Novinky

November 1, 2023

Isaiah Joe: From Waived to Valuable Player – Cesta talentu, tvrdé práce a podpory

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Před více než rokem se basketbalová kariéra Isaiaha Joea otočila, když ho Philadelphia 76ers vzdala. To se ukázalo být katalyzátorem jeho trajektorie NBA.

Isaiah Joe: From Waived to Valuable Player – Cesta talentu, tvrdé práce a podpory

Vysokoškolská kariéra a návrh

Po ukončení vysoké školy byl Joe známý svou střeleckou schopností a všestranností. Ve výšce 6 stop-4 mohl hrát jako strážce mimo míč nebo jako pravé křídlo.

Omezená příležitost ve Philadelphii

Draftovaný Sixers se Joe ocitl v týmu zaměřeném na okamžité vítězství v šampionátu. To znamenalo kratší střídání a méně příležitostí pro rozvoj mladých hráčů, jako je Joe. Během dvou sezón odehrál méně než 1000 minut v základní části, než byl v říjnu 2022 prominut.

Vstup do Oklahoma City Thunder

Oklahoma City Thunder viděl příležitost a podepsal s Joem víceletou smlouvu v hodnotě téměř 6 milionů dolarů. Rychle se ukázalo, že je pro tým kradež, vybojoval si roli v noční sestavě a dal dohromady působivé výkony.

Odpočinková sezóna

Ve své první sezóně s Thunder odehrál Joe 73 zápasů s průměrem 9,5 bodu a střelbou 40,9 % zpoza oblouku. Měl několik výjimečných zápasů, včetně 33-bodového výjezdu proti Charlotte Hornets.

Vliv svého otce

Joeův otec Derrick Joe sehrál významnou roli při formování jeho střelecké mechaniky. Mají blízký vztah a Derrick poskytuje zpětnou vazbu a podporu po každé hře. Joe důvěřuje radám svého otce a připisuje mu zásluhy za jeho střeleckou efektivitu.

Podpora koučování

Kromě svého otce má Joe podporu Chipa Engellanda, jednoho z nejlepších střeleckých trenérů na světě. Engellandova přítomnost v týmu Thunder zlepšila Joeův mentální přístup ke střelbě a důslednost.

Pokračující úspěch

V aktuální sezóně se Joe opět ukázal jako klíčový hráč pro Thunder. Předvedl další dovednosti, včetně vytváření vlastních střel a vylepšené obrany.

Na závěr, cesta Isaiaha Joea od vzdání se 76ers k tomu, aby se stal cenným hráčem pro Thunder, je důkazem jeho talentu, tvrdé práce a podpory, kterou dostává od svého otce a trenérského týmu. Slouží jako inspirace pro mladé hráče, kteří se chtějí prosadit v NBA.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Napínavý závod o zlatou kopačku anglické Premier League: Kdo získá vítězství?
2024-04-13

Napínavý závod o zlatou kopačku anglické Premier League: Kdo získá vítězství?

Novinky