Nejoblíbenější bookmakery v Polsko

Polsko má celkem 37,79 milionů obyvatel; 18,3 milionu lidí jsou aktivními hráči. Velká, více než polovina populace je zapojena do sázkových her. Poláci si sázení užívají naplno a níže si můžete přečíst více o sázení v Polsku.

Široce používanou metodou výběru je místní Przelewy24. Místní sázkové kanceláře přijímají polskou měnu a některé další mezinárodní měny. Hráči mohou sázet z pohodlí domova kromě mnoha nevýhod online sázení, včetně rychlého převodu odměny, pohodlného, anonymního hraní, snadno dostupného, lepšího procenta výplat a rychlých her.

Nejoblíbenější bookmakery v Polsko
Sázkové stránky v PolskuHistorie sázení v PolskuSázení dnes v PolskuBudoucnost sázení v Polsku
Sázkové stránky v Polsku

Sázkové stránky v Polsku

Sám ministr financí v Polsku přehlíží online a fyzické aktivity sázkových her, protože je k tomuto úkolu jmenován. Ti, kteří dostanou řádné povolení k provozování těchto her, jsou;

  • Pozemní obchody
  • Pozemní kasina
  • Licencované sázkové kanceláře

Zákonný věk pro online sázení je v Polsku 18 let. Licencované online společnosti platí vládě 12% hrubou daň.

Sázkové stránky v Polsku
Historie sázení v Polsku

Historie sázení v Polsku

Poláci sázejí a hazardují po staletí, ale začalo to ve velkém měřítku s první hernou postavenou v Sopotech na severu Polska v roce 1920. Nabízela sázkové hry a byla povolena občanům starším 18 let. Hráčům z různých oblastí, kteří navštěvovali Sopoty za turistikou, bylo poskytnuto ubytování přesčas od roku 1927.

Tento resort dosáhl vrcholu své produkce prostřednictvím sázkových her ve 30. letech 20. století. Brzy šilinky z Rudé armády zničily mnoho budov pro hazardní hry, ale tato v Sopotech zůstala v bezpečí, protože ji turisté využívali i k ubytování.

20. století

Druhá světová válka skončila v roce 1946 a Polsko bylo anektováno Sověty. Vzhledem k tomu, že sovětské zákony pro hazardní hry byly přísné, byla většina sázkových her zakázána. Přestože byly hazardní hry zakázány, polská přepravní společnost našla alternativu a začala nabízet různé hazardní hry, včetně sázkových her.

Polský hazard nakonec vytáhli ze zakázaného stavu do roku 1989. Bylo to v době, kdy SSSR oslaboval a začal se hroutit.

V roce 1998 byl zákaz zcela zrušen a byla otevřena kamenná kasina a restartovány sázkové hry v Polsku. Osmdesátá a devadesátá léta byla začátkem nové éry polského sázení.

Historie sázení v Polsku
Sázení dnes v Polsku

Sázení dnes v Polsku

V Polsku je pravidelně provozováno asi 40 kasin. Zákon o hazardních hrách z roku 2009 byl přijat v roce 2015 a regulován od července 2017. Tento zákon o hazardních hrách z roku 2009 zakázal všechny typy online hazardních her kromě sázení. Přibližně 15 polských sázkařských webů získalo licenci od ministerstva financí, ale zákon zakazuje občanům účastnit se hazardních her vysokými daněmi uvalenými na hráče.

Tato daňová politika nutí hráče vstupovat na zahraniční sázkové stránky, které hráčům nabízejí mnoho dobrých bodů. Provozovatelé online sázení musí mít licenci k pořádání události; jinak bude stránka zakázána, protože je pod přísnou kontrolou ministra financí.

Sázení během pandemie v Polsku

Pandemie covid-19 změnila životy a zvyky mnoha lidí. Sázení si získalo oblibu a zvýšilo své publikum v několik zemí, ale na stejné stránce se zdá, že běžná aktivita sázkařů klesá v zemích jako Polsko. Přestože herny začaly v roce 2020 opět fungovat, sázkaři enormně omezili své sázkařské návyky.

Mnozí z nich nechtějí své sázkařské návyky obnovovat nebo je nahrazovat jinými hazardními hrami. Preferují úsporu času a peněz. To výrazně snížilo celkovou aktivitu hazardních her v Polsku.

Sázení dnes v Polsku
Budoucnost sázení v Polsku

Budoucnost sázení v Polsku

Zákony o hazardních hrách jsou průběžně novelizovány, čas od času jsou zakázány a funkční; mnoho gamblerů stále hraje v zahraničních knihkupectvích a online sázkové stránky. Od začátku pandemie se zdá, že mnoho hráčů odchází od sportovního sázení a dalších hazardních aktivit.

Při současném tempu nelze brzy zaznamenat žádnou pozitivní změnu. Podle průzkumu, který se konal v polovině roku 2021, ti sázkaři, kteří přestali nebo výrazně omezili sázení, neupřednostňují návrat k hazardu, protože je stále pronásledují vysoké daně.

Přestože evropské země podporují Polsko, aby rozšířilo svůj trh s hazardními hrami, polská vláda neučinila žádný krok ke snížení zdanění nebo regulaci všech typů hazardu v jejich zemi. Nelicencované stránky a společnosti jsou stále na šedé listině a na pokraji zákazu.

Nepřijímá se žádný zákon a vůbec žádná opatření v této věci. Trh s hazardními hrami v Polsku lze v budoucnu pozorovat v poklesu. Nedávno se 25 % polského sázkového trhu zmenšilo, což způsobilo ztrátu mnoha místním knihkupectvím.

Budoucnost sázení v Polsku