Vysvětlení studeného obchodování

Novinky

2022-01-12

Studené obchodování je ve finančním světě zcela běžné. Stále populárnější je však i ve světě sázení, zejména mezi sázkaři, kteří nemají příliš nebo žádné sportovní znalosti. Cold tradeři působí hlavně na trzích nebo událostech, které mají vysokou volatilitu, jako jsou koňské dostihy.

Vysvětlení studeného obchodování

Nepotřebují znát nic jiného než kurzy týkající se sázkové události. Nezáleží ani na všech faktorech, které mohou výsledek ovlivnit. Na rozdíl od sportovních sázek nemusí úspěch sázkové strategie nutně záviset na sportovních znalostech sázkaře.

Srovnání mezi obchodováním a sázením

Pokud jde o obchody, investoři obvykle nakupují nebo prodávají akcie, i když nerozumějí vnitřnímu fungování společnosti. Většinou činí investiční rozhodnutí na základě aktuálních trendů na trhu a odhadovaných projekcí.

Někteří obchodníci mohou investovat na základě svých představ o společnosti. Je to proto, že zisky jsou vytvářeny na základě měnících se hodnot akcií a nikoli předem stanoveného cíle.

Chladní obchodníci ve světě sázení používají stejný přístup online sportovní sázení. Sázející uzavírají sázky a vydělávají na základě toho, jak se mění kurzy před a během události. Sázkaři mohou vydělávat zisky ze zpětných sázek a položení sázek. U zpětných sázek sázkař vydělává, pokud kurz klesne. U ležérních sázek sázkař vydělává, pokud se kurz zvýší. Oba případy jsou docela běžné.

Studená období obchodování

Většina chladných obchodníků obvykle funguje mezi hodinou do zahájení a zahájením akce. Volatilita kurzů je obvykle vysoká, díky čemuž jsou trhy vhodné pro rychlé obchody v tomto období. Chladní obchodníci se obvykle snaží dokončit všechny své aktivity před zahájením akce a přenést svou pozornost na další akci.

To znamená, že vydělávají a zapomenou na událost ještě před jejím začátkem. Hratelnost a výsledek akce tak nijak neovlivňují jejich ziskovost.

Jak dělat studené obchodování

Zisky spojené s obchodováním za studena jsou obvykle relativně malé. To znamená, že sázkaři musí provést mnoho obchodů, aby dosáhli značného zisku. Stejně jako sportovní sázení je možné vše vyřídit osobně, ale proces může být pomalý a zdlouhavý, s vysokou možností chyb.

Většina sázkařů tak obvykle preferuje používání sázkových nástrojů nebo automatizovaných botů. Začlenění technologií vše usnadňuje a maximalizuje potenciální zisky. Sázkaři si musí vybrat ty nejlepší obchodní nástroje a sázet na nejspolehlivějších sázkařských webech, aby sázkové nástroje co nejlépe využili.

Nelikvidní trhy

Většina studených obchodníků upřednostňuje sázení na aktivity, které se blíží vypnutí. Některé jsou však flexibilnější a vydělávají na nelikvidních trzích. Nelikvidní trhy jsou obvykle reprezentovány širokými spready mezi ležícími a zadními kurzy.

Na takových trzích je také menší konkurence, což umožňuje sázkařům získat lepší ležení nebo zpětné zhodnocení, než by normálně umožňoval likvidní trh. To však vyžaduje vysokou vstupní úroveň, ale umožňují to roboti.

Nejnovější zprávy

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů
2022-09-25

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů

Novinky