Ligue 1

Kvůli komerčním zájmům se francouzská Le Ligue formálně nazývá Ligue 1 Uber Eats. Jedná se o národní primární fotbalové mistrovství ve Francii. Le Ligue se hraje na dvacet týmů a běží na sestupové a postupové struktuře do az Ligue 2. Ligu spravuje Francouzská fotbalová federace LFP. Před sezónou 2023/24 je v plánu zredukovat Le Ligue na osmnáct týmů. Většina zápasů se odehrává o víkendech.

Některé zápasy se však hrají o víkendech a jsou pravidelnými tipy na online sázkové kanceláře Le Ligue. Normální hra je obvykle přerušena na dva týdny o víkendu před Vánocemi a pokračuje ve druhém lednovém týdnu. Le Ligue patří mezi hlavní evropské národní šampionáty a řadí se na páté místo za ligami Anglie, Španělska, Itálie a Německa.

Ligue 1
Struktura Ligue 1

Struktura Ligue 1

Každý tým hraje se všemi ostatními v divizi dvakrát během sezóny, tradičně od srpna do května. Týmy hrají jednou na svém domácím hřišti a jednou u svých soupeřů, a to 38 zápasů, které jsou k dispozici v jakékoli špičkové online sázkové kanceláři.

Výjimečné okolnosti však mohou někdy dovolit, aby strana hostila svá domácí utkání na jiném místě. Vítězství přináší týmu tři body, zatímco remíza jeden bod. Prohra nepřináší žádný bod.

Celkový počet bodů, rozdíl gólů a vstřelené góly umisťují týmy a sázkaři mohou na těchto trzích sázet nejlepší stránky online sázkových kanceláří. Tým s nejvyšším počtem bodů na konci základní části je vyhlášen mistrem. Vítěz je určen rozdílem branek a vstřelenými brankami, pokud jsou body nerozhodné. Pokud jsou některé strany stále nerozhodné, jsou umístěny v podobné pozici.

Zápas play off na jiném neutrálním místě zlomí remízu o mistra ligy, sestup nebo účast na evropských turnajích.

Evropská kvalifikace

Podle UEFA koeficienty, tři nejlépe hodnocené strany se kvalifikují do hlavní soutěže kontinentu, Ligy mistrů. Nejlepší dva týmy míří přímo do skupinové fáze soutěže. Druhá strana postupuje do kvalifikačního kola. Tým na čtvrtém místě postupuje do Evropské ligy, zatímco pátý tým se obvykle kvalifikuje do Evropské konferenční ligy.

Zbývající místo v Evropské lize vybírá Coupe de France, domácí pohárová soutěž země. Tým na pátém místě v Le Ligue se kvalifikuje do Evropské ligy, když se oba vítězové poháru kvalifikují přes svou ligovou pozici. V takovém případě se tedy šestý tým probojuje do Conference League.

Struktura Ligue 1
Nejlepší týmy Ligue 1

Nejlepší týmy Ligue 1

Ve francouzské lize je několik špičkových klubů. Tyto týmy vyhrály řadu titulů, aby si upevnily postavení nejlepších týmů. Jiní viděli, jak talentovaní hráči zdobí své dresy před fanoušky a ikonickými stadiony.

Paris Saint-German

Klub sídlící v hlavním městě je nejúspěšnějším týmem, který získal přes 40 vyznamenání. Populárně označovaný jako jednoduše PSG, klub hraje své hry v Parc des Princes. PSG zaznamenalo v posledních letech masivní nárůst popularity, zejména poté, co podepsalo hvězdného hráče Neymara za rekordních 222 milionů eur.

Přesto PSG podepsalo Mbappého za rekordních 180 milionů eur. Spolu s dalšími hvězdnými hráči pokračuje PSG ve své dominanci ve francouzském fotbale a je pravidelnou volbou sázkařů v jakékoli online sázkové kanceláři. Tento fotbalový tým má také velmi známý tým esportů, PSG esports která se účastní největších esportových akcí.

Olympique de Marseille

Klub je běžně známý jako Marseille a je to jediný francouzský tým, který vyhrál titul Ligy mistrů. Tým má také druhou nejlepší bilanci v Coupe de France s deseti triumfy. Marseille však v lize nezaznamenala nedávný úspěch, poslední titul získali v roce 2010. Ale navzdory tomu má tým v zemi obrovskou základnu fanoušků.

AS Monako

Monako je v současnosti jediným zahraničním klubem účastnícím se Le Ligue. Tým je známý tím, že rozvíjí mladé talenty a mění je v globální superhvězdy. Jejich poslední triumf v lize byl v roce 2016/17. Po sezóně, několik hráčů prvního týmu bylo prodáno a tým viděl smíšené výsledky v následujících sezónách. Tým však skončil jako vicemistr v sezóně 2021/22.

Lyon

Oficiálně známý jako Olympique Lyonnais, klub hraje své domácí zápasy na masivním stadionu Groupama. Tým byl špičkový, zúčastnil se Ligy mistrů sedmnáctkrát. Klub má vysoce aktivní a loajální fanouškovskou základnu tvořenou mnoha skupinami příznivců.

Nejlepší týmy Ligue 1
Nejlepší statistiky k Le Ligue

Nejlepší statistiky k Le Ligue

Kromě 20 triumfů PSG a Saint-Étienne bylo v lize několik vítězů. Marseille má devět titulů, Monako a Nantes osm trofejí; Lyon má sedm titulů, zatímco Bordeaux má šest výher. Dalšími vítězi jsou; Remeš se 6, Nice a Lille se 4. Lens, Montpellier a Strasbourg mají každý po jednom titulu.

PSG má nejvíce bodů v jedné kampani, 96 bodů v roce 2015/16. Přesto tým remizuje s Monakem nejvíce výher v sezóně, 30, v letech 2015/16 a 2016/17. Saint-Étienne má nejvíce domácích výher v sezóně, 19, kde zakončilo sezónu 1974/75 bez porážky doma. 15 venkovních výher PSG v sezóně 2015/16 je stále rekord ligy. V sezóně 2018/19 mělo PSG sérii 14 vítězných zápasů, což je rekord ligy.

Nejvíce vystoupení má Mickaël Landreau, který v letech 1997 až 2014 odehrál 618 zápasů. Landreau reprezentoval Nantes, PSG, Lille a Bastia. Delio Onnis je s 299 góly rekordním střelcem v Le Ligue.

Týmy Le Ligue v evropských soutěžích

Francouzským týmům se v Lize mistrů nedaří. Marseille je jediným držitelem, vyhrál pohár v roce 1993. Týmy však v soutěži předvedly pozoruhodné výkony, přičemž PSG dosáhlo finále v roce 2020. PSG a Monako se také dostaly do semifinále v roce 2021 a 2017, resp. Ne, klub Le Ligue někdy vyhrál Evropskou ligu.

Nejlepší statistiky k Le Ligue
Le Ligue a pohárové soutěže

Le Ligue a pohárové soutěže

Coupe de France je nejvyšší knockout francouzského fotbalu turnaj, kterou řídí Francouzská fotbalová federace (FFF). Je přístupný všem profesionálním i amatérským fotbalovým týmům ve Francii, včetně klubů působících v zámořských divizích a regionech. Tento pohár se poprvé konal v roce 1917. Mezi sezónami Le Ligue se na turnaji konají pravidelné zápasy.

Ve spojení se spontánními dvojicemi a jednorázovými střetnutími se Coupe de France může ukázat jako výzva pro nejlepší týmy k vítězství. Vítěz získá místo v Evropské lize v následující sezóně. Vyšší kluby jsou povinny hrát jako hostující tým, když jsou ve dvojici proti soupeřům z nižší ligy, o dvě divize pod nimi, ve prospěch amatérských týmů. PSG je se 14 trofejemi nejdominantnějším týmem v soutěži.

Trophée des Champions je každoroční zápas, jehož se účastní šampioni Le Ligue a vítězové Coupe de France. Je to podobné jako superpoháry populární v mnoha jiných ligách v Evropě.

Le Ligue a pohárové soutěže
Historie Ligue 1

Historie Ligue 1

Le Ligue byla založena v roce 1932 pod hlavičkou National, ale po roce byla změněna na Division 1. Pod tímto označením fungovala až do roku 2002, kdy změnila svůj název na současný. Saint-Étienne a PSG jsou s deseti ligovými tituly nejúspěšnějšími kluby ve Francii. Klub s nejvíce po sobě jdoucími tituly je Lyon. Od roku 2002 do roku 2008 byl tým nezastavitelný a získal sedm titulů v řadě.

PSG je také dominantní v posledních letech, od roku 2012 získalo osm z potenciálních jedenácti trofejí. Marseille vlastní ligový rekord po většinu sezón mezi elitou, 71. PSG udržuje ligový rekord v nepřetržitých ligových vystoupeních, 47 kampaních, od roku 1974 do Nyní. Nantes drží rekord nejdelšího běhu bez porážky v jedné sezóně, 32 zápasů a nejméně porážek, 1 zápas, v sezóně 1994/95.

Nantes také drží rekord za nejvýznamnější období bez prohry doma. Tým odehrál 92 zápasů bez prohry od května 1976 do dubna 1981. PSG je současným šampionem, protože vyhrál kampaň 2021/22. AS Monaco, zahraniční tým vyhrál ligu při několika příležitostech. Účast Monaka v lize z něj dělá přeshraniční soutěž.

Historie Ligue 1
Nejlepší sázkové kurzy na Le Ligue

Nejlepší sázkové kurzy na Le Ligue

Fotbal patří mezi nejnapínavější sporty hrát dál a sázení na francouzskou ligu není výjimkou. Úroveň vzrušení v Le Ligue je srovnatelná s ostatními nejvyššími ligami v Evropě. V Le Ligue existují různé možnosti sázek, z nichž každá má svůj jedinečný soubor okolností. Pochopení toho, jak tyto aspekty fungují, může sázkařům pomoci při rozhodování, kde vsadit.

Moneyline

A Sázka na peněžní linii předpovídá, který ze dvou týmů Le Ligue vyhraje zápas ve fotbale. Každému týmu jsou přiděleny kurzy. Sázkaři jsou placeni na základě jejich výběru. Toto je nejběžnější trh Le Ligue dostupný u všech online bookmakerů. Nejlepší kluby mají nižší kurzy, když čelí menším klubům.

Přes pod

Na každém webu s online sportovním sázením je sázka nad/pod sázku na celkový počet gólů. Když se někdo domnívá, že zápas bude nad/pod stanoveným celkovým součtem, vsadí. Více než 3,5 gólu znamená, že během zápasu musí padnout alespoň čtyři góly. Cokoli menšího bude mít za následek ztrátu sázky. Méně než 3,5 gólu znamená, že oba týmy musí vstřelit dohromady nejvýše tři góly. Cokoli navíc má za následek ztrátu sázky.

Proti Spreadu

Tento typ hazardu zahrnuje odečítání skóre a přidělování bodů smolařovi. Rozpětí se týká rozdílů v bodech/brankách. Monako může mít spread +1,25 a Lens může mít spread -1,25 ve hře. Lens je favorizován o -1,5 gólu, což znamená, že musí vyhrát nebo remizovat o jeden gól. Cokoli menšího znamená, že sázka je ztracena.

Rezervace a další trhy

Hráči mohou také vsadit na celkové rezervace pro celou hru, tým nebo hráče, aby obdrželi kartu. Také prop sázky jsou podobné jako v jiných sportech. Jednotlivci mohou vsadit na cokoli, co se může během hry stát, například kdo vstřelí první gól nebo jak zápas skončí. Parlays sázky jsou také běžné mezi běžnými sázkaři Le Ligue. Tento druh sázení zahrnuje umístění mnoha sázek na jeden tiket.

Nejlepší sázkové kurzy na Le Ligue
Nejlepší sázkové kanceláře, které vsadí na Le Ligue

Nejlepší sázkové kanceláře, které vsadí na Le Ligue

Výběr nejlepší sázkové stránky uzavírat sázky je nejdůležitější součástí úspěšného sázkaře Le Ligue. Vybraný online bookmaker určuje, jak vsadit na Le Ligue a na co vsadit. Online sázková kancelář má také významný a přímý vliv na celkovou zkušenost jednotlivců.

To je důvod, proč je tak zásadní vybrat si sázkovou kancelář Le Ligue, která je pro vás vhodná a uchová všechna vaše choulostivá osobní data v bezpečí. Zde jsou některé z nejlepších stránek pro online sázení Le Ligue: Betsson, Betsafe, Dafabet, Betmaster, Unibet, Parimatch, 22Bet a Megapari mezi všemi nejlepšími bookmakery.

Nejlepší sázkové kanceláře, které vsadí na Le Ligue