Online sázení na EHF Liga mistrů

Sázení na Ligu mistrů EHF exponenciálně roste. V tomto průvodci mohou příznivci sázení na házenou zjistit každý detail o tomto sportovním turnaji, od jeho historie až po jeho vývoj. Nechybí ani klíčové poznatky o tom, jak sázet na soutěž, která se řadí mezi největší sportovní události ve světě házené. Liga mistrů EHF, označovaná také jako EHF FINAL4 Men, je premiérovým turnajem v házené mužů.

Přitahuje špičkové házenkářské týmy z evropských zemí, které jsou součástí EHF. Dnes nepřitahuje velké davy jen jako jeden z hlavních sportovních turnajů; stává se také pojmem na sázkařské scéně.

Historie EHF Champions LeagueFormát turnajeProč je EHF Liga mistrů populární?Jak sázet na EHF Champions League
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
Historie EHF Champions League

Historie EHF Champions League

EHF Champions League, stejně jako ostatní nejlépe hodnocené sportovní ligy, přitahuje sponzory od některých z největších značek, včetně Infront Sports & Media, DAZN, hummel, Gerflor Group Select a Sport Radar.

Fanoušci a sázkaři nemohou pochopit historii Ligy mistrů EHF, aniž by se podívali na původ organizace, která soutěž pořádá, Evropská házenkářská federace (EHF). Evropská házenkářská federace (EHF), jak název napovídá, je sportovní řídící orgán, který hostí a řídí evropskou házenou. Organizace se sídlem ve Vídni v Rakousku tvoří 50 členských federací vedle Anglie a Skotska, které jsou přidruženými federacemi.

Liga mistrů EHF naproti tomu vznikla v roce 1993. Již existovala evropská soutěž s názvem Evropský pohár mistrů, kterou pořádala Mezinárodní házenkářská federace (IHF). Co udělalo EHF Champions League jedinečnou, byl její nový formát.

Způsobilost a kvalifikace

Aby se členské federace kvalifikovaly do Ligy mistrů EHF, musí být v čele koeficientu EHF. Pořadí koeficientů EHF je seznam, který řadí členské státy na základě jejich výkonu v posledních třech sezónách tohoto sportovního mistrovství, Evropské ligy EHF (EL) a Evropského poháru EHF (EC).

Prvních 9 federací v žebříčku koeficientu EHF se automaticky kvalifikuje do turnaje, přičemž federaci bude reprezentovat tým národního šampiona. Nejvyšší federace v žebříčku pak získá druhý slot v turnaji. Domácí vicemistr ve federaci číslo 1 zabírá tento slot. Zbývajících 6 slotů se uděluje na základě zástupného znaku, který zohledňuje turnaje místo konání, diváci, TV, produktový management, digitální vliv a minulé výsledky EHF turnajů.

Historie EHF Champions League
Formát turnaje

Formát turnaje

V EHF Champions League jsou čtyři fáze.

  1. Skupinová fáze - Ve skupinové fázi jsou vytvořeny 2 skupiny (skupina A a B), každá s 8 týmy. Týmy se společně utkaly ve dvou zápasech, doma a venku. Dva nejlepší týmy v bazénech postupují do čtvrtfinále přímo, zatímco týmy s číslem 3 až 6 se střetnou v další fázi, play-off. Poslední dva týmy jsou vyloučeny.
  2. Play-off - V play-off jsou týmy spárovány na základě spárování ve skupinové fázi. Poté se o to znovu utkají ve dvou zápasech, doma a venku. Souhrnní vítězové postupují do čtvrtfinále.
  3. Čtvrtfinále – i zde se umístění řídí specifickým formátem na základě umístění ve skupinové fázi. Čtyři vítězové ze čtvrtfinále postupují do finále.
  4. EHF FINAL4 - Ve finále Ligy mistrů EHF se čtyři vítězové čtvrtfinále utkají v semifinále a vítězové semifinále si to rozdají ve finále. Hraje se také zápas o třetí místo.

Nejúspěšnější kluby v EHF Champions League

Španělská federace byla nejdominantnější silou v EHF Champions League, s Barcelonou, současným šampionem, v čele s 10 tituly. Mezi další španělské týmy, které vyhrály Ligu mistrů EHF, patří TEKA Santander, Elgorriaga Bidasoa, Portland San Antonio a Ciudad Real.

Německé týmy spolu s francouzskými, makedonskými, polskými a slovinskými také triumfovaly.

Formát turnaje
Proč je EHF Liga mistrů populární?

Proč je EHF Liga mistrů populární?

EHF Champions League je jedním z elitních sportovních turnajů na světě, který přitahuje špičkové evropské házenkářské týmy. Podle statistik přilákal turnaj v roce 2020/21 530 milionů diváků. Zajímavé je, že platforma EHF Over The Top, EHFTV, získala během prvního roku od svého založení více než 250 000 globálních předplatitelů. Říká se, že čísla nelžou, a jsou to čísla, která utvrzují fakt, že EHF CL je skutečně populární.

Kromě popularity Ligy mistrů EHF mezi házenkářskými nadšenci má tato soutěž obrovské množství fanoušků online sportovní sázení. Mnoho házenkářských nadšenců, kteří turnaj sledují, neustále hledá sázkové kanceláře se sázkovými trhy EHF Champions League. To vyvolává otázku, proč je turnaj EHF Champions League na sázkařské scéně tak velký?

No, odpověď je jednoduchá; EHF Champions League je největší házenkářský turnaj na světě. Přitahuje špičkové týmy z Evropy, jako je Barcelona, THW Kiel, RK Vardar, Montpellier, Vive Tauron Kielce a HSV Hamburg. Patří mezi nejlepší týmy na světě, které dodávají turnaji konkurenceschopnost, kterou si zaslouží. I když existují další turnaje, žádný nemá takový humbuk, jaký přináší Liga mistrů EHF.

Proč je EHF Liga mistrů populární?
Jak sázet na EHF Champions League

Jak sázet na EHF Champions League

Sázení na sportovní turnaje je skvělá věc, protože přidává do akce adrenalin. Jak tedy sázkaři sázejí na Ligu mistrů EHF? Níže uvádíme několik užitečných tipů.

Za prvé, sázkaři musí najít nejlepší sázkovou kancelář s trhy sázení na házenou, zejména kurzy EHF Champions League. Dobrá věc je, že existuje spousta bookmakerů nabízejících sázkové trhy pro tento turnaj. Je to jeden z největší házenkářské akce na předních internetových stránkách pro sportovní sázení. Zkontrolujte také licencování sázkové kanceláře a dostupné bonusy na sportovní sázení.

Další věcí je pečlivě zhodnotit aktuální formu zúčastněných týmů na nadcházejícím či probíhajícím turnaji. Posouzení formy týmů v EHF Champions League pomáhá sázkařům zjistit, které týmy jsou oblíbené a které jsou slabší. S těmito informacemi jsou sázející schopni činit lepší sázková rozhodnutí.

Konečně porozumět různým sázkovým trhům. Pro začátek jsou to možné výsledky, například vítěz ligy, vítěz zápasu, handicapy nebo celkové součty. Důležité je, že čím vyšší je kurz, tím menší je šance na výhru v sázce a naopak.

To je vše, přátelé, konečný průvodce sázením na Ligu mistrů EHF. Liga mistrů EHF 2021–22 začala ve středu 15. září a očekává se, že skončí v neděli 19. června 2022, takže je ještě hodně času na sázení!

Jak sázet na EHF Champions League
About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda