Novinky

November 9, 2022

Nejsázenější sportovní události

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Online sportovní sázení zažívá v posledních letech boom v celosvětovém měřítku. Podle Statistica.com bylo odvětví sportovního sázení v roce 2021 ohodnoceno na 231 miliard USD. A pokud se podle odhadů trhu dá počítat, očekává se, že toto odvětví do roku 2023 překoná 300 miliard USD. Samotné sportovní sázení tvoří 30 až 40 % globální herní trh.

Nejsázenější sportovní události

V průběhu let zůstává několik událostí vysoce sázených. Shodou okolností jsou to většinou nejoblíbenější sporty na světě. Sledování oblíbených sportů však většině lidí vždy nestačí. Proto přidání nějakého finančního aspektu do herní akce je často vnímáno jako nový způsob, jak věci okořenit, s vyhlídkou na vydělávání peněz navíc.

Jaká je nejvíce sázená sportovní událost? Zde jsou některé z nejdražších sportovních událostí po celém světě.

světový pohár FIFA

Fotbal je zdaleka nejpopulárnějším sportem na světě. Takže nepřekvapivě, světový pohár FIFA vede žebříček nejvíce sázených sportů. Tento čtyřletý fotbalový turnaj přitahuje přibližně 3,5 miliardy diváků, což je téměř polovina světové populace.

Za zmínku stojí, že značnou část diváků tvoří nadprůměrní sportovní nadšenci. Například sportovní řídící orgán odhaduje, že během mistrovství světa ve fotbale 2018 bylo vsazeno více než 100 miliard dolarů. Navíc během 64zápasového turnaje vsadili sázkaři ve finálovém utkání mezi Francií a Chorvatskem rekordních 7,2 miliardy dolarů. Bezpochyby se žádný jiný sport co do oblíbenosti neblíží.

Super Bowl

The Super Bowl je zdaleka nejsledovanější sportovní událostí v Americe. Tato událost je vrcholem Národní fotbalové ligy (NFL) a přitahuje rekordní čísla sledovanosti. Bez ohledu na to, čísla hazardu dále podtrhují popularitu Super Bowlu.

V roce 2022 sledovalo tuto sportovní událost přes 110 milionů lidí. Neuvěřitelná jsou také čísla sázek, celkový počet sázek v hodnotě asi 7 milionů dolarů. Z hlediska sázení to zůstává zajímavé kvůli fascinujícím sázkám o poločase, jako je losování mincí nebo státní hymna, které mají tendenci přitahovat více příležitostných sázkařů.

Mistrovství světa v ragby

Ragby se těší celosvětové popularitě. Japonsko je poslední Mistrovství světa v ragby vidělo 2,5 milionu diváků sledovat akci živě. Ale samozřejmě, počet fanoušků ragby, kteří streamovali akci nebo sledovali na satelitní televizi, byl ještě vyšší, zprávy ukazující, že událost v roce 2019 přilákala téměř miliardu diváků.

Přesná hodnota této události v podmínkách sázení nemusí být zachycena. Tato událost by však mohla být oceněna mnohem více než 1 miliarda dolarů, soudě podle počtu diváků, kteří událost sledovali.

Finále NBA

Basketbaloví fanoušci po celém světě se několik týdnů zaměřovali na prvotřídní mužský basketbal. Jako výsledek, NBA, bezpochyby nejslavnější basketbalový turnaj, se stala jednou z nejsázenějších sportovních událostí.

Na šampionátu v roce 2019 utratili Američané 8,8 milionu dolarů za sportovní sázky. Další zajímavou statistikou je, že každý pátý dospělý vsadil na akci. Akci sledovalo více než 20 milionů lidí, takže nepochybně stojí za hodně peněz.

Kentucky Derby

Dostihy a sázení mají dlouhou historii. Koňské dostihy jsou jedním z těch sportů, které jsou silně ovlivněny sázkařskou scénou. Ve světle toho mnoho sázkařů zvažuje Kentucky Derby zlatý důl.

Tato událost, která je také považována za nejrychlejší dvouminutový sport, přitahuje obrovských 150 000 diváků, přičemž téměř 20 milionů diváků se rozhodlo sledovat dění z domova. V peněžním vyjádření Kentucky Derby v roce 2019 vydělalo v sázkách gigantických 250,9 milionu dolarů, čímž překonalo rekord 139,3 milionu dolarů z roku 2015.

Velká národní

Velká národní je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších koňské dostihy události v oblasti hazardních her. Tato národní lovecká závodní událost, která se koná v Liverpoolu od roku 1983, obsahuje řadu překážek během závodu. I když se jedná především o elitní akci, které se účastní královské rodiny, přitahuje více než 500 milionů diváků po celém světě.

V roce 2021 se celková vsazená částka vyšplhala na téměř 400 milionů dolarů, čímž překonala americké Kentucky Derby.

březnové šílenství

březnové šílenství je každoroční mužská vysokoškolská basketbalová událost. March Madness s 67 hrami, na které lze vsadit, přitahuje zdravý počet sázek. Vzhledem k tomu, že sportovní sledovanost po pandemii stále narůstá, zaznamenala událost v roce 2022 průměrnou sledovanost 10,7 milionu diváků, což je rekord v počtu nejvyšších televizních zhlédnutí v historii události.

Před březnovým šílenstvím v roce 2022 odhadovala Americká herní asociace, že 45 milionů sázkařů vloží sázky v hodnotě 3 miliardy dolarů.

Závěrečné myšlenky

Sportovní sázky jsou velké peníze. Ačkoli většina lidí věří, že je bezpečné vsadit pouze na nejpopulárnější události světa, existuje mnoho možností. Například evropské fotbalové ligy jsou velmi oblíbené nejlepší online bookmakery dnes. Bez ohledu na popularitu události je pro příjemný herní zážitek životně důležité umisťování informovaných tipů a odpovědné sázení.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze
2024-06-02

Pozvedněte svou sázkovou hru: Tipy zasvěcených osob, statistiky a důvěryhodné recenze

Novinky