Sporty

March 15, 2023

Co je třeba zvážit při sázení na MMA

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Když většina lidí přemýšlí o sportovním sázení, vybaví se jim významnější sporty, jako je fotbal, tenis, basketbal atd. Nicméně v poslední době rychle roste popularita smíšených bojových umění (MMA).

Co je třeba zvážit při sázení na MMA

Postupem času prošla smíšená bojová umění několika proměnami. Tehdy měli bojovníci svou vlastní specialitu. Útočníci jsou snadno biti na zemi, zatímco grappleři bojují ve stoje. Proto bylo mnohem jednodušší předpovídat vítěze nadcházejících zápasů. Moderní bojovníci jsou však všestrannější a mají širší rozsah odborných znalostí než kdykoli předtím.

Tato odborná příručka vám poskytne některá doporučení, která můžete použít k vytvoření svého MMA sázková strategie. Avšak vzhledem k tomu, že každý boj je jedinečný a vždy jsou možné velké rozrušení, neexistuje žádná spolehlivá technika, která by pokaždé předpověděla vítěze.

Vaše šance se však mohou výrazně zvýšit, pokud se zaměříte na tyto detaily.

Zacházejte s vážením vážně

Vážení pro zápasy MMA se často konají den před skutečným zápasem. Sázky na Ultimate Fighting Championships, nebo UFC, jsou oblíbené pro sázení na MMA. Tato známá organizace často váže své účastníky ráno v den soutěže.

Vyhraný čas nestačí na to, aby soutěžící, kteří prodělali velký váhový úbytek, dostatečně rehydratovali. Takže tato znalost vám již nabízí představu o tom, jak si bude kombatant v průběhu soutěže počínat.

Snížení hmotnosti je velmi běžné v MMA, boxu a amatérském zápase. Sportovci a bojovníci se zapojují do této metody, když se účastní aktivit, jako jsou suché sauny, vyhřívané koupele a podobné aktivity, které shazují značné množství vody. Můžete pochopit, že tato rutina drasticky dehydratuje boxera v čele až do vážení.

Po vážení by měli bojovníci co nejvíce rehydratovat, aby měli optimální váhu pro zápas.

Dostatečná rehydratace je však obtížná a nemusí se jim to podařit včas před bitvou. Na vážení je obvykle snadné vidět neúspěšný pokus o hubnutí. Proto je důležité věnovat pozornost výsledkům vážení při vytváření vaší sázkové strategie MMA.

Kde se bude zápas hrát a jaké podmínky můžeme očekávat?

Dalším z nejlepších tipů na sázení na MMA je prozkoumat místo konání. Je důležité si pamatovat, zda k boji dojde v ringu nebo v kleci. Například kruh se běžně používá v japonském Rizinu, stejně jako v mnoha zápasech na regionální úrovni. Různé bojové styly si v různých arénách vedou lépe. Proto je důležité vědět, jak bude zápas vypadat.

Zaoblené rohy kroužků je odlišují od klecí. Konkrétně prsten má rohy pod úhlem 90 stupňů, ale kruhová klec ne.

Jaká je velikost klece nebo prstenu?

Porozumění jak sázet na MMA vyžaduje přemýšlet o rozměrech prstenu nebo klece. Standardní klece pro dohazovače mají bojový prostor o velikosti 746 čtverečních stop. Druhá velikost, 518 čtverečních stop, je výrazně menší. Zmenšená velikost klece přirozeně omezuje rozsah pohybu bojovníků.

Sledujte postoj, tempo a dosah.

Jakmile jasně pochopíte atmosféru zápasu, věk bojovníků, výsledky vážení a další faktory, je čas podívat se zblízka na bojové styly konkurentů. Tři důležité faktory, na které byste se měli zaměřit, když se učíte sázet na MMA, jsou držení těla, jak se pohybují při boji a jaký mají dosah.

Nevkládejte příliš velké sázky na své oblíbené.

Pokud jste typickým sázkařem na vysokoškolské sporty, víte, že sázkaři rádi hledají favority s 20 až 30 body. Poté vsadili velké sázky na určité týmy. Tuto metodu však nelze použít na sázení MMA. Náhlé události a zvraty se pravidelně objevují během boje, takže byste neměli sázet všechny své prostředky na oblíbené, protože je můžete všechny ztratit.

Jedním z nejlepších tipů na sázení na MMA je vybrat si rozumného outsidera v oblasti +250-500, protože na konci budete téměř jistě schopni profitovat.

Vyhodnoťte věk bojovníků.

Další klíčovou věcí, kterou je třeba vzít v úvahu při vývoji sázkové strategie MMA, je věk. Mnoho bojovníků MMA chce pokračovat v boji ještě dlouho poté, co překonali své nejlepší výsledky, protože kompenzace je mnohem vyšší než u sportovců soutěžících v jiných sportech. Dá se předpokládat, že už dokážete hodně rozeznat, když je starší bojovník sehraný s mnohem mladším soupeřem.

Přemýšlel jsi o různých bojových technikách.

Každý z bojovníků MMA má jedinečný styl boje, takže je důležité mít to na paměti, když se dozvíte, kdo jsou konkurenti. Koneckonců, styl jednoho bojovníka může být příznivější než styl druhého, což vede k rychlému a snadnému vítězství tohoto bojovníka.

Nesázejte pouze na zaujatost.

V MMA, stejně jako v jiných sportech, vycházející hvězdy rychle stoupají na vrchol. Je jen přirozené, že někteří fanoušci budou upřednostňovat jednoho konkrétního bojovníka před druhým. Na tom, že máte preference, není nic špatného, ale neměli byste jim dovolit, aby řídily vaše sázení.

Závěrečné myšlenky

I když neexistuje žádná spolehlivá metoda pro sázení MMA, pokud budete mít tyto věci na paměti, výrazně zvýšíte své šance na výhru, což může být zásadní rozdíl.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky