Novinky

October 12, 2022

5 mýtů o sportovním sázení demystifikováno

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Kdysi bylo sázení považováno za tabuizované téma, nyní je novou normou ve sportovním odvětví. Lidé uzavírali sázky od starověku, přičemž rané řecké a římské účty ukazují, že lidé sázeli na atletické a gladiátorské bitvy. V posledních letech, online sportovní sázení se vyvinul v oblíbenou zábavu, kdy sázkaři sázejí na sportovní události, aby přesně předpověděli výsledky různých her a případně vydělali nějaké peníze.

5 mýtů o sportovním sázení demystifikováno

V průběhu let se mainstream a sociální média často pokoušely poukázat na některé mezery ve sportovním sázení. I když některá pozorování mohou být platná, dobré číslo není opodstatněné. To zase vytvořilo úrodnou půdu pro zakořenění různých mýtů. Vždy existuje pravděpodobnost, že kdokoli v oblasti sportovního sázení narazil na několik mýtů, z nichž většina je nepravdivých. Tento článek se tedy bez dalších okolků snaží vyvrátit některé z největších mýtů ve sportovním sázení.

Bookmakeri vědí lépe

V posledních letech se webům s online sportovním sázením podařilo vypadat jako autorita. Kdykoli například nejsou potvrzeny vysoké kurzy a mnoho sázek je ztraceno, většina sázkařů je nucena si myslet, že bookmakeri již výsledek předvídali.

_V pravdě_bookmakery jsou pouze jednotlivci provozující nějaký software, kteří jsou stejně náchylní k chybám a falešným odhadům. Výsledkem je, že v některých případech musí přehlédnout některé kritické detaily. To je obvykle běžné v ligách nižších úrovní a někteří inteligentní sázkaři jsou obvykle připraveni vrhnout se a „zabít“.

Následovat „osvědčeného“ tipéra je jistý způsob, jak vyhrát

Někteří lidé v minulosti dělali řadu správných předpovědí sázení na sport. Po pravdě řečeno, kdokoli dosáhne bodu sdílení svých předpovědí, bývá úspěšnější než průměrný hráč. Místo toho, aby trávili dny analyzováním týmů, většina hráčů se rozhodla předplatit službu tipování. Častým mýtem mezi hráči je, že tipéři nabízejí jistý způsob výhry, což je z velké části nepravda.

V pravdě, každý profesionální tipér je jako každý, kdo sází na sport. Jediný rozdíl je v tom, že tráví dlouhé hodiny hledáním zápasů, protože je to jejich každodenní práce. To však není žádná záruka, že budou spolehlivě poskytovat správné předpovědi. Jsou to přeci lidé se svými hity a misskami.

Hry jsou opraveny

Sportovní sázkaři jsou nuceni věřit v existenci nějakého vnějšího vlivu, který manipuluje výsledky hry. Sázející, kteří sní o realizaci ziskového sportovního sázení, proto často považují každé velké rozrušení za nezvratný důkaz toho, že „zápasy jsou pevné“

V pravdě, pro bookmakera je téměř nemožné opravit výsledek jakéhokoli zápasu. Koneckonců, většina profesionálů se zaměřuje na maximalizaci svého úspěchu a ne na nějaké průměrné výplaty. Kromě toho úřady bdí a přijímají všechna známá opatření, aby zajistily, že takové praktiky nebudou mít v moderním sportu žádný prostor. Takže ano, mohou se vyskytnout špatné hovory, taktické nesrovnalosti nebo nedostatečný výkon hráčů, ale šance na ovlivnění konkrétního rozhodnutí jsou mizivé.

Hráči s velkým bankrollem mají vyšší šance na výhru

Existuje obecný názor, že velké bankrolly pomáhají odemknout výhry. Tento mýtus často převládá po dobrém víkendu, kdy většina favoritů vyhrála své zápasy. Pokud hráč vsadí ve fotbalovém sázení 1 000 $ na Arsenal, aby vyhrál doma s kurzem 1,2, může si v dobrý den snadno přihrát 200 $, na rozdíl od toho, že bude podporovat smolného hráče s kurzem 5,00 a vsadit 50 $. „Představa velkého bankrollu“ často vede k tomu, že jednotlivci upadnou do pasti sebenenávist, zvláště když vidí, jak velký utrácející rychle vydělává obrovské zisky.

V pravdě, velký bankroll neusnadňuje hráči výhru. Ve skutečnosti je riziko pro high roller příliš významné. Každý sázkař by proto měl být obezřetný, když čelí pokušení sázet ve velkém, protože by to mohlo mít hluboké finanční důsledky.

Veřejnost se vždy mýlí

Jinak řečeno, čím více je konkrétní sázka vsazena, tím nižší je pravděpodobnost, že se předpověď projeví. Zajímavé je, že obecně platí, že zkušení sázkaři jsou vždy o krok nad příležitostnými sázkaři. Většina zkušených sázkařů jako taková má tendenci jít proti veřejnosti automaticky.

V pravdě, existují stovky „přetížených zápasů“, ve kterých zvítězí favorité. Statistiky ukazují, že nejúspěšnější sázkaři mají míru výhry 53 -55 %. Nepřiklonit se na stranu veřejnosti jen proto, že 70 % sázek jsou domácí favorité, je nerozumné.

Je překvapivé, že mnoho sázkařů propadá běžným mýtům. Místo poslouchání „nepodložených“ faktů, které nejsou odůvodněny statistikami, nejlepší věc, kterou může hráč udělat, je provést due diligence z jejich strany. Úspěch v sázení je obvykle o informovaných rozhodnutích. Každý, kdo sází na sporty, by se tedy měl vždy zajímat o tipy na sportovní sázení založené na objektivní analýze.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami
2024-05-23

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami

Novinky