 1946.

Naštěstí po konci války FIFA vyřešila několik problémů a mistrovství světa v roce 1950 se stalo úspěchem. Byl to první turnaj, který zahrnoval britské týmy, které se stáhly z FIFA v roce 1920.

Nejúspěšnější týmy na mistrovství světa

Nejúspěšnějším týmem v tomto turnaji zůstává Brazílie, která jej vyhrála rekordních 5x, a je jediným týmem, který se zúčastnil všech turnajů mistrovství světa. Následují Itálie a Německo se 4 tituly za kus.

Současným šampionem je Francie, která si zajistila svůj druhý titul na turnaji Mistrovství světa ve fotbale 2018 pořádaném v Rusku. Tým odešel s kýženou trofejí, 35 miliony USD na odměnách a právem chlubit se odznakem FIFA Champions Badge až do příštího mistrovství světa.

Historie mistrovství světa ve fotbale
Formát mistrovství světa ve fotbale

Formát mistrovství světa ve fotbale

Cesta na mistrovství světa začíná kvalifikacemi konanými v 6 konfederacích FIFA – Africe, Severní a Střední Americe a Karibiku, Asii, Jižní Americe, Oceánii a Evropě. Každá konfederace dohlíží na kvalifikace, zatímco FIFA rozhoduje o počtu míst, které každá konfederace získá, na základě síly týmů v konfederacích. Kvalifikace začínají již 3 roky před akcí a rozkládají se na 2 roky. Kvalifikační formáty se liší v závislosti na konfederaci. Za současného stavu získává hostitelská země automatickou kvalifikaci.

Formáty mistrovství světa ve fotbale se v průběhu let změnily. V současné době turnaj přitahuje 32 týmů, které se kvalifikují, a celý měsíc je svádí do adrenalinové akce. Existují dvě hlavní fáze: skupinová fáze a vyřazovací fáze.

Skupinové fáze

Ve skupinových fázích je 8 skupin, každá se 4 týmy, které se utkají v šampionátu s každým, kde každý tým hraje s dalšími 3 týmy ve skupině. Tým získá 3 body za vítězství, 1 za remízu a 0 za prohru. Po odehrání 3 zápasů postupují týmy číslo 1 a 2 do vyřazovací fáze.

Vyřazovací fáze

Vyřazovací fáze Světového poháru FIFA je turnaj s jednou eliminací, kde se týmy utkají v jednorázových zápasech. Vyřazovací fáze začíná osmifinále, postoupí do čtvrtfinále, semifinále a nakonec vyvrcholí ve finále. Pro pořádek, týmy, které prohrály v semifinále, bojují v předvečer finále o třetí místo.

O fotbale

Fotbal je nejoblíbenější sport po celém světě přitahuje více než 4 miliardy fanoušků. Nejnovější statistiky ukazují, že ve více než 200 zemích je více než 250 milionů fotbalových hráčů. Je však těžké vysledovat historii fotbalu, protože se vynořil nezávisle v různých kulturách, kde existovaly hry podobné modernímu fotbalu – tyto hry zahrnovaly kopání do předmětu připomínajícího moderní míč.

Formát mistrovství světa ve fotbale
Proč je mistrovství světa ve fotbale populární?

Proč je mistrovství světa ve fotbale populární?

Mistrovství světa ve fotbale je bezesporu jednou z největších sportovních událostí, která přitahuje obrovskou návštěvnost a sledovanost. Například finále mistrovství světa ve fotbale 2018 mezi Francií a Chorvatskem mělo průměrnou sledovanost živého vysílání 517 milionů diváků, s maximy až 1,1 miliardy diváků během zápasu. Turnaj také dominuje online sportovním sázkovým webům. Proč je tedy mistrovství světa ve fotbale mezi sázkaři oblíbené?

Sázkaři mají rádi sázení na sportovní turnaje, zejména nejprestižnější soutěže, jako je Světový pohár. Vzhledem k tomu, že fotbal je celosvětově nejpopulárnějším sportem, je všeobecně známo, že sázkaři budou mít plné ruce práce se sázením na mistrovství světa, když se turnaj koná a celý svět sportovních sázek se zaměřuje na tuto soutěž. Mistrovství světa se koná v době, kdy neběží špičkové fotbalové a sportovní ligy, například Barclays Premier League, takže sázkaři mají mistrovství světa pouze jako hlavní soutěžní fotbalovou soutěž, na kterou mohou sázet.

Soutěživost akce, talent a samozřejmě vášeň, kterou sázkaři mají pro své oblíbené týmy, jsou největším důvodem, proč je mistrovství světa ve fotbale mezi nadšenci sportovního sázení oblíbené.

Proč je mistrovství světa ve fotbale populární?
Jak sázet na mistrovství světa ve fotbale

Jak sázet na mistrovství světa ve fotbale

Sázení na mistrovství světa není žádná velká věda. Do hry se může dostat každý, kdo ví, jak sázet na běžné fotbalové zápasy a turnaje. To je tak dlouho, dokud rozumí světu fotbalových sázek, zvláště pak různé možnosti sázení, jinak známý jako sázkové trhy, a co je důležité, kurzy.

Tipy na sázení FIFA

První věcí je najít spolehlivou sázkovou kancelář, která bude mít sázkové trhy Světového poháru. Nejlepší sázková kancelář je samozřejmě ta, která má licenci a má rozsáhlé sázkové trhy s vysokými kurzy. Při výběru nejlepší sázkové kanceláře je také nezbytné posoudit dostupné způsoby vkladu a výběru a, což je důležité, bonusy při sázení na fotbal.

Další důležitou věcí je pochopení, které týmy se účastní a jejich silné stránky. Sázkaři by neměli jen sázet naslepo; měli by analyzovat současnou formu týmu, na který chtějí vsadit, jednotlivé hráče a případně statistiky vzájemných zápasů. Prohlédnutí předpovědí mistrovství světa od odborných sázkařů může být pro ty, kteří nejsou tak nadšeni fotbalem, hodně daleko.

To je vše, přátelé, průvodce sázením na mistrovství světa ve fotbale. Příští mistrovství světa ve fotbale začne od 21. listopadu do 18. prosince 2022 a bude se konat v Kataru, takže zůstaňte naladěni!

Jak sázet na mistrovství světa ve fotbale