Všechny ligy jsou propojeny strukturou sestupu a postupu. K dosažení postupu do Eerste Divisie musí klub předložit ke schválení řádnou obchodní strategii fotbalové asociaci země. Tým musí také splňovat specifické požadavky na stadion a další normy stanovené fotbalovou federací všechny týmy ve dvou nejvyšších divizích.
Nejnižší klub v lize je na konci každé sezóny automaticky degradován. Podobně vítěz první divize dosáhne povýšení Eredivisie automaticky. Dva nejspodnější týmy v Eredivisie hrají v samostatných play-off o sestup.
V play off jsou dvě skupiny, z nichž každá obsahuje jeden tým Eredivisie a tři vysoce postavené kluby Eerste Divisie. Každý klub hraje sérii doma a venku s ostatními týmy ve skupinách play off o postup/sestup. Mistr z každé skupiny play-off postoupí v následující sezóně do Eredivisie, zatímco ostatní týmy sestoupí do první divize.
Od svého založení si Eredivisie vysloužila uznání jako jedna z nejuznávanějších a vzrušujících fotbalových soutěží na celém světě. Ofenzivní systém Eredivisie je zbožňován v celé Evropě a zbytku světa, s příznivci, kteří rádi sledují fotbal, a národem plným sportovních nadšenců. Bylo také považováno za prominentní místo, kde mohou talentovaní mladí hráči přijít a vybudovat si reputaci, aby mohli pokročit ve své kariéře.
Co dělá Eredivisie tak populární?
Eredivisie je celosvětově známá svými programy rozvoje mládeže a tréninkovými programy pro mezinárodní elitní hráče a trenéry. Úspěch nizozemských fotbalových týmů je úzce spjat s rozvojem jejich hráčů a příležitostmi, které poskytují mladým talentům, aby se zlepšily a vybudovaly si reputaci na větší platformě. Mnoho nizozemských hráčů již bylo schopno hrát na vrcholu globální scény díky pozornosti a oddanosti Eredivisie mladým talentům v průběhu historie.