Archery sázení

Stojí za zmínku, že starší lukostřelecké hry představovaly střílení holubů. Soutěžící nyní používají štít, aby zasáhli konkrétní cíl. Sport je také definován specifickými pravidly. Tak to bylo schopné zapadnout do letní olympijské hry plán.

Jedním z důvodů, proč může být lukostřelba oblíbený sport, na který se dá sázet je způsobena rozmanitostí zahrnutých disciplín a soutěží, které mohou učinit sportovní sázení více vzrušující.

Pokud jde o tento sport, existují dvě hlavní disciplíny. Tradiční lukostřelba je definována jako střelba bez použití jakékoli technické pomoci a tradiční lukostřelci většinou používají dlouhé luky a zvraty. Terčová lukostřelba je na druhé straně lukostřelecká disciplína, která vyžaduje, aby sportovci stříleli do barevných, kulatých terčů. Standardní cíle jsou označeny deseti rovnoměrně rozmístěnými soustřednými kruhy s hodnotami skóre v rozmezí od 1 do 10.

Můžete se také těšit na mnoho lukostřeleckých soutěží a turnajů, jako např

  • kolo FITA je jednodenní venkovní turnaj, ve kterém má každý lukostřelec 144 šípů s 36 výstřely z každé ze čtyř vzdáleností.
  • Halové kolo FITA, končí 30 šípy vystřelenými ze vzdálenosti 18 m od obou konců. Halové FITA náboje používají 3-bodové terče o průměru 40 cm (60 cm pro děti).
  • Olympijské kolo FITA zavírá se 36 šipkami na každém konci od 70 m do posledního kola.
  • Halové ligy, kde proti sobě bojují třílukostřelecké týmy. Každý lukostřelec vystřelí tři šípy ze vzdálenosti 18 m, s časovým omezením dvě minuty na konec.
  • Outdoorová liga, kterého se účastní tříčlenné týmy. Tři šípy na lučištníka na každém konci, celkem tedy tři šípy, od 50 m do 80 cm terče. Všechny šípy musí být vystřeleny do tří minut.
  • Polní lukostřelba se provádí venku. Kruhové terče se skládají z 5 kroužků. Jsou černé, pouze vnitřní prsten je zlatý a je uvedeno pouze 12 z 24 vzdáleností.
  • 3D lukostřelba napodobuje lovecké scénáře. Lučištníci střílejí na pěnová stvoření z neurčených vzdáleností.
  • Japonská lukostřelba je známé jako kyudo. Kyudo je mnohem víc než jen střílet a skórovat; jde také o obřad a duchovní složky. Yumi, luk Kyudo, se velmi liší od západních luků díky svému asymetrickému tvaru.
  • Lov lukem, nebo lov zvěře lukem a šípem, stejně jako lov z luku, jsou zakázány v některých západoevropských zemích, včetně Rakouska a Německa. Nadšenci a turisté v několika zemích však mohou získat licenci na lov lukem.
Archery sázení
Jak sázet na lukostřelbuJe online lukostřelba legální?Jak sázet na lukostřelbuNejlepší sázkové kurzy na lukostřelbuTipy na lukostřelbuZodpovědné hraní
Jak sázet na lukostřelbu

Jak sázet na lukostřelbu

Pokud máte rádi sportovní sázení, možná budete chtít zkusit sázení na lukostřelbu pro nové vzrušení a vzrušení. Lukostřelba možná není tak populární jako jiné sporty po celém světě, ale má některé zajímavé vlastnosti a historii, které vás budou lákat k dalším sázkám.

Richard III z Anglie zavedl novou legislativu zakazující kostkové hry jako backgammon někdy v 80. letech 14. století, protože jeho vojenští lukostřelci trávili příliš mnoho času hraním backgammonů, ale málo času trénováním lukostřelby.

Jak na to tedy jeho lučištníci zareagovali? Věnovali se tomuto sportu, ale také vynalezli spoustu hazardních her založených na lukostřeleckých schopnostech, které umožňovaly lukostřelcům sázet na sebe i na ostatní. S rozvojem technologie bookmakeři zahrnuli tyto soutěže související s lukostřelbou do svých nabídek, což znamená, že je nyní možné sázet na lukostřelbu.

Mějte však na paměti, že byste se neměli omezovat pouze na jednu sázkovou kancelář. Pokud jde o sázení na lukostřelbu, ne všichni bookmakeři jsou si rovni. Některé mohou pokrýt pouze několik trhů, ale jiné mohou poskytnout širší rozsah.

Nejdůležitější je, že ne všechny sázkové kanceláře jsou tak pilné nebo zběhlé v oceňování svých trhů jako ostatní. Než tedy vsadíte, prozkoumejte všechny své možnosti. Možná rychle zjistíte, že jste náhle pochopili, se kterými bookmakery je nejvýhodnější hazardovat.

Jak sázet na lukostřelbu
Je online lukostřelba legální?

Je online lukostřelba legální?

V oblastech, kde online sportovní sázení je přípustné, lukostřelba je legální. Jednotliví sázející v oblastech, kde není online sportovní sázení zakázáno, mohou využívat platformy pro sázení na závody lodí na moři. I když je technicky nezákonné používat offshore atletické sázkové služby, existuje jen málo, pokud vůbec nějaká omezení, která vám v tom brání.

Jediná herní omezení, která mohou ovlivnit vaše sázky, jsou ta, která brání finančním institucím zpracovávat transakce s poskytovateli hazardních her – což lze snadno vyřešit použitím náhradních způsobů platby – nebo předpisy, které zakazují určité formy lukostřelby, na kterou chcete vsadit, např. jako zákony zakazující lov s lukem a bowfishing.

Je online lukostřelba legální?
Jak sázet na lukostřelbu

Jak sázet na lukostřelbu

Stejně jako u jakéhokoli jiného sportovního sázení je důležité, abyste hře a účastníkům rozuměli. Prospěšné je například znát silné a slabé stránky hráčů a jejich protivníků. Sportovci, na které sázíte, by měli prokázat určitou úroveň znalostí o sportu, konzistentnost skóre nebo úderů, přesnost a odolnost vůči stresu v průběhu hry. Měli byste se také dozvědět více o šípech používaných ve sportu.

V důsledku toho je nezbytné věnovat nějaký čas sledování událostí a sledování závodů vašich oblíbených lukostřelců. Tento zvyšuje vaše šance správně odhadnout výsledek hry. To je rozhodující pro výhru jakékoli sázky, kterou vložíte proti osobě nebo hře.

Jak sázet na lukostřelbu
Nejlepší sázkové kurzy na lukostřelbu

Nejlepší sázkové kurzy na lukostřelbu

V sázení na lukostřelbu existují čtyři hlavní typy trhů,

Za vítězství

Standardní lukostřelecká hra obsahuje sady. Pokud střelec vyhraje set, obdrží dva body; pokud je set nerozhodný, získává jeden bod. Když jeden ze sportovců získá 6 nebo více bodů, hra je u konce. Sázkové kanceláře mohou přijímat sázky na výhru s handicapem.

Celkové body

Umístěte online sázku na počet bodů získaných v sadě. Rovněž mohou být přijaty sázky na celkový počet bodů získaných ve hře.

Za vítězství v turnaji

Nyní, když se většina hlavních soutěží v lukostřelbě přesunula do olympijského systému, hodně záleží také na losu.

Jeden na jednoho

Sázkaři musí vybrat jednoho ze dvou protilehlých lukostřelců, kteří budou v soutěži hodnoceni jako první.

Nejlepší sázkové kurzy na lukostřelbu
Tipy na lukostřelbu

Tipy na lukostřelbu

Před vámi vsadit si při lukostřeleckém zápase musíte analyzovat jedinečné vlastnosti každého účastníka. Měli byste například zjistit, jak efektivně se dokážou soustředit a jak zvládají různé stupně stresu a vypětí.

Musíte také vědět, jaká je jejich úroveň dovedností. Po zahájení soutěže nebudete mít čas získat všechny tyto informace, takže musíte provést studii dlouho před začátkem turnaje. Jejich záznam vám dá určitou představu o tom, jak si vedli v předchozích turnajích.

Měli byste také zhodnotit mnoho soutěží, ve kterých se zúčastnění lukostřelci během své kariéry utkali, a také to, zda se již dříve střetli s některým ze svých soupeřů. Ve většině případů zjistíte, že účastník, který se vám líbí, se již dříve setkal s některými jinými soupeři, takže byste měli být zvědaví, jak si proti nim vedli v minulosti. Pokud prohráli s konkurentem třikrát za sebou, můžete zvážit sázku na jiného lučištníka.

Tipy na lukostřelbu
Zodpovědné hraní

Zodpovědné hraní

Abyste se vyhnuli ztrátě velké sumy peněz najednou, měli byste své finance spravovat opatrně. Pamatujte, že byste nikdy neměli vsadit více prostředků, než jste ochotni prohrát. Abyste nepřišli o všechny peníze najednou, rozdělte je. Pokud máte špatnou sérii, nesnažte se to kompenzovat zvýšením velikosti sázky. Musíte buď nastavit limit, kolik peněz můžete každý měsíc vložit, nebo limit, kolik peněz můžete prohrát v jedné hře.

Měli byste být schopni zůstat v klidu a uznat, kdy to vzdát. Když jste frustrovaní, je větší pravděpodobnost, že uděláte unáhlená rozhodnutí, což je v případě hazardu katastrofální. Zachovejte si vždy čistou hlavu a důkladně zvažte svůj další úsudek.

Pokud se vám věci vymykají z rukou a máte podezření, že si začínáte vytvářet závislost, zkuste se vyloučit. Sebevyloučení umožňuje těm, kteří se potýkají s problémy s hazardními hrami, dát si pauzu a zaměřit svůj život a peníze jinam.

Může vás znovu propojit s dalšími komunitními službami, které vám pomohou při řešení vašeho problému s hazardními hrami, a také vám poskytne potřebnou pomoc, pokud si nejste jisti, jak postupovat v dalších krocích při zotavování.

Zodpovědné hraní