Pochopení vyvolávací ceny ve sportovních sázkách

Novinky

2022-09-14

Mnoho lidí miluje sportovní sázení, zejména online sportovní sázení. Je to vzrušující, snadné a plné zábavy. Také tito lidé, kteří jsou sázení na sport mohou přes noc mnohem bohatší, pokud sázejí na ziskové sporty s velkými výnosy. Než to uděláte, je dobré se naučit pár tipů na sportovní sázení. Tento článek se zaměřuje na vyvolávací cenu sportovního sázení. Zaměřuje se mimo jiné na to, co to je, jak se o tom rozhoduje a kdy to vzít.

Pochopení vyvolávací ceny ve sportovních sázkách

Co znamená vyvolávací cena ve sportovních sázkách?

Počáteční cena, jednoduše nazývaná „SP“, odkazuje na oficiálně dohodnutou kurzovou cenu, za kterou kůň odstartuje, když dostih začíná. Zkrátka je to „vyvolávací cena“ koně na začátku dostihu. Je také známá jako konečná cena před událostí pro "Closing Line". O vyvolávací ceně rozhoduje několik faktorů. Kurzový kurz koně v dostizích se neustále mění. Jakmile však sázkař zvolí vyvolávací cenu, bude souhlasit s přijetím VK spíše než aktuálního kurzu v dostihu.

Jak se určuje vyvolávací cena?

Oficiální orgán tradičně stanovuje počáteční cenu na základě kurzů nabízených sázkovými kancelářemi na hřišti. Pokud v kurzu není žádná sázková kancelář, bude počáteční cena vypočítána pomocí vzorového seznamu kurzů od online sázkových kanceláří. Všechny sázkové kurzy jsou uspořádány od nejnižší k vysoké a rozděleny na dvě poloviny stejně. Vyvolávací cena bude převzata z ceny s nejvyšším kurzem jako nejkratší cena.

Tento tradiční způsob výpočtu počáteční ceny přímo nezohledňuje objemy sázek podaných mimo kurz, jako je tomu u online sportovních sázek. Protože se však online sázení stalo hlavním podílem v dostizích, počáteční cena ve Spojeném království nyní těsně sleduje kurzy na burze Betfair, o kterých rozhoduje trh. Vzhledem k tomu, že v cenách není zabudována žádná zisková marže, mohli sázející často najít lepší výchozí ceny reprezentované burzou sázek než bookmakery.

Proč je v koňských dostizích důležitá vyvolávací cena?

Vyvolávací cena obvykle udává, který kůň driftuje a který kůň přichází na podporu před začátkem závodu. Je logické, že věnovat velkou pozornost vyvolávací ceně je velmi užitečné pro lidi, kteří během dostihu sázejí. Obecně platí, že počáteční cena je faktorem při výpočtu výher pro různé druhy sázek, jako jsou tricasty a předpovědi nebo Tote Placepot a Scoop6.

Kdy by měl sázkař přijmout vyvolávací cenu?

Kurzová cena se den před začátkem závodu neustále mění. Když sázkař vsadí sázku v den závodu, bookmaker obvykle nabídne sázkaři možnost podat sázku buď za vyvolávací cenu, nebo za aktuální kurz, když sázkař sází. Vzhledem k tomu, že kurz v závodě neustále kolísá, možná nabídka před závodem může být vyšší nebo nižší než počáteční cena.

Většina sázkařů by při sázení akceptovala aktuální kurz. V opačném případě by se jejich návratnost snížila, pokud by se cena koně zkrátila. Sázející by však měli zvolit počáteční cenu, pokud se domnívají, že kurzová cena v době, kdy sázejí, se zvýší.

V současné době by většina internetových stránek pro sportovní sázení poskytovala zaručené nejlepší kurzy, aby se snížilo riziko, když výběr není tak dobrý, jak si sázkař přeje. Pokud například sázkař couvne s koněm za stavu 12-1, ale ten se před jeho vypuknutím posune na 14-1, pokud bude sázka úspěšná, sázející stejně dostane zaplaceno za stavu 14-1. SázeníRanker je tím správným místem, kde můžete najít nejlepší weby pro online sázení a získat užitečné tipy na sportovní sázení.

Jak poznat, zda je sázka dobrá nebo špatná

V dostihu se kurzová cena den před začátkem závodu neustále mění. Jak mohou sázející vědět, zda mají hodnotu sázky, než se kurz vyrovná na přibližné reálné hodnotě?

Jako celek by to mohlo fungovat porovnáním ceny sázkaře s počáteční cenou, která se obvykle označuje jako překonání vyvolávací ceny.

  • Pokud je kurz sázejícího nižší než vyvolávací cena, pak si sázející nevyzvedne value sázku.
  • Pokud kurz sázejícího překročí vyvolávací cenu, pak sázející vybral hodnotnou sázku.

souhrn

Počáteční cena se vztahuje k kurzové ceně, za kterou kůň odchází na začátku dostihu. Je určen kurzem sázkové kanceláře. U koňských dostihů je rozhodující vyvolávací cena. Převzetí počáteční ceny nad aktuální lichou cenu má určité výhody. Porovnání vyvolávací ceny s cenou sázejícího může pomoci určit, zda sázkař zvolil value sázku či nikoliv.

Nejnovější zprávy

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů
2022-09-25

Velký debut TonyBet v Lotyšsku po investici 1,5 milionu dolarů

Novinky