Vše o sázení Šipky

I když se házení šipek stalo oblíbenou hrou, kterou si můžete zahrát, když si s přáteli v hospodě vychutnáte půllitr, hra má silnou sledovanost, zejména na vysokých úrovních konkurence. Hra Šipky má počátky sahající až do Anglie 19. století, kde původní šipky byly prstence segmentu kmene stromu.

Nejstarší šipky byly ve skutečnosti hroty šípů a střely do kuše, ale naštěstí se od té doby vyvinuly. Stejně jako u většiny hospodských her nemá sázení na šipky jasný původ, ale v dnešní době se stalo oblíbeným sportem, zejména v evropských sportovních sázkách.

Vše o sázení Šipky
Základy sázení na šipkyCo je sázení na šipky?Jak sázet na šipkyKurzy sázení na šipkySázení na šipkové futuresKde sledovat živé šipky
Základy sázení na šipky

Základy sázení na šipky

Šipky jsou z minulosti známé především pro návštěvníky barů, kteří hledají zábavnou hru a zároveň odhazují studenou. Hra má však velký ohlas, zejména na profesionální úrovni soutěže. To, co bylo dříve potápěčským barem, se nestalo oblíbeným podnikem mezi sportovními a zábavními sázkami. Šipky si získaly proslulost po celé Evropěa jeho popularita v USA nabírá na síle díky televiznímu zpravodajství.

Šipková hra vznikla v Anglii v 19. století, kde součásti hry nebyly tak okouzlující. Namísto dokonale kruhových koleček sytě červené a sytě černé barvy byla deska jednoduše složena z kroužků na stromě.

Namísto malých šipek, které vidíte dnes, hráči tehdy házeli hroty šípů a šrouby z kuše na kmen stromu. I když se komponenty hry značně vyvíjely, zábava z ní zůstala stejná. Zatímco detaily raných hospodských her zůstávají v historii trochu ztracené, hra byla milována tehdy, stejně jako dnes. Ještě více, hra je oblíbeným sázkařským sportem v současné době, zejména mezi těmi, kteří uzavírají sázky prostřednictvím evropských sázkových kanceláří.

Základy sázení na šipky
Co je sázení na šipky?

Co je sázení na šipky?

S vědomím, že tento sport vznikl tak dávno, lze jen předpokládat, že sázení na šipky začalo před staletími. Když se na přelomu 18. a 18. století staly šipky oficiálním sportem, získalo sázení na tento sport širokou proslulost. Mrkněte do dneška a online sázení na šipky je rozšířené a stále si získává přízeň.

V 70. letech se konalo první oficiální mistrovství světa v šipkách. Dnes se hra vyvinula v turnaje, které se konají každý týden. Jak tento sport stále získává na popularitě, sázkaři mohou vsadit online sázkové kanceláře. I když je k dispozici, je třeba poznamenat, že nemá takovou popularitu jako fotbal a baseball, takže ve sázkových kancelářích jsou menší nabídky.

Dobrou zprávou pro fanoušky tohoto sportu je, že šipky se mění rychlým tempem. Dobrou zprávou pro fanoušky šipek je, že popularita tohoto sportu stoupá díky přenosům a internetovým šipkovým událostem. Kromě toho, jak online a mobilní sportovní sázení neustále roste na popularitě, poroste i sledovanost tohoto sportu.

Co je sázení na šipky?
Jak sázet na šipky

Jak sázet na šipky

Aby mohl hráč vsadit na zápasy šipek, musí mít obecné znalosti pravidel hry. Například žádný náhodný člověk nemůže vsadit na šipky a očekávat, že vyhraje byť jen cent. Bodovací systém pro šipky je trochu složitý a na počet sad na zápas je potřeba si zvyknout, protože počet může kolísat v závislosti na turnaj pravidla.

Jak tedy může hráč na hru vsadit? V nejjednodušším smyslu mohou sázkaři vsadit na vítěze zápasu, podobně jako v jiných sportech. Stejně jako u jiných sportů se jedná o nejjednodušší sázku a ostatní sázky se jen komplikují.

Dalším způsobem, jak může hráč vsadit na zápas, je sázení na vítěze každého kola. Pokud dobře znají pravidla hry, mohou si vsadit i na 180. Skládá se ze sázení na prvních 180 nebo nejvyšších 180 sázek zápasu. Ti, kteří chtějí být ve velkém nebo jít domů, si mohou vsadit na vítěze turnaje, což je také k dispozici v tenisu nebo golfu.

Profesionální soutěže v šipkách a ligy staví dva soupeře proti sobě, aby se utkali v zápase na nohy nebo na set. Nejběžnějším formátem bodování je systém 501 bodování. Hráči se snaží snížit své skóre z 501 na 0 dříve, než to udělá jejich soupeř, hodem a úderem odpovídajícího čísla na terč. První hráč, který tak učiní, vyhrává leg. Když hráč vyhraje dostatek legů, vyhraje set.

Pokud jde o vklad, existuje několik možností. Jedním z nich je debetní nebo kreditní karta, a i když to může být nejjednodušší, má také nevýhodu bankovního poplatku nebo limitu vkladu. V současné době většina sázkových kanceláří také přijímá kryptoměny, jako bitcoin. Výhodou této možnosti je, že je bezpečná, anonymní, nevyžaduje žádné další poplatky a umožňuje okamžitý výběr prostředků.

Jak sázet na šipky
Kurzy sázení na šipky

Kurzy sázení na šipky

Šipky jsou soubojem jeden na jednoho, takže kurzy se určují podobně jako u tenisu. Jednoduše řečeno, sázkaři a sázkový trh považují jednoho hráče za lepšího než druhého.

Kurzy na vítěze zápasu nebo turnaje se odhadují na základě zjevných dovedností a schopností každého hráče. Handicapping také funguje identicky jako jakýkoli bodový spread nebo trh součtů. Například úspěch v zápase o -2,5 sady znamená, že vítězný hráč šipek musí vyhrát minimálně o tři sady. Stejně tak, pokud je kurz +2,5, smolař musí vyhrát úplně nebo prohrát o méně než tři sety.

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit šance na sport jeden na jednoho, jako jsou šipky. Patří mezi ně minulé a nedávné výkony, úspěch v soutěži a případná zranění. Jelikož se turnaje v šipkách hrají uvnitř, počasí na rozdíl od mnoha sázkařských sportů nikdy neovlivní výsledek hry.

Soustřeďte se na zápas

Nemůžete jen vědět, který tým je lepší nebo horší, abyste mohli podávat nejlepší sázky na šipky. Musíte znát silné a slabé stránky každého hráče, zvláště pokud již byl s tímto týmem soupeře sehraný. Je důležité vzít na vědomí jejich přesnost, obnovu a rychlost.

Stejně jako u většiny sportů, pokud jde o online sázkové kanceláře na šipky, je důležité znát pravidla a jemnosti toho, jak se hra hraje. I když rozumíte základům, včetně obecných rekordů a hodnocení, měli byste být obeznámeni s každým hráčem a vědět, jak si stojí v soutěži. Tento typ znalostí vám pomůže dostat se nahoru a vyhrát.

Nesázejte na humbuk

Vzhledem k tomu, že šipky nejsou tak populární, je pro sázkaře snadné sázet na jiného lepšího v domnění, že pokud sází na tento sport, musí znát podrobnosti. Není tomu však vždy tak. Je důležité, aby sázkaři získali vlastní znalosti o hře a aktuálním zápase a neřídili se tím, co může dav spekulovat. Jen proto, že publikum může povzbuzovat jedno jméno, neznamená, že to je ten, kdo zápas vyhraje.

Sázení na skóre zápasu

Kdokoli může předpovědět úplného vítěze šipkového zápasu; potřebují pouze obecné znalosti o minulém výkonu hráče a současném provedení. Jak již bylo řečeno, sázkové limity existují, a chcete-li vyhrát velké částky, pravděpodobně to nebude na peněžní lince. Takže sázení na skóre zápasu přináší větší hodnotu, protože je to obtížnější.

Kurzy sázení na šipky
Sázení na šipkové futures

Sázení na šipkové futures

Zatímco můžete sázet na jednotlivé zápasy, můžete sázet i na futures. Možná se ptáte, co to je? No, jméno tomu do značné míry říká, co to je. Sázení na budoucnost znamená, že sázíte na nadcházející zápas a na to, kdo podle vás vyhraje.

V šipkách se každoročně konají tři hlavní profesionální soutěže: dvě mistrovství světa v šipkách PDC pořádané organizací World Professional Darts a druhá pořádaná British Darts Organization (BDO).

Mistrovství světa PDC začalo v roce 1994 a koná se každý prosinec až leden v londýnském Alexandra Palace. Šampion vyhrává Sid Waddell Trophy a 500 000 britských liber (asi 645 500 USD).

Sázení na 9-Dart Finish

Finiš devíti šipkou je prý dokonalou nohou v šipkách. Zatímco profesionálové jsou vysoce talentovaní, 9-ti šipkové provedení je neobvyklý výkon. Co je to? Dochází k tomu, když hráč použije přesně devět šipek - nejméně možné v zápase - k odhlášení z 501.

Sázení na Leg/Set Over/Med

Mnoho Americký sport mít nad/pod sázku; u šipek je to však trochu jinak. Sázky na šipky nad/pod závisí na počtu nohou nebo setů, které hráč vyhraje v zápase. V šipkách over/under nemusí hráč, na kterého sázející vsadí, vyhrát celý zápas, aby sázející vyhrál. Vyhrají příslušný počet sad nebo nohou v rámci stanovené sázky.

Sázení na Leg/Set Handicap

Handicap na nohu/set je šipková verze sázky na rozpětí bodů. Tady je rozpis. Jeden hráč má stanovený počet nohou nebo sad přičtených nebo odečtených od jejich konečného skóre. Toto číslo rozhoduje o sázce, stejně jako o tom, jak fungují spreadové body ve fotbale nebo basketbalu.

Například, pokud má hráč handicap -1,5, musel by vyhrát zápas alespoň o dva nohy, aby sázku vydělal. Sázkové kanceláře šipek nastavují handicap nebo rozpětí podle toho, o kolik předpokládají, že hráč vyhraje, a sázkař musí vsadit na základě toho, zda věří, že nastavené číslo je přesné nebo ne.

Sázení na šipkové futures
Kde sledovat živé šipky

Kde sledovat živé šipky

Chcete-li sledovat profesionální šipky v USA, zamiřte na BBC America na Premier League Darts nebo si předplaťte DAZN nebo PDC TV pro PDC World Darts Championship.

S tím, jak se globálně šíří šipky, roste i schopnost sázet a vyhrávat ve velkém. Sázení na šipky se bude nadále rozšiřovat na nové trhy po celém světě, protože sázkaři a fanoušci chápou více o hře a o tom, jak fungují její vzájemné vztahy. Sázení na šipky je poměrně jednoduché, jakmile se sázkaři začnou učit, jak hra funguje, a je jen otázkou času, kdy se bookmaker bude více soustředit na šipky.

Klíčové věci

  • Zvažte sázení na futures
  • Udělejte si před sázením průzkum a nespoléhejte na fanouškovský humbuk
  • Sledujte tři hlavní události
  • Znát pravidla šipek uvnitř i vně
Kde sledovat živé šipky