Novinky

November 9, 2023

Ztracené lvice: Inspirující ženy v historii fotbalu

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserJakub SvobodaLocaliser

Projekt Lost Lionesses spojil různé prvky a vytvořil silný a inspirativní příběh. Projekt vedený fotografem Willem Douglasem a stylizovaný Charlotte Kennedyovou, předvedl živý a hravý šatník Ztracených lvic. Cílem natáčení bylo zachytit podstatu těchto pozoruhodných žen, které byly popsány jako "mladé duše" a "infekční" energie, když byly všechny spolu.

Ztracené lvice: Inspirující ženy v historii fotbalu

Natáčení zvolilo přístup „svlečený zpět“, s použitím jemného anglického modrého pozadí a měkkého osvětlení k vytvoření jednoduché, ale působivé estetiky. Zatímco některé Lvice zpočátku váhaly, zda být před kamerou, atmosféru odlehčila hudba 80. let. Emocionální aspekt natáčení byl evidentní, jeden manžel vyjádřil svou hrdost a proléval slzy.

Projekt měl hluboký dopad na všechny zúčastněné. Sophie, která o projektu mluvila s mnoha lidmi, zjistila, že je to dojalo a překvapilo. Příběh Ztracených lvic a zákazu ženského fotbalu je ve fotbalovém světě stále poměrně neznámý a diskutovat o něm s přáteli a rodinou bylo poučné.

Pro Jon-Paula se projekt uzavřel, když se anglické ženy dostaly do finále mistrovství světa. Byl to okamžik potvrzení a pokroku, který ukázal, kam až ženský fotbal došel. Will doufá, že projekt přispěje k dalšímu růstu a rozvoji hry a připomene nám oběti, které tyto ženy v minulosti přinesly.

Do budoucna si projekt klade za cíl rozšířit svůj záběr vytvořením čepic pro další neuznané ženské týmy, včetně týmů z mistrovství světa v roce 1970 a z Euro 1969. Toto pokračující úsilí zajistí, že historie ženského fotbalu bude uznávána a oslavována a inspiruje budoucí generace hráček.

Projekt Ztracené lvice je důkazem odolnosti a odhodlání žen ve fotbale. Slouží jako připomínka pokroku, kterého bylo dosaženo, a práce, kterou je ještě třeba vykonat k dosažení rovnosti ve sportu. Pojďme i nadále ctít minulost a podporovat současné i budoucí Lvice, které vydláždily cestu k úspěchu.

Nejnovější zprávy

Jak se vypořádat se špatnými běhy v sázení
2023-11-20

Jak se vypořádat se špatnými běhy v sázení

Novinky