Šipky sázení

I když se házení šipek stalo oblíbenou hrou, kterou si můžete zahrát, když si s přáteli v hospodě vychutnáte půllitr, hra má silnou sledovanost, zejména na vysokých úrovních konkurence. Hra Šipky má počátky sahající až do Anglie 19. století, kde původní šipky byly prstence segmentu kmene stromu.

Nejstarší šipky byly ve skutečnosti hroty šípů a střely do kuše, ale naštěstí se od té doby vyvinuly. Stejně jako u většiny hospodských her nemá sázení na šipky jasný původ, ale v dnešní době se stalo oblíbeným sportem, zejména v evropských sportovních sázkách.

Šipky sázení
Co je sázení na šipky?Jak sázet na šipkyKurzy sázení na šipky
Co je sázení na šipky?

Co je sázení na šipky?

Neexistuje žádné definitivní datum, kdy sázení na šipky oficiálně začalo, a jako většina hospodských her se pravděpodobně datuje k počátkům hry samotné. Zatímco v USA se sázení na šipky nikdy pořádně neprosadilo, je to běžná věc sportovní knihy v Evropě.

Zatímco první oficiální Mistrovství světa v šipkách se konalo až v 70. letech minulého století, dnes se profesionální šipkové turnaje konají každý týden. Nejlepší na nárůstu popularity je to, že u většiny sportovních knih můžete sázet na šipky podle libosti.! A teď buďme skuteční: sázení na šipky není na stejné úrovni jako na sporty koňské dostihy nebo Fotbal. Ve skutečnosti ve srovnání s mnoha sporty mají šipky ve většině sportovních knih relativně malou nabídku.

To se však rychle mění, zejména s nárůstem televizního vysílání a internetového streamování šipkových akcí. S pokračujícím nárůstem popularity online a mobilního sportovního sázení se musí zvýšit sledovanost tohoto sportu.

Co je sázení na šipky?
Jak sázet na šipky

Jak sázet na šipky

Sázení na zápasy v šipkách vyžaduje určitou znalost pravidel hry. Na bodovací systém pro šipky je třeba si trochu zvyknout, stejně jako na počet sad na zápas, který se může lišit v závislosti na turnaj pravidla. Nejjednodušší způsob, jak vsadit na šipky, je vsadit na vítěze zápasu. To je samozřejmé a je to podobné sázce na peněžní hranici pro jiné sporty. Odtud se mohou věci při sázení na šipky zkomplikovat.

Můžete si vsadit na vítěze každé etapy, nebo pokud dobře znáte bodovací systém, můžete vsadit na 180, jako je první na 180, nebo na nejvyšší celkový počet 180 v zápase. Nebo, chcete-li jít do toho nebo jít domů, můžete také vsadit na úplného vítěze turnaje, což je podobné tenis nebo golf.

Jak sázet na šipky
Kurzy sázení na šipky

Kurzy sázení na šipky

Vzhledem k tomu, že šipky jsou zápasy jeden na jednoho, počítají se kurzy podobně jako u sportů, jako je tenis. Sázkaři a sázkový trh považují jednoho hráče za lepšího než druhého.

Jakékoli kurzy na vítěze zápasu nebo turnaje se vypočítávají na základě vnímaných dovedností a schopností každého konkrétního hráče. Handicapping také funguje stejným způsobem jako jakýkoli trh s bodovým rozpětím nebo součty. Vítězství v zápase o -2,5 setu znamená, že vítězný hráč šipek musí vyhrát alespoň o tři sety. Podobně, pokud je kurz +2,5, smolař musí vyhrát úplně nebo prohrát o méně než tři sety.

Řada faktorů může ovlivnit šance na jeden na jednoho sportu, jako jsou šipky, včetně minulé a nedávné výkonnosti, síly soutěže a zranění. Vzhledem k tomu, že turnaje v šipkách se hrají uvnitř, počasí není nikdy faktorem pro zvýšení pravděpodobnosti zápasu.

Kurzy sázení na šipky