Novinky

November 15, 2021

Dosud nejdůležitější části kariéry Connora McGregora v UFC

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Jeden z nejpamátnějších sportovců všech dob a určitě jeden z největších sportovců moderní doby, Connor McGregor je záhadou. Pojďme se podívat na jeho kariéru.

Dosud nejdůležitější části kariéry Connora McGregora v UFC

Debut Connora McGregora v UFC

Conor McGregor debutoval v Ericsson Globe (nyní Avicii Arena) ve Stockholmu v roce 2013, nemyslel jen na svůj první zápas, plánoval převzetí UFC.

6. dubna téhož roku byl 24letý hráč teprve druhým sportovcem z Irska, který bojoval za UFC. Connor se pustil do práce na Brimage s přesností, poslal Američana na plátno v prvním kole a McGregorovi vynesl první cenu Knockout of the Night. Komentátor MMA Kenny Florian křičel: „To je důvod, proč všichni mluví o Conoru McGregorovi!"... Kdyby jen věděl, jak dobrý předobraz by udělal.

Connor poprvé v hlavní roli UFC Fight Night

S pouhými dvěma zápasy pod Connorovým pásem mělo UFC McGregora jako jistou věc. Byli o tom tak přesvědčeni, že ho to 19. července 2014 zvýraznilo na UFC Fight Night v Irsku. Sázkový kurz UFC -690 označil McGregora za jasného favorita.

McGregor bojoval před svým domácím publikem v Dublinu a velkou levou rukou zhasl světla pro Brazilce Diega Brandãa, což mu vyneslo TKO v prvním kole (technický knockout) a cenu Performance of the Night. Po boji stále napumpovaný McGregor prohlásil, že na irské půdě není naživu žádný muž, který by ho mohl porazit!

Neslavné zúčtování mezi Aldem a McGregorem

Když se Connor McGregor konečně 12. prosince 2015 utkal s Aldem v předvánočním zápase na UFC 194 v Las Vegas, Ir tento zápas ukončil za 13 sekund!

Stačilo, aby Aldo minul levý hák, než Brazilec podlehl úderu levé ruky do čelisti podobnému kladivu, který ho poslal obličejem dolů na plátno. Někteří předpovídali těsnější zápas. Před zápasem online sportovní sázení vykazovalo těsnou výhodu -105 ve prospěch McGregora.

Nate Diaz – Podání… Což vede k triumfu

Fanoušci si budou pamatovat 5. březen 2016 jako den, kdy se Conor McGregor přihlásil do druhého kola poté, co ho Američan Nate Diaz chytil zadním nahým sytičem.

Co však na tomto klíčovém výsledku skutečně vyniklo, byla McGregorova odpověď. O pouhých pět měsíců později, 20. srpna 2016, se vrátil do Vegas, aby se znovu utkal s Američanem v odvetném zápase UFC 202. Tentokrát to bylo rozhodnutí těsnou většinou ve prospěch McGregora a McGregor zvítězil nad zbrusu novou sestavou tím, že překonal svou dřívější porážku.

Connor poprvé získal titul

Byl to obrovský vrchol v McGregorově kariéře. Eddie Alvarez na UFC 205 v Madison Square Garden 12. listopadu 2016 viděl, jak nyní 28letý hráč přidal světový pás v lehké váze ke svému titulu v pérové ​​váze. Tentokrát McGregor použil kombinaci zleva doprava, aby Američana shodil na plátno a odešel s dvojitou korunou.

Zápas se zapsal do historických knih, protože Ir byl prvním bojovníkem UFC, který kdy držel dva světové tituly současně.

Aktualizace z roku 2020 – Connorův návrat do UFC

Více než rok poté, co oznámil, že končí ve sportu, se McGregor vrátil 18. ledna 2020 na UFC 246, kde se střetl ve welterové váze s Donaldem „Cowboyem“ Cerronem.

Tento zápas trval pouhých 40 sekund do prvního kola. Cerrone byl KO a McGregor si odnesl domů další ocenění Performance of the Night a také si vysloužil prestiž jako první bojovník v historii UFC, který dosáhl KO umístění ve třech divizích: pérové, lehké a welterové váze. Není těžké pochopit, proč mu lidé říkají „Notorious!"

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky