FIFA Světový pohár

December 9, 2022

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Anglie vs. Francie

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Druhý den čtvrtfinále Mistrovství světa ve fotbale 2022 je tady a s ním určitě bude jeden z nejnapínavějších zápasů soutěže, když se elektrická anglická strana postaví proti úřadujícím šampionům Francii!

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 2022 – Anglie vs. Francie

Mohou si to opravdu vzít domů?

Poslední 4 roky byly pro anglické fanoušky plné naděje a velkých očekávání. 

Po desetiletích chronicky podprůměrných výkonů na mezinárodní turnaje, v roce 2018 se zdálo, že se anglická strana konečně sešla tak, jak to jiné hvězdnější britské strany od roku 1990 nedokázaly.

Mladá a optimistická strana vedená Garethem Southgatem se v Rusku v roce 2018 povedla snů a podařilo se jí získat 4. místo v soutěži s několika energickými a působivými ukázkami. 

O 3 roky později by šli ještě dále než na Euru 2022, když se dostali až do finále proti Itálii, kde se dostali až na penalty. Od roku 1966 to nikdy nebylo blíž k „návratu domů“ než toto.

Přeloženo do současnosti, stejný základní tým – spolu s několika novými nesmírně talentovanými přírůstky – se nyní dostal do čtvrtfinále po několika působivých výkonech, díky nimž fanoušci znovu sní o slávě.

Hráči jako Bellingham, Foden a Saka byli absolutními odhaleními mistrovství světa a Three Lions ukázali, že hrají krásný útočný fotbal, který je rychlý, spořádaný a smrtelně efektivní. Určitě se ukázali jako vážní uchazeči o vítězství v celé věci.

Pokud tak mají učinit, musí tuto sobotu vyřešit jeden gigantický problém. Francie.

Curses Be Damned

Prokletí Evropana Mistři Světového poháru měl mnoho obětí v průběhu desetiletí, od doby, kdy tím Francie v roce 2002 poprvé trpěla. Ve skutečnosti by po tomto představení v roce 2022 někteří dokonce řekli, že týmy jako Německo a Španělsko tím trpí dodnes.

Ale víte, koho to v žádném případě nepostihlo? Národní strana Francie 2022. 

Po příchodu do poháru, kdy kvůli zranění chybělo asi půl tuctu klíčových hráčů – a ztrátě Lucase Hernandeze 13 minut po turnaji – to pro Francii nevypadalo skvěle. Když ve svém prvním zápase prohráli s Austrálií 1:0, zdálo se, že si kletba vyžádala další oběť. 

Ale ne tento francouzský tým. Jednoduše to setřásli a dali čtyři góly. A od té doby se neohlédli. Jistě, ve svém posledním zápase ve skupině prohráli 1:0 proti Tunisku. Ale protože už v předchozím zápase vyrovnali kvalifikaci, byl to pro jejich B tým zápas, ve kterém nebylo o co hrát.

Pokud někdo po tomto zápase zůstával s otázkami, byly jistě zodpovězeny, protože Francie v osmifinále rychle rozehrála Polsko 3:1 ve hře, která nikdy neměla pocit, že by to mohlo jít jinak. 

V každém zápase, na kterém záleželo, se Francie projevila tak chladně, klidně a sebevědomě, jak jen může být, a jen zřídkakdy se zdálo, že by to jejich soupeři nějak výrazně trápili. Ani na vteřinu nevypadali jako druzí nejlepší.

Francie svými důraznými projevy v průběhu turnaje dala jasně najevo, že této strany se žádná kletba nemůže dotknout. Anglie bude mít hodně práce, pokud je plánují nějak zastavit.

Nepřehlédnutelný zápas

Každý, kdo sledoval oba týmy po celý turnaj, si jistě olizuje rty v očekávání toho, co bude jistě jedním z nejnapínavějších zápasů turnaje. Vzhledem k tomu, že oba týmy upřednostňují okázalý útočný fotbal, bude na obou koncích hřiště spousta vzrušení.

Francie se nyní dostala do čtvrtfinále na pěti z posledních sedmi mistrovství světa - včetně posledních tří turnajů. Ještě výmluvnější je, že se prosadili v 8 z posledních 10 vyřazovacích zápasů, když čelili jiným evropským týmům.

Mezitím, Anglie má za sebou dlouhou historii vypadnutí během čtvrtfinálového kola, který se zhroutil při 6 různých příležitostech – včetně posledních turnajů v letech 2002 a 2006.

Jejich bilance proti ostatním týmům UEFA je také méně než hvězdná, přičemž Anglie byla vyřazena jinou evropskou stranou v šesti z posledních osmi účastí na mistrovství světa.

Zatímco na papíře se Francie jeví jako silnější ze dvou stran, pravdou je, že na mistrovství světa se může stát cokoli, zvlášť když je přítomna tak talentovaná strana jako Anglie. Spíše než se zde snažit předpovídat vítěze může být dobrý nápad podívat se na počet vstřelených gólů, zatímco při ceně 2,05 u Betway se over jeví jako dobrá sázka.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami
2024-05-23

Sázkové novinky: Váš dokonalý průvodce vítěznými tipy a aktuálními sportovními statistikami

Novinky