FIFA Světový pohár

November 22, 2022

Skupina D Zápas 1. náhled

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Skupina D, která se hraje ve stejný den jako skupina C, bude také debutovat v úterý 22. listopadu.

Skupina D Zápas 1. náhled

Po silných debutech očekávaných pohárových kandidátů Anglie, Nizozemska a (s největší pravděpodobností) Argentiny nastal čas, aby úřadující šampioni Světového poháru absolvovali svůj tolik očekávaný debut, stejně jako dánská strana, která se snaží mnohé překvapit.

Dánsko vs Tunisko

Dánsko a Tunisko, které se poprvé setkaly v oficiálním zápase, vstupují do tohoto turnaje po velmi odlišných situacích – historicky i současnosti.

Bude se historie opakovat?

Na jedné ruce, Dánsko nikdy neprohrálo proti žádnému z afrických rivalů čelila během Světových pohárů s bilancí dvou výher a dvou remíz. Tunisku se zatím nikdy nepodařilo vyhrát proti týmu UEFA, když tři zápasy remizovalo a sedm prohrálo.

Dánové mají také fantastickou bilanci Úvodní zápasy mistrovství světa, vyhráli čtyři z pěti, ve kterých soutěžili. Jediná prohra přišla proti Nizozemsku v roce 2010 se skóre 0-2. Další zajímavostí je, že pokaždé, když vyhrají svůj první zápas, dokázali postoupit do dalšího kola soutěže.

Zatímco Katar 2022 bude šestým vystoupením Tuniska na mistrovství světa ve fotbale, může se pochlubit nešťastným rekordem, kdy se nikdy nedokázalo dostat přes skupinovou fázi. Africká strana také neudržela čisté konto ve 14 z 15 zápasů mistrovství světa, přičemž inkasovala 25 gólů.

Jediný případ, kdy se tyto dva týmy setkaly, bylo přátelské utkání v Japonsku před 20 lety, ve kterém Dánsko vyhrálo 2:1.

Tunisko vstupuje do turnaje ve skvělé formě a prohrálo pouze jeden z posledních devíti zápasů. V tomto zápase proti dánské straně, která aspiruje na deep run v Kataru, jsou však považováni za velké smolaře.

Poté, co se probojovali až do semifinále Eura 2020, jsou na severskou stranu a některé z jejích klíčových hráčů, jako jsou Mikkel Damsgaard, Pierre-Emile Hojbjerg, Kasper Dolberg a kapitán, vkládána spousta vysokých očekávání. Christian Eriksen.

Dánsko se může pochlubit fantastickou obranou a Tunisko v minulém roce nedokázalo trvale najít síť, dívat se na výhru v Dánsku a udržet si čisté konto by mohlo mít dobrou hodnotu za 2,25 na Betway.

Francie vs Austrálie

Úřadující šampion se setká s chlapci zespodu a bude to určitě elektrický zápas!

Zatímco historicky, Francie se ukázala být mnohem silnější stranou než jejich australské protějšky, ve hře je mnoho faktorů, které by mohly věci francouzské straně zkomplikovat – některé jsou hmatatelnější než jiné.

Dokáže Francie porazit kletbu?

Prokletí vítězů Světového poháru se může zdát jako babská pohádka, ale jak jdou pověry, nebude snadné ji otřást. Koneckonců chladná fakta prokázala, že udržet korunu není snadný úkol.

Nejde jen o to, že žádnému týmu se od Brazílie v roce 1962 nepodařilo vyhrát dvojsečné mistrovství světa, ale v nedávné historii Itálie, Španělsko, Německo a dokonce i samotná Francie vypadla ve skupinové fázi poté, co vyhrála předchozí. mistrovství.

Jako by to nebylo dost znepokojující, francouzská strana přišla do turnaje postrádajících nejméně 5 startujících, když kvůli zranění ztratila Karima Benzemu, N'Golo Kanteho, Presnela Kimpembeho, Christophera Nkunku, Paula Pogbu a Mika Maignana. 

Přidejte k tomu jedinou výhru z posledních šesti zápasů a prohry proti Chorvatsku a Dánsku a musíte si klást otázku, zda jsou Francouzi skutečně další obětí kletby.

Jak již bylo řečeno, Francie je knihami považována za jasného favorita na vítězství v tomto zápase s kurzem 1,25.

Austrálie hledá vykoupení

Při svém 6. vystoupení na mistrovství světa dokázali Socceroos postoupit do dalšího kola pouze jednou - v Německu v roce 2006 - a vyhráli pouze jeden z posledních devíti zápasů, když v roce 2010 porazili Srbsko 2:1.

Austrálie, která chce ukončit svou sérii tří odchodů ze skupinové fáze v řadě, začíná svou kampaň na mistrovství světa proti známému nepříteli, který se ve skupinové fázi Ruska 2018 utkal s Francií.

Po prohře 2:1 díky penaltě Antoina Griezmanna a vlastnímu gólu Azize Behiche se Socceroos podařilo udržet budoucí šampiony Světového poháru blíž, než se očekávalo, a budou se snažit udělat totéž znovu, až dostanou příležitost v úterý.

Ve Francii nemá velkou cenu vyhrávat, ale pokud věříte, že by kletba mohla udeřit znovu, nebo pragmatičtěji, že zranění Francie naruší jejich vítězné cesty, sázení na „Remízu nebo Austrálii“ s kurzem 3,8 na Betway vypadá jako skvělá odměna.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky