Vše, co potřebujete vědět o: Betting Lines

Sázková čára je bod, který odděluje favorizovaný tým od smolařů ve sportovních soutěžích. Sázkové kanceláře získávají kurzy na sportovní zápasy ze složitého matematického modelu nebo počítačového algoritmu. Na základě statistik určí sázkaři pravděpodobnou hranici vítězství mezi dvěma týmy, která je založena na síle předchozích výkonů.

Během analýzy sázkové kanceláře porovnávají týmy, aby určily, který z nich je zvýhodněný k vítězství as jakým rozdílem. Sázkaři mohou například předpovídat, že favorizovaný tým vyhraje o 10 bodů. Proto může tým smolařů získat 10bodový handicap pro účely sázení.

Vše, co potřebujete vědět o: Betting Lines
Vše o sázkových řadáchJak fungují sázkové řady?Sázka na peněžní liniiVše o přednostních sázkáchJak číst sázkové řady?
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Vše o sázkových řadách

Vše o sázkových řadách

Hazardní hráči sázejí na každý tým na základě kurzů, které sázkové kanceláře nabízejí. Analýza také zohledňuje výkon hráčů. Výsledky jsou přesné asi v 50 procentech případů. Sázkové kurzy se neustále vyvíjejí a jsou založeny na výkonu týmů.

Sázkaři kontrolují kurzy, aby určili aktuální očekávání výkonu pro konkurenční týmy. Budoucí kurzy se neustále mění a odrážejí výkon týmu v průběhu sezóny.

Sázkové kanceláře mají tendenci důvěřovat konzultantům, kteří nabízejí informace o pravděpodobných kurzech na základě zkušeností v oboru. Po přezkoumání počítačově generovaných žebříčků poskytují profesionální sázkaři odhad šancí na výsledek každé sportovní soutěže na základě celkových výkonů týmu.

Profesionální sázkaři upravují sázkovou řadu na základě předem stanovených kritérií, která mohou zahrnovat zranění, výhodu domácího hřiště, počasí a plány týmových cest. Dokonce i dominantní přestupek může hrát roli při určování kurzů a následné sázkové řady.

Pokud tým hraje zápasy back-to-back, může tento rozpis ovlivnit analýzu kurzů a sázkové řady ve sázkové kanceláři.

Vše o sázkových řadách
Jak fungují sázkové řady?

Jak fungují sázkové řady?

Poté, co jsou stanoveny kurzy, online sázková kancelář zpřístupňuje předpovědi veřejnosti jako „otvírák“ neboli počáteční kurzy, které se předpovídají pro každý zápas. Sázející se rozhodnou, na který tým vsadí, na základě kurzu.

Sázkaři zpočátku nastavují limity sázek na nízkou úroveň, aby před zvýšením limitů sázek určili, jak sázející sázejí.

Když trh se sázením na konkrétní zápas roste, sázková kancelář může upravit kurzy nebo sázkovou linii v časovém rámci před hrou na základě toho, jak velkou hazardní akci přitahují konkurenční týmy.

Mezi země s největším počtem hazardních her patří Austrálie, Singapur, Irsko a Kanada. V Evropě mívají vysoké hrubé příjmy z hazardních her Velká Británie, Itálie, Francie a Španělsko. Sázkové kanceláře po celém světě však používají sázkové řady, když nabízejí kurzy těm, kteří vsadit na sportovní soutěže.

Jak fungují sázkové řady?
Sázka na peněžní linii

Sázka na peněžní linii

Podle průvodce sportovními sázkami, sázka Moneyline je jednoduchý proces, který má dva až tři možné výsledky. Se dvěma týmy nebo hráči v sázce na peněžní linii si hazardní hráči vyberou, který hráč vyhraje.

Pro fotbalové zápasy nebo zápasy MMA existuje třetí možnost sázení, nazývaná remíza, pokud není vyhlášen vítěz nebo poražený. Aplikace sázkových kanceláří často nabízejí losování jako možnost sázek na peněžní linii. Jiné nabízejí remízu bez možnosti sázky. V tomto případě si hráč vybere vítězný tým nebo soutěžícího bez výsledku remízy.

Pokud sázející tipne správný výsledek soutěže, sázková kancelář vyplatí kurz. Sázka Moneyline se od sázkové řady liší tím, že existuje pouze možnost výhry, prohry nebo remízy.

Oblíbený

V sázka na peněžní hranici, kurz předpovídá, že oblíbený tým nebo hráč vyhraje zápas. Hráč může na výhru vsadit částku uvedenou v kurzu. Například s kurzem -15 může osoba vsadit 15 $, aby vyhrála 10 $.

Výplata je 25 USD, která zahrnuje vsazenou částku 15 USD plus výherní částku 10 USD. U sázky Moneyline bude mít tým nebo hráč favorizovaný na výhru vždy kurz se znaménkem mínus.

Underdog

Hazardní hráči někdy raději vsadí na smolného hráče u online sázkové kanceláře, což je méně pravděpodobné, že konkurent porazí soupeře. Použijeme-li jako příklad jednotky 10 USD, sázkař sázející na smolného hráče by musel vsadit 10 USD, aby vyhrál 15 USD a obdržel výplatu 25 USD. V sázce Moneyline jsou kurzy smolného hráče zobrazeny se znaménkem plus, tj. +15.

Dokonce

Pokud jsou si týmy v dovednostech tak blízké, že jsou kurzy vyrovnané, může sázející vsadit na sudý kurz. V tomto případě mohou sázející obdržet výplatu 20 $ při sázce 10 $ za kurz Sudý +10.

Sázka na peněžní linii
Vše o přednostních sázkách

Vše o přednostních sázkách

Sázení Parlay je jedinečná sázka, která spojuje další jednotlivé sázky dohromady a závisí na tom, zda všechny sázky vyhrají, aby sázkař vyhrál sázku. Tyto typy sázek nabízejí vysoké výnosy, které jsou podstatně více než pouhé umístění jediné sázky.

Důvodem vysokého zisku je, že pravděpodobnost výhry na tři sázky je obtížnější než výhra jedné sázky. Pokud sázkař prohraje pouze jednu sázku v propojených sázkách, prohraje peníze vsazené na celou přednost. Pokud některá z jednotlivých sázek v přednostní sázce nerozhodne, sázka se vrátí na snížený kurz podle výsledků pro všechny zápasy zahrnuté do přednostní sázky.

Obvykle jsou korelované přednosti omezeny. Korelované přednostní sázky zahrnují dvě nebo více sázek na stejný zápas, které se spoléhají na podobný výsledek. Sázky na podobné výsledky mohou vést k vysokým výplatám, což je důvod, proč bookmakeri často omezují korelované parlay sázky, aby se vyhnuli významným ztrátám v případě, že vyhraje více sázkařů.

Rozptyl

Další přednostní sázka je sázka na dva nebo více soutěžících na výhru ve stejné soutěži. Sázkaři násobí výplatu za hry, ve kterých sázkař vybere správné výherce. Pokud sázkař vybere tři týmy a všechny tři týmy vyhrají, sázková kancelář vyplácí vyšší kurzy, které jsou více než jedna sázka.

Parlays se může pohybovat od dvou do deseti týmů v sázce. Ačkoli mají sázkaři smíšené myšlenky o výhodách sázkové výhody, stále je to populární způsob sázení online.

Ziskovost závisí na schopnosti sázejícího vyhrát více než 50 procent vložených přednostních sázek. Koneckonců, přednosti vyplácejí více peněz, i když je těžší vyhrát. Zkušení profesionálové však mohou hrát přednostně na základě hloubkového výzkumu konkurenčních týmů a historické schopnosti jednotlivého hráče vyhrávat přednostní sázky.

Vše o přednostních sázkách
Jak číst sázkové řady?

Jak číst sázkové řady?

Sportovní nadšenci, kteří sázejí na soutěže, vědí, že existuje mnoho podobností, které zahrnují sázení konkrétně na to, kdo vyhraje zápas, bodové rozpětí, sázky na více a méně a různé možnosti související se sázením na favorita nebo smolného hráče. Zde jsou příklady, jak číst sázkové řady na různé sporty a sázky.

Sázkové řady na fotbal

v Fotbal, znaménko minus označuje tým, který je favorizovaný na vítězství, a znaménko plus označuje tým, o kterém se očekává, že prohraje. Znak + vždy označuje, který tým je v soutěži smolař.

Pokud je za znaménkem (-) mínus uvedeno číslo, očekává se, že favorizovaný tým vyhraje o tento konkrétní počet bodů. Moneyline je jednoduše pravděpodobnost, že soutěžící v zápase vyhrají nebo prohrají.

Ať už 2 ku 1 nebo 5 ku 1, šance vyjadřují číselný výsledek matematické analýzy předpokládané výhry nebo prohry týmu v soutěži. Sázková linie je bod mezi očekávanými vyhranými nebo prohranými body, tj. -15 nebo +15. Ve fotbale však může sázkař jednoduše vsadit na kterýkoli tým, který si myslí, že může vyhrát, a nemusí se vůbec starat o bodové rozpětí nebo kurzy.

Basketbalové sázkové řady

Sázkové kanceláře Dallas Mavericks nabízejí řadu různých možností sázení profesionální basketbalové hry. V sázení NBA je jedním ze způsobů sázení sázení na Moneyline, kde sázkař vybere vítěze hry. Je to široce přijímaný způsob sázení ve sportovním sázení. Peněžní linky jsou také aspektem bodového rozpětí. Například kurz -55 znamená, že hráč vyhraje za každou správnou sázku proti kurzu -55.

Sázející mohou také vsadit sázením na celkové skóre tím, že vsadí nad nebo pod plánovanou částku zveřejněnou bookmakerem. Pokud celkové skóre obou týmů překročí předpokládanou částku sázkové kanceláře na přesné skóre, které si sázející vybral a na které vsadil, vyhrává sázející.

Baseballové sázkové řady

Baseballové sázení je jako jiné sázky Moneyline. Sázející si vyberou oblíbený tým investující 115 $ s kurzem -115, aby vyhráli 100 $, pokud je správný. Výplata zahrnuje 215 USD, což je kombinace částky 115 USD, kterou sázející vsadil, plus výhra 100 USD.

Výherní stupnice představuje přesnou částku, kterou sázející vsadí na favorizovaný tým nebo smolného hráče. Kurz však vždy představuje základní linii výhry 100 USD. Provize ze sázkových kanceláří vznikají, když oblíbený soutěžící prohraje.

Pokud favorit prohraje, bookmaker vyplácí sraženému hráči, čímž vydělá na vyšším favorizovaném spreadu. Pokud favorit vyhraje, sázková kancelář nevydělává. Pokud má favorit optimální šanci na výhru, je nepravděpodobné, že by sázková kancelář vydělala. Nicméně, sportovní bookmaker poskytuje kurzy na tisíce zápasů každý měsíc. Výhry a prohry se vyrovnají, což umožňuje sázkové kanceláři vyhrát celkově.

Sázkové řady na koňské dostihy

v koňské dostihy, šance jsou snadno pochopitelné. Čím více peněz sázkaři vsadí, tím kratší je kurz. Kurzy udávají očekávaný zisk oproti investované částce. Při kurzu 10-1 může hráč očekávat, že vyhraje 10 $ za každý vsazený dolar. I peníze dávají sázkaři 2 dolary za každé vsazené 2 dolary s celkovým výnosem 4 dolary.

Novým sázkařům může nějakou dobu trvat, než pochopí, jak sázet na sporty. I když některé sporty nabízejí podobné kurzy pro sázení, jako je sázení na vítěze v přímém pořadí, nad a pod celkový počet bodů nebo bodové rozpětí, existují i jiné sporty s jednoduššími nebo náročnějšími možnostmi sázení. Hráčům pomůže při výběru vítěze pochopení šancí a průzkum konkurentů.

Jak číst sázkové řady?
About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Co potřebujete vědět o sázení NASCAR
2023-03-22

Co potřebujete vědět o sázení NASCAR

S obrovskou fanouškovskou základnou v Severní Americe a mnoha dostihy, které se od února do začátku listopadu konají prakticky každý týden na různých závodních tratích, je sázení NASCAR jednou z nejatraktivnějších možností sázení pro nadšence do motoristického sportu.

Nejlepší průvodce sázením na Super Bowl, abyste se připravili
2023-03-08

Nejlepší průvodce sázením na Super Bowl, abyste se připravili

Na Super Bowl 2023 bude možné legálně vsadit spoustu peněz poté, co hra v roce 2022 překoná všechny dosavadní rekordy. Naposledy, v Super Bowl LVI, zvítězili Los Angeles Rams nad Cincinnati Bengals 23:20.

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Argentina vs. Chorvatsko
2022-12-12

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Argentina vs. Chorvatsko

Poslední týden mistrovství světa ve fotbale 2022 je za námi a zbývají pouze 4 týmy!