Novinky

June 1, 2022

William Hill zakazuje kreditní karty v Irsku

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

V Irsku není používání kreditních karet při hazardních hrách přesně zakázáno, ale neustále se od něj odrazuje. Několik vyšetřování však ukázalo, jak několik online sázkových kanceláří nadále podporuje sázky na kreditní karty prostřednictvím svých aplikací. Někteří z těch, o kterých se říká, že se vyhýbají sázkám na kreditní karty, tak mohou učinit prostřednictvím aplikací, jako je Revolut a Apple Pay.

William Hill zakazuje kreditní karty v Irsku

V důsledku toho se koncept přijímání plateb z kreditních karet dostal pod palbu. Někteří operátoři byli nuceni být proaktivní a podniknout rozhodné kroky k omezení přístupu na jejich stránky pomocí takových platebních metod. Společnost William Hill se na svých irských webových stránkách stala nejnovější společností, která ukončila vklady kreditními kartami.

Chraňte značku a klienty

Pro ochranu své značky i svých klientů si společnost uvědomuje důležitost zajištění nejvyšší standardy zabezpečení proveditelný. Celý jejich systém se tedy vyvinul tak, aby splňoval nejpřísnější požadavky na bezpečnost, integritu a spolehlivost. Všechny citlivé informace jsou uloženy v zašifrovaném formátu s tajným heslem uživatele.

Při provádění transakcí, které vyžadují přístup k datům, musí uživatel poskytnout své heslo, aby byla zajištěna bezpečnost dat. Cílem je zajistit, aby hazard nikomu neublížil. To bylo jejich odůvodnění pro odstranění kreditní karty vklady jako způsob platby.

Hazardní hry s kreditními kartami jsou škodlivé

Odborníci považují sportovní sázení kreditní kartou za vysoce nebezpečné. Je přísně zakázáno v zemích, jako je Spojené království, které má přísnější zákony o hazardních hrách než Irsko. Karty usnadňují získání peněz a umožňují přetrvávání problémů s hazardem. Hazardní hry s kreditními kartami, zejména v online prostředí, mohou vést k velkému objemu sázení, hromadění velkých dluhů a ztrátě kontroly. Mohlo by to nakonec vést k zapojení do nezákonných činností, jako je podvod.

Používání kreditních karet mezi hazardními hráči souvisí se zvýšenou mírou bankrotů, protože dostupné údaje ukazují, že spotřebitelé sázejí za peníze, které nemají. Proto je pro společnost důležité jednat rozhodně na jejich ochranu.

Další údaje ukazují, že lidé, kteří mají snadný přístup ke kreditním kartám, je s větší pravděpodobností použijí online sportovní sázení. Ti, kteří používali kreditní karty nebo jiný typ úvěru, se více angažovali a sázeli častěji. Zkoumání problematiky hazardních her tuto teorii podporuje, protože jednotlivci, kteří hrají s různými druhy úvěrů, budou mnohem pravděpodobněji označeni za problémové hráče. Demografické rozdíly těchto hráčů odhalují, že jsou mladší a je méně pravděpodobné, že budou vlastnit celý svůj dům, což znamená, že nemusí mít stejný přístup k úvěru. Jakákoli strategie zaměřená na snížení používání kreditních karet mezi hazardními hráči se proto musí zaměřit také na alternativní zdroje úvěrů.

Je za tímto krokem nějaké jiné odůvodnění?

Po jmenování Úřadu pro regulaci hazardních her (GRA) hodlá vláda prosadit zákaz sázení na kreditní karty. Vzhledem ke svým rozsáhlým zkušenostem bude mít úřad možnost reagovat a řešit jakékoli problémy nebo obavy související se způsoby platby a nebezpečími s nimi spojenými co nejdříve a včas. Irská asociace sázkových kanceláří dala jasně najevo, že používání kreditních karet pro účely hazardních her není podporováno.

Irský kodex bezpečnějšího hazardu, který asociace přijala v srpnu 2021 ve spolupráci s licencovanými hazardními podniky v zemi, to zahrnuje jako jednu ze svých zásad. Po zavedení „Interim Gaming and Lotteries Act“ v roce 2021 se irští zákonodárci poprvé od roku 1956 připravují na reformu regulačního systému země.

Mezi předpokládané reformy patří omezení plateb kreditními kartami a zákaz bezplatných sázek, stejně jako rozvoj národního úřadu pro hazardní hry. Redesign byl často odkládán, naposledy v roce 2020 po vypuknutí pandemie COVID-19. Regulátor a úřad budou mít podle zákonů pravomoc pozastavit nebo odejmout kterémukoli poskytovateli licenci a udělovat finanční sankce.

Co je třeba udělat, než vláda uvalí celkový zákaz?

Vzhledem k nedostatku empirických důkazů o dopadech zákazu kreditních karet by nyní úřady měly spolupracovat s finančními institucemi a provozovateli hazardních her na vypracování opatření, která jsou realistická a dlouhodobě proveditelná. Aby jim byla udělena licence, musí všichni provozovatelé v odvětví hazardních her souhlasit se zásadami. Poté budou mít ti, kteří získají licenci, obecnou povinnost zabránit hráčům v používání kreditních karet pro sportovní sázení online.

Zákazy kreditních karet mohou mít nežádoucí neočekávané důsledky, jako je přechod k anonymním způsobům placení hazardních her, což podkopává snahy o minimalizaci škod. Kromě toho mohou existovat různé potíže se zákazem používání kreditních karet, protože přední hráči a operátoři se mohou pokusit zákaz obejít. Proto je kritické provádět systematické zkoumání, aby se zjistilo, zda v případě zavedení zákazů nenastanou některé z těchto nepředvídaných důsledků.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami
2024-05-23

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami

Novinky