Nejoblíbenější bookmakery v Spojené království Velké Británie a Severního Irska

Marketingové úsilí bookmakerů je dalším hlavním důvodem rostoucí popularity sportovní sázení ve Spojeném království. Marketingové strategie používané dnes často způsobují, že nutkání sázet je poněkud neodolatelné. Například hrací pobídky, jako jsou uvítací bonusy, také přitahují mnoho lidí k vyzkoušení sázení, ze kterých se nakonec stanou pravidelní sázkaři.

K oblibě sportovního hazardu přispívá i příznivé prostředí. Sázení je legální, ale přísná pravidla zajišťují, že sázkaři jsou dobře chráněni. Podle zákona o hazardních hrách z roku 2005 je Komise pro hazardní hry odpovědná za regulaci všech aktivit souvisejících s hazardními hrami jménem DCMS.

Nejoblíbenější bookmakery v Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserJakub SvobodaLocaliser
Oblíbené hry hráče Spojeného království, na které lze vsadit

Oblíbené hry hráče Spojeného království, na které lze vsadit

Fotbal

Fotbalová asociacel, nazývaný také fotbal, je nejoblíbenějším sportem ve Spojeném království. V současné době je v zemi registrováno více než 40 000 fotbalových klubů. Některá z největších jmen ve fotbalovém světě pocházejí z anglické Premier League.

Premier League je také známá tím, že ovládá miliony příznivců po celém světě. Výsledkem je, že většina sázkařů ve Spojeném království dává přednost sázení na fotbal více než na jakýkoli jiný sport, protože se k němu mohou více vztahovat.

Ragby

Ragby Union, jednoduše rugby, je kontaktní týmový sport vynalezený v Anglii. Je to druhý nejoblíbenější sport ve Spojeném království s více než 300 000 aktivními hráči v regionu a miliony příznivců, kteří pravidelně sledují ragbyové hry. Rugby také poskytuje sázkařům četné možnosti sázení, díky čemuž je mezi sázkaři populární.

Tenis

Tenis je další populární sport ve Spojeném království, zejména mezi mladší generací. Hra nezíská tolik televizní sledovanosti, jako je tomu u fotbalu a rugby.

Mnoho lidí ji však hraje ve svém volném čase. Počet tenistů se během pandemie zvýšil, protože mnoho lidí mělo dostatek volného času, aby si vzali rakety a užili si hru. Tenisové události jsou také obvykle uváděny na téměř všech populárních sportovních sázkových serverech ve Spojeném království.

Oblíbené hry hráče Spojeného království, na které lze vsadit
Platební metody ve Spojeném království

Platební metody ve Spojeném království

Sázkaři, kteří chtějí vložit nebo vybrat finanční prostředky ze svých online sázkových účtů, mají na výběr různé platební možnosti. Hráči online kasin mají různé preference založené na faktorech, jako je pohodlí a dostupnost. Některé z nejoblíbenější platební možnosti jsou zvýrazněny níže.

Kreditní a debetní karty

Kreditní a debetní karty jsou nejpreferovanějšími bankovními možnostmi na platformách online sportovního sázení. Je to hlavně kvůli tomu, jak snadné je provádět transakce pomocí karet. Aby sázkaři mohli provést jakoukoli transakci, stačí zadat údaje o své kartě na stránkách online sázení. Většina občanů Spojeného království již má kreditní nebo debetní karty, takže tento proces je rychlejší a jednodušší i pro začátečníky.

Digitální peněženky

Digitální peněženky jsou také velmi populární ve Spojeném království. Je to proto, že elektronické peněženky usnadňují a urychlují online vklady. Všechny transakce jsou také relativně bezpečné. Hlavní nevýhodou kreditních nebo debetních karet je, že výběry obvykle trvají déle.

Mobilní platby

Mobilní platby se v současném světě stávají široce přijatelným tématem. Dvě nejoblíbenější možnosti jsou Apple Pay a Android Pay, které přinášejí pohodlí snadné platby. Sázkaři je však mohou používat pouze pro vklady, protože nepodporují výběry.

Elektronické peněženky

E-peněženky jsou také velmi oblíbené v Evropě. v roce 2019 PayPal byl hodnocen jako nejpoužívanější online platební možnost obecně. Nalezení online kasin nebo sázkových stránek, které přijímají elektronické peněženky, je poměrně snadné, stejně jako téměř všechny oblíbené možnosti.

Platební metody ve Spojeném království
Historie sázení ve Spojeném království

Historie sázení ve Spojeném království

Historii hazardu ve Spojeném království lze vysledovat až do konce 17. století. K zavedení hazardu v zemi přispěl především mezinárodní obchod. V té době se většina sázek uzavírala na karetní hry. Hazardní hry se však tolik nerozrostly kvůli silné náboženské víře v zemi.

Během roku 1700 začaly koňské dostihy získávat na popularitě ve Velké Británii. Byly postaveny závodní dráhy a dostihy se staly oficiálním sportem. To vedlo k tomu, že sázkaři začali sázet na závodní události.

Objevilo se několik sázkových kanceláří, které nabízejí sázkové kurzy pro všechny různé zúčastněné koně. Harry Ogden byl první bookmaker, který nabízel kurzy. V té době zakládal kurzy na tvaru těla nebo fyzičce koní. Později do poskytnutých kurzů vložil ziskovou marži, která pomohla zajistit zisky a udržitelnost hazardních her.

19. století

Na počátku 19. století ještě ve Spojeném království neexistovaly žádné předpisy o sázení. Sázení se stalo trochu riskantním pro sázkové kanceláře, zejména pro ty, kteří nabízeli služby mimo tratě. Netrvalo dlouho a do odvětví se vloudily případy nekalých praktik, protože neexistoval žádný orgán, který by je reguloval.

Objevili se také vymahači dluhů, najatí bookmakery, aby vybírali od sázkařů, kteří po prohraných sázkách nemohli zaplatit. Neshody se tak zhoršily, že v určitém okamžiku vyústily v několik úmrtí.

V roce 1845 byl za viktoriánské vlády přijat zákon o sázení. Zákon měl minimalizovat neshody mezi sázkaři a bookmakery a uváděl, že sázky nebudou považovány za autorizované smlouvy. Tento čin se příliš nezměnil, protože závislost na hazardu byla mezi lidmi již vysoká. V roce 1853 bylo přijato další nařízení, které zakazovalo domovům provozovat jakékoli hazardní hry. To vedlo k tomu, že se sázkaři obrátili zpět na koňské dráhy, aby uspokojili své sázkové potřeby.

1900s

Sázení bylo omezeno na koňské dostihy poměrně dlouhou dobu až do roku 1900. V roce 1923 zavedli fotbalové bazény také bookmakeři. V roce 1926 následovaly dostihy chrtů a později se přidalo mnoho dalších sportů. V roce 1960 byl přijat zákon o sázení, který od všech sázkových kanceláří vyžadoval, aby své služby nabízely slušně veřejnosti. Bookmakeři stačili dodržovat všechna stanovená pravidla hazardu, aby se stali v zemi plně rozpoznatelní.

Historie sázení ve Spojeném království
Efekty Premier League

Efekty Premier League

Podle zákona o hazardních hrách z roku 1960 mohli sázkaři sázet pouze na hry vysílané v televizi. Sky Sports TV získala práva na vysílání zápasů Premier League brzy po vzniku ligy. Každý týden se hrálo několik her, které sázejícím poskytovaly řadu možností sázení. To vedlo k výraznému nárůstu sportovních sázek ve Spojeném království, které se rychle rozšířilo do dalších zemí.

Online hazardní hry ve Velké Británii

Online sportovní sázení byl představen koncem 90. let. To znamenalo nejvýznamnější změnu ve sportovním sázení ve Spojeném království a na celém světě. Online sázení se rozšířilo o mobilní sázení, což pomohlo zvýšit počet sázkařů.

Efekty Premier League
Sázení v současné době ve Spojeném království

Sázení v současné době ve Spojeném království

V současné době většina sportovních sázkařů sází prostřednictvím online sázkových platforem. Proces uzavírání sázek je snazší než kdy předtím, včetně provádění vkladů a výběrů výher. Byla také zavedena řada funkcí, díky nimž je sázení na sport zajímavější. Dobrým příkladem je živé sázení, které umožňuje sázejícím sázet na probíhající zápasy.

Budoucnost sportovního sázení ve Spojeném království

Je více než pravděpodobné, že sportovní sázení bude ve Spojeném království i v budoucnu velkým problémem. To je založeno na neustále se zvyšujících výnosech generovaných odvětvím sportovního sázení.

Většina bookmakerů bude i nadále fungovat online kvůli četným výhodám online sázení. Je také pravděpodobné, že bude zavedeno více funkcí a typů sportovních sázek, aby sázkaři měli větší rozmanitost jako způsob, jak se stránky online sázení odliší, aby přežily v konkurenčním odvětví.

Sázení v současné době ve Spojeném království
Jsou sázkové kanceláře ve Spojeném království legální?

Jsou sázkové kanceláře ve Spojeném království legální?

Sázkový průmysl ve Spojeném království je řízen a regulován některými z nejrozvinutějších a nejkomplexnějších zákonů. To je celkem logické, vzhledem k tomu, že nejstarší sázková kancelář v zemi vznikla. V zemi také začala burza sportovních sázek, kde sázkaři mohli sázet v sázkových poolech místo proti pevným kurzům.

Pozemní sportovní sázení je ve Spojeném království legální díky zákonu o sázkách a hrách z roku 1960, který v té době legalizoval veškeré sportovní sázkové operace. Zákon o hazardních hrách z roku 2005 rovněž uzákonil online sportovní sázení. Zákon také zavedl několik nových pravidel, která mají lépe regulovat hazardní průmysl.

Rovněž zřídila britskou Komisi pro hazardní hry jako hlavní orgán pro regulaci sázení, který má dohlížet na všechny typy sázkových operací. Zákon také objasnil zdanění pro bookmakery a uvalil extra 15% daň na offshoreové britské sázkové kanceláře.

Jak můžete zjistit, zda je britská stránka pro sportovní sázení legitimní?

Spojené království zahrnuje Skotsko, Anglii, Wales a Severní Irsko. Většina zákonů o sportovním sázení platí ve všech zemích s výjimkou Irské republiky, která má od získání nezávislosti na Spojeném království v roce 1921 jiné zákony o hazardních hrách.

Jsou sázkové kanceláře ve Spojeném království legální?
Zákony o sázení ve Spojeném království

Zákony o sázení ve Spojeném království

Zákon o sázení z roku 1931

Zákon o sázení z roku 1931 byl založen, aby pomohl regulovat všechny formy hazardních her v Irském svobodném státě. Zákony se zaměřovaly pouze na kamenná kasina. Postupem času byly zákony považovány za archaické. Bylo to především po zavedení online a mobilního sázení v zemi.

Výbor pro regulaci kasina byl vytvořen v roce 2006, který byl pověřen dohledem nad veškerými hazardními aktivitami jak online, tak kamenných kasin a poskytovatelů sázek.

Zákon o hrách a loteriích z roku 1956

V roce 1956 byl přijat zákon o hrách a loteriích. Zákon povoloval hru na zemi, ale zavedl několik omezení. Například kasina byla nelegální, ale zákon umožňoval provoz soukromých herních klubů.

Irská asociace Gaming and Leisure Association poskytla podrobnosti o licencích pro soukromá kasina. Zákon také zakazoval vymáhání dluhů z hazardu u soudů, s výjimkou případů, kdy byly podepsány smlouvy.

Greyhound Racing Act z roku 2001

Zákon o dostizích chrtů z roku 2001 učinil sázení na dostihy chrtů a dostihy v zemi legální. Zakázala však všechny sázkové terminály s pevným kurzem. Zákon také umožnil irským sázkařům sázet online na dobrých sázkařských webech nebo kasinech, která nemají sídlo v zemi.

Zákon o sázení z roku 2015 (novela)

Zákon o sázení z roku 2015 vznikl proto, že stávající zákony byly v regulaci hazardu neefektivní. Bylo tomu tak zejména kvůli zavedení a růstu online herního průmyslu. Zákon o sázení z roku 2015 zrušil několik zákonů přijatých v zákoně o sázení z roku 1931 a nastínil všechna ustanovení o hazardních hrách online a na dálku.

Daně a další povinné odvody pro sportovní sázení ve Spojeném království

Obecná sázková daň je 15 % pro totalizátor a sázky s pevným kurzem, 3 % pro sázky na finanční spread a 10 % pro jakoukoli jinou sázku na spread. Daň na sázení v bazénu je 15 % a daň na hraní na dálku 21 %.

Zákony o sázení ve Spojeném království
Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Je sázení na sport ve Spojeném království legální?

Sportovní sázení je v současné době ve Spojeném království legální. Existuje však několik zákonných omezení. Například sázkaři musí být starší 18 let, aby mohli legálně sázet.

Je v pořádku platit za tipy na sportovní sázení?

Obecně by sázkaři neměli platit za sázkové tipy. Je to proto, že žádné tipy ani strategie nezaručují žádnou výhru. Tipy však mohou hráčům pomoci vyhnout se veškerým výzkumným pracím nezbytným pro informovaná rozhodnutí ohledně sázení. Ve většině případů jsou takové tipy obvykle dostupné online zdarma.

Kolik peněz by měl hráč vsadit?

Částka, kterou lze vsadit, obvykle závisí na bankrollech hráčů. Hráči, kteří mají více peněz na hazard, mohou vsadit více peněz. Několik finančních strategií může také pomoci hráčům rozhodnout o správné výši vsadit pro každou sázku. Hráči by se však měli vždy vyvarovat sázení peněz, které si nemohou dovolit prohrát.

Jak by měli sázkaři určit, kterou online sázkovou kancelář použít?

Při výběru správné sázkové kanceláře je třeba provést několik úvah. Pro začátek se hráči musí ujistit, že sázková stránka má licenci. Mezi další úvahy patří způsobilost, platební možnosti, nabízené sázkové trhy, uživatelská přívětivost a zákaznický servis.

Nejčastější dotazy