Jak sázet na Eredivisie v 2024

Eredivisie je nizozemská přední profesionální fotbalová soutěž, do které se zapojilo 18 klubů. Každý klub v lize hraje se všemi ostatními dvakrát během kampaně. Jedna hra je většinou doma. Odveta se odehrává na soupeřově hřišti, celkem třicet čtyři her pro každý tým během kampaně. Tyto mnohé hry umožňují online sázkovým serverům Eredivisie poskytovat sázkařům obrovské sázkové trhy. Systém fotbalové ligy v Nizozemsku se skládá ze dvou zcela profesionálních divizí, které jsou k dispozici také na internetových stránkách sportovního sázení.

Tito dva jsou Eredivisie a Eerste Divisie. Systém má také jednu poloprofesionální úroveň, Tweede Divisie. Kromě toho existuje sedm amatérských lig, z nichž nejvyšší je Derde Divisie, dříve známá jako Topklasse.

Jak sázet na Eredivisie v 2024
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Povýšení a sestupy

Povýšení a sestupy

Všechny ligy jsou propojeny strukturou sestupu a postupu. Přesto, aby klub dosáhl postupu do Eerste Divisie, musí předložit ke schválení příslušné obchodní strategii fotbalové asociaci země. Tým musí také splňovat specifické požadavky na stadion a další normy stanovené fotbalovou federací všechny týmy ve dvou nejvyšších divizích.

Nejnižší klub v lize je na konci každé sezóny automaticky degradován. Podobně vítěz první divize dosáhne povýšení Eredivisie automaticky. Dva nejspodnější týmy v Eredivisie hrají v samostatných play-off o sestup.

V play off jsou dvě skupiny, z nichž každá obsahuje jeden tým Eredivisie a tři vysoce postavené kluby Eerste Divisie. Každý klub hraje sérii doma a venku s ostatními týmy ve skupinách play off o postup/sestup. Mistr z každé skupiny play off postupuje v následující sezóně do Eredivisie, zatímco ostatní týmy sestupují do první divize.

Od svého založení si Eredivisie vysloužila uznání jako jedna z nejuznávanějších a vzrušujících fotbalových soutěží na celém světě.

Ofenzivní systém Eredivisie je zbožňován v celé Evropě a zbytku světa, s příznivci, kteří rádi sledují fotbal, a národem plným sportovních nadšenců. Bylo také považováno za prominentní místo pro talentované mladé hráče, aby přišli a vybudovali si reputaci pro postup ve své kariéře.

Co dělá Eredivisie tak populární?

Eredivisie je celosvětově známá svými programy rozvoje mládeže a tréninkovými programy pro mezinárodní elitní hráče a trenéry. Úspěch nizozemských fotbalových týmů je úzce spjat s rozvojem jejich hráčů a příležitostmi, které poskytují mladým talentům, aby se zlepšily a vybudovaly si reputaci na větší platformě.

Mnoho nizozemských hráčů již dokázalo hrát na vrcholu globální scény díky pozornosti a oddanosti Eredivisie mládeži v průběhu historie.

Povýšení a sestupy
Nejlepší týmy Eredivisie

Nejlepší týmy Eredivisie

Od vzniku holandštiny profesionální fotbal, se ukázalo, že nizozemští špičkoví hráči jsou žádaní. Tito hvězdní hráči reprezentovali především Ajax, PSV a Feyenoord, tři velké týmy v Nizozemsku.

Ajax

Tento tým hraje své domácí zápasy v ikonické amsterdamské Johan Cruyff Areně a je nejžádanějším na sázkařských online stránkách Eredivisie. Ajax je mezi nizozemskými kluby nejúspěšnějším týmem v lize a Evropě. Klub má obrovskou fanouškovskou základnu, zejména díky své strategii podepisovat mladé hráče a přeměňovat je na superhvězdy.

Po jejich běhu v sezóně 2018/19 si tým získal obrovskou popularitu, díky které dosáhl Liga mistrů semifinále, vyřazení Realu Madrid a Juventusu.

PSV

Klub je druhým nejúspěšnějším nizozemským týmem. Pravidelně soutěží o titul Eredivisie, za poslední tři desetiletí jej vyhrál 21krát a je oblíbeným výběrem u všech online bookmakerů. Jejich poslední vítězství bylo v roce 2017/18, kdy vyhráli titul potřetí za čtyři roky poté, co vyhráli v letech 2014/15 a 2015/16. Posledním evropským úspěchem PSV však bylo v roce 1987/88, kdy vyhráli Ligu mistrů.

Feyenoord

Feyenoord se sídlem na stadionu De Kuip je třetím největším týmem v Nizozemsku. Jejich stadion je považován za nejživější hřiště v zemi. Triumf Feyenoordu 2016/17 byl jejich jediným nedávným titulem od roku 1999. Klub má na kontě tři evropské trofeje, poslední úspěch zaznamenal v roce 2002.

Nejlepší týmy Eredivisie
Nejlepší statistiky Eredivisie

Nejlepší statistiky Eredivisie

Coen Dillen z PSV vytvořil rekord tím, že v úvodní sezóně Eredivisie zasáhl nejvíce gólů v kampani se 43. Tento rekord obstál ve zkoušce času. Na druhou stranu, jeho tým nezískal titul: Ajax se stal prvním šampionem Eredivisie. Ajax vyhrál Eredivisie 36krát, PSV 24krát a Feyenoord 15krát.

Willy van der Kuijlen je vlastníkem historického rekordu Eredivisie s celkovým počtem 311 gólů. Coen Dillen, další útočník PSV, se v úvodním ročníku šampionátu trefil do brány 43krát, což je stále národní rekord. Pim Doesburg stále drží rekord ligy s 687 zápasy.

S 19 výhrami v řadě v sezóně 1971/72 vytvořil Ajax rekord pro nejvíce po sobě jdoucích výher v sezóně. Ajax také drží rekord v počtu vstřelených gólů v jedné sezóně, 122 v roce 1966/67. Patrick Pothuizen měl v lize 84 žlutých karet, zatímco Gregoor Van Dijk drží rekord Eredivisie se sedmi červenými kartami.

Evropský úspěch

V evropských soutěžích zaznamenaly nizozemské kluby mnoho úspěchů. Ajax je nejdominantnějším týmem v Lize mistrů, vyhrál čtyři tituly a dvakrát skončil druhý. Na počátku 70. let byl tým nezastavitelný a v letech 1971 až 1973 získal tři tituly v řadě. PSV a Feyenoord jsou další nizozemští vítězové, každý s jedním titulem. V Evropské lize získaly nizozemské týmy čtyři tituly.

Nejlepší statistiky Eredivisie
Eredivisie ligové a pohárové soutěže

Eredivisie ligové a pohárové soutěže

Jak sezóna postupuje, týmy v Eredivisie soutěží v evropských akcích, včetně Poháru KNVB a Ligového poháru. Jak je ve velkých evropských ligách zvykem, sezóna trvá od srpna do května. Od roku 1898 pořádá nizozemská fotbalová organizace KNVB pohár KNVB, prodávaný jako TOTO KNVB Beker, pro komerční účely. Tato soutěž je mimo jiné známá jako Nizozemský pohár Holandsko.

O holandský pohár bojují týmy z nejvyšších čtyř kategorií systému nizozemské ligy. Tato vyřazovací soutěž zahrnuje také dvacet čtyři semifinalistů z okresních pohárů KNVB. Mistři KNVB Cupu hrají s vítězi ligy o Johan Cruyff Shield, který začíná v následující sezóně.

Když se vítěz nekvalifikuje do Ligy mistrů, hraje Evropskou ligu. PSV je aktuální šampion; Nicméně Ajax drží rekord v počtu získaných titulů, s 20.

Vítěz ligy získá automatický vstup do Ligy mistrů, zatímco druzí musí soutěžit v lize, zatímco umístění na čtvrtém místě vyžaduje účast v play off kvalifikace Evropské ligy. Play-off Evropské konferenční ligy se koná pro následující čtyři týmy v pořadí.

Eredivisie ligové a pohárové soutěže
Historie Eredivisie

Historie Eredivisie

Od založení nizozemské národní fotbalové soutěže v roce 1898 až do roku 1954 rozhodovali vítězové předchozích regionálních lig o vítězích země prostřednictvím play-off. Nicméně, toto turnaj zůstal přísně amatérský. Důvodem bylo, že KNVB odmítla přijmout kompenzaci a potrestala hráče, kteří dostávali mzdy nebo poplatky za přestupy.

Počátkem 50. let, poté, co se několik členů národního týmu přestěhovalo do zahraničí a hledali finanční prospěch, vzrostla v Nizozemsku poptávka po profesionálním systému fotbalu. Asociace vydala pozastavení jednotlivcům, čímž těmto hráčům zakázala reprezentovat zemi na mezinárodní úrovni.

Nicméně, pro sezónu 1954-55 byla vytvořena rebelská fotbalová organizace pro tyto profesionální hráče, aby uspokojila rostoucí zájem.

Liga pokračovala 11 kol, než se obě federace dohodly na sjednocení. Tyto instituce byly okamžitě zrušeny a vznikla nová, jednotná soutěž. V roce 1956, dva roky po založení profesionálního fotbalu v zemi, byla oficiálně založena Eredivisie.

Ajax vyhrál 36 titulů Eredivisie, zatímco PSV vyhrál 24 a Feyenoord vyhrál 15. V nizozemském fotbalu byly tyto tři kluby hlavními silami.

Od svého debutu za Ajax v roce 1964 byl Johan Cruyff nejslavnějším fotbalovým hráčem, který vzešel z Nizozemska.

Historie Eredivisie
Nejlepší sázkové kurzy Eredivisie

Nejlepší sázkové kurzy Eredivisie

Eredivisie v Nizozemsku je zajímavá divize s mnoha prominentními kluby a nadějnými fotbalovými talenty. Jistě, nebude moci konkurovat Premier League nebo La Lige každou sezónu. Nicméně, každý víkend, mnoho jednotlivců pokračuje ve sledování her; několik z nich uzavírá různé sázky.

Moneyline

Vyhlídky na sázení při zvláštních příležitostech jsou vždy dostupné na jakékoli online stránce sázkové kanceláře, která nabízí živé sázky na zápasy Eredivisie. Sázkaři dostávají tři různé možnosti sázení když vsadí takovou sázku na základě toho, jak očekávají konec zápasu.

Existují sázky Domácí tým, Hostující tým a Remíza a vždy stojí za to porovnat nabízené kurzy na takové výsledky her.

Přes pod

Pokud jde o sázení na fotbal v Nizozemsku, sázení na „více než 2,5 gólu“ je téměř neřešitelné. Eredivisie se vyznačuje vysokým poměrem branek na zápas, přičemž mnoho týmů preferuje útočný styl hry.

Proti Spreadu

Při bodovém sázení na spread nastavuje sázkař linii tak, aby měl smolař ve hře výhodu. Ještě před začátkem hry má smolař často gólovou výhodu +0,5. Favorizovaný tým pravděpodobně vyhraje, začíná na -0,5 gólu. Ti sázkaři, kteří sázejí na smolné hráče při +0,5, mohou vyhrát, pokud jejich strana vyhraje nebo zápas skončí remízou. Pokud strana hru prohraje, sázka propadá.

Rezervace a další trhy

Sázející mohou sázet na počet rohů daného zápasu, zatímco sázení na karty se soustředí na celkový počet karet předložených oběma týmům. Další sázky na to, kdo vyhraje soutěž, kdo dostane v soutěži nejvíce gólů, kdo bude seřazen a kolik bodů vyhraje konkrétní tým v průběhu sezóny.

Nejlepší sázkové kurzy Eredivisie
Nejlepší sázkové kanceláře pro sázení Eredivisie

Nejlepší sázkové kanceláře pro sázení Eredivisie

Nalezení nejlepší online sázková kancelář podávání sázek a sledování živých přenosů může být pro některé jedince náročné. To platí zejména tehdy, když tyto služby poskytuje značný počet webů. V případě, že si někdo není jistý, jak sázet na Eredivisie, musí být extrémně obezřetný a vyhledat renomovanou a důvěryhodnou webovou stránku.

Unibet, Megapari, Helabet, BetWinner, 1xBet, Parimatch a William Hill patří mezi nejlepší stránky online sázkových kanceláří pro objevování sázkových kurzů Eredivisie. Sázkaři si musí občas prohlédnout některé z debat a fór vytvořených různými fotbalovými a sázkovými fanoušky, protože to může pomoci při vývoji sázkové strategie.

Nejlepší sázkové kanceláře pro sázení Eredivisie
About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda