Novinky

November 30, 2022

Kdo se stane v roce 2023 slavnými baseballové síně?

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

V roce 2022 přivítá Baseballová síň slávy sedm nových členů do exkluzivního klubu. To bylo poté, co žádné jméno v předchozím roce neudělalo škrt. Vzhledem k tomu, že lidé jako David Ortiz, Tony Oliva a další nejsou v sále, mohou baseballoví nadšenci a sázkaři přesunout svou pozornost na třídu talentů Major League Baseball 2023, která má dobrou šanci. 

Kdo se stane v roce 2023 slavnými baseballové síně?

Ve skutečnosti mnoho online sázkové kanceláře již v tomto smyslu zveřejnili kurzy, přičemž na prvním místě seznamu je několik zajímavých jmen. Pokud není uvedeno jinak, datum uvedení do Baseballové síně slávy v roce 2023 je 23. července téhož roku.

Samozřejmě existuje mnoho bývalých hráčů baseballu se všemi kvalifikacemi, které jsou potřebné k posouzení Asociací amerických spisovatelů baseballu (BBWAA). Ne všem se však dostane tolik vytoužené pocty. Když se podíváme na jejich historii ve sportu a na to, co říkají bookmakeři prostřednictvím kurzů, zde jsou některá jména, jejichž uvedení nepřekvapí žádného baseballového fanouška.

1. Carlos Beltran

Zatímco Carlos Beltran možná nedosahuje mnoha měřítek používaných pro uvedení do Baseballové síně slávy (ne tak docela s 3000 a 500 zásahy v kariéře a homery, v tomto pořadí), má gravitaci, dlouhověkost a vrchol budoucí síně slávy. branec. 

Poté, co hrál neuvěřitelných 20 sezón, hlavně s Royals a Mets, Carlos zaslouženě vyhrál cenu Nováček roku v roce 1999 a sedmkrát získal hlasy MVP. Je také devítinásobným All-Star a vítězem Světové série 2017. Ostatní týmy za které hrál během své kariéry patří Rangers, Yankees, Cardinals, Giants a Astros.

To znamená, že je důležité zdůraznit, že Carlos má několik věcí, které fungují proti němu. Mezi ně patří mimo jiné nezískání ceny MVP (NBA Most Valuable Player). Další možnou překážkou v cestě by mohl být jeho skandál s podváděním Astros v roce 2017. Samozřejmě se na volebním lístku objevuje poprvé, ale stát se může cokoliv.

2. Scott Rolen

Ano, Carlos má dobrou šanci na snížení v roce 2023, ale Scott Rolen by mohl být jediným skutečným zámkem v kurzech Major League Hall of Fame. A i když není nikde blízko Beltranovým obrovským ofenzivním milníkům, může se pochlubit slušnou životností a má na svém kontě statistiky sazeb. Navíc mu jeho hvězdná obranná kariéra vynáší mnoho životně důležitých bodů; Scott Rolen získal cenu Gold Glove osmkrát.

V roce 2022 Rolen získal 65,2 % hlasů, čímž nedosáhl 75% hranice potřebné k proniknutí do Síně slávy. Bude to jeho šesté bodnutí na poctě, a protože velcí kluci jako Roger Clemens a Barry Bonds se soutěže nezúčastní, měl by nashromáždit dostatek hlasů, aby si vysloužil místo v sále.

3. Omar Vizquel

Po získání 52,6 procenta v roce 2020 je Omar jednoznačně kandidátem do Síně slávy, i když jeho čísla od té doby klesla. Ale mohl by se odrazit v roce 2023, vzhledem k tomu, že už velí následovníkům zarytců. Jeho případ pro uvedení je založen na obraně a dlouhověkosti – nemluvě o jeho trojnásobném All-Star a 11 zlatých rukavicích. 

Před odchodem do důchodu ve věku 45 let Omar zdobil baseballová hřiště po dobu 24 sezón. Lidé se mohou ptát, zda se hráč s 688 kariérami na základně plus slugging (OPS) může v dnešní době skutečně stát Hall Famer. No, to lze nechat jen náhodě.

4. Billy Wagner

Bill Wagner je další postavou, která může těžit z toho, že bude příští rok uvedena do Baseballové síně slávy. Získáním 51 % hlasů v roce 2022 Wagner nedosáhl prahu o 24 %, takže bude doufat, že tentokrát dosáhne magického čísla. 

Bude to jeho osmý pokus stát se členem Síně slávy a mohl by mít dobrou šanci vzhledem k tomu, že někteří z jeho konkurentů v předchozích letech již byli přijati. Pokud jde o celkové úspory MLB, Wagnerovi patří šesté místo. Je sedminásobným All-Star a je považován za jednoho z nejlepších levorukých nadhazovačů všech dob.

5. Matt Cain

Cain je trojnásobný All-Star, který bavil baseball 13 dobrých sezón, hraní za jediný tým: Giants. Dvakrát se dostal do top 10 National League Cy Young Awards a byl zařazen do týmu mistrovství světa Giants' World Series v letech 2010, 2012 a 2014. Během postseason 2010 zaznamenal 2-0 s ERA 0,00 za 21,1 směn. . 

Ten rok povolil jeden nezasloužený běh a 13 zásahů. Se svými dobře zdokumentovanými úspěchy není pochyb o tom, že Cain má na to, aby byl uveden jako jeden z slávistů baseballové síně. Nicméně je to otázka čekání.

Ostatní jména

Seznam vysloužilých baseballistů, kteří by se mohli dostat do Síně slávy v roce 2023, je dlouhý a omezit jména na pouhých pět výše by byla nespravedlnost. Zde jsou některá další jména, která by toho mohla dosáhnout:

  • Andre Ethier
  • Jacoby Ellsbury
  • Mike Neapol
  • John Lackey
  • Jayson Werth
  • Jered Weaver
  • Huston Street
  • Francisco Rodriguez
  • Johnny Peralta
About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky
2024-06-08

Pozvedněte svou sázkovou hru: Zasvěcené tipy a nejnovější statistiky

Novinky