Biathlon sázení

Někdy je moudré opustit mainstreamové sporty a vsadit na sporty, které jsou méně známé. Logika za tím je nesázet slepě, ne. Spíše naopak. Sázením na sport, o kterém toho ví jen dost, se vyhnete předsudkům, které přinášejí známé sporty, např. sázení na tým, který podporuje.

Biathlon sázení
Základy biatlonového sázení

Základy biatlonového sázení

Pokud jde o sportovní sázení, zůstat u mainstreamových sportů pro vás může být velkou chybou. To je to, co spousta sázkařů využívá své šance jinde a sází na méně populární sporty. Ale to, že jde o méně známý sport, neznamená, že sázejí naslepo. Je to vlastně úplný opak.

Jak pomáhá sázkařům sázení na méně známý sport? No, nevyhýbají se lpění na předsudcích. Sázející mohou skutečně poznat jemnosti tohoto sportu a mohou mít ještě větší šance na velkou výhru.

Bez ohledu na to, zda se jedná o mužský nebo ženský biatlon, Norové obvykle vycházejí jako favorité každou sezónu.

Základy biatlonového sázení
Co je to biatlonové sázení?

Co je to biatlonové sázení?

Možná jste o tom slyšeli, možná ne, ale biatlon je sport skandinávského původu, který si získal oblibu po celém světě, zejména v Německu a Rakousku. Spojuje dvě sportovní akce: běh na lyžích a střelbu z pušky, takže bez překvapení jde o zimní sportovní událost.

jak se to hraje? Hráči se zastaví na své lyžařské dráze, aby si zastříleli. Bodování je založeno na přesnosti, rychlosti a času potřebného k dokončení závodu.

I když samotný sport může být jedinečný, styl sázení je velmi podobný sázení na jiné sportovní hry. Sázející mohou vybírat vítěze událostí a také uzavírat další sázky v rámci každé hry. Protože se příliš nesleduje, je důležité vědět, kdy a kde vsadit.

Co je to biatlonové sázení?
Konají se velké biatlonové akce?

Konají se velké biatlonové akce?

Ano! Hlavní událostí pro biatlon je ve skutečnosti Zimní olympiáda. Stránky sportovních sázek obvykle přidávají hru na své soupisky pro sázející. Jinak se v zimním období konají akce v severní Evropě, včetně Světového poháru a mistrovství v biatlonu.

V minulé sezóně (listopad 2021 až březen 2022) se biatlonové soutěže konalo na 10 různých místech s 28 závody. Světový pohár v biatlonu obsahuje 4 disciplíny: jednotlivce, jaro, stíhací závod a hromadný start. Pořádají se i soutěže štafet.

Konají se velké biatlonové akce?
Návody na biatlonové sázení

Návody na biatlonové sázení

Vzhledem k tomu, že biatlon je neobvyklý sport, který lze provozovat pouze v zimní sezóně, prvním krokem k sázení je mít přehled o tom, kdy k události dojde. Zkontrolovat biatlonový svaz webové stránky, kde najdete data, kdy a kde se hry konají. Poté si musíte vybrat online sázkovou stránku, kde jsou k dispozici biatlonové trhy.

Jedním z prvních kroků, který je také velmi důležitý, je průzkum účastníků a jejich možného výkonu. To je však poměrně jednoduché, protože jde o malý sport, který nemá příliš zpravodajského pokrytí.

Kdo jsou nejlepší hráči? Zde je seznam:

 1. Lowell Bailey (Spojené státy americké)
 2. Ondřej Moravec (Česká republika)
 3. Martin Fourcade (Francie)
 4. Arnd Peiffer (Německo)
 5. Johannes Thingnes Bø (Norsko)
 6. Vladimír Iliev (Bulharsko)
 7. Arnd Peiffer (Německo)
 8. Sturla Holm Lægreid (Norsko)

Jak sezóna začíná, bookmakeři poskytnou sázkařům kurzy, aby mohli vsadit. Možná se ptáte, ale na co mohou vsadit? Hráči mohou vsadit na celkové vítěze, vítěze série, nejpřesnější střelce, rychlejší střelce a další. Vybírejte sázkové kanceláře i mimo živé sázení, takže sázkaři mohou sázet v reálném čase.

Návody na biatlonové sázení
Kurzy sázení na biatlon

Kurzy sázení na biatlon

Bookmakeři uvedou kurzy každého biatlonu a podívají se na informace, jako je forma, minulá výkonnost, kvalita soupeřů atd. Všechny tyto informace budou k dispozici na sázkařské stránce před akcí. Kurzy se také mohou na poslední chvíli změnit, pokud dojde k nepředvídatelné události, například když z týmu odstoupí silný hráč nebo když je hlášeno zranění.

Zatímco kurzy zůstávají přibližně stejné, po celém světě lze používat různé formáty. Například americké kurzy jsou umístěny na peněžní linii, zatímco evropské kurzy se zobrazují v desetinných číslech nebo zlomcích. V Americe negativní znamení znamenají, že hráč je silnější než druhý hráč, proti kterému stojí. Favorit tedy může mít kurz -50 a smolař může mít kurz +25.

Pokud hráč vsadí 1 $ a je to kurz 10/1, po výhře obdrží 10 $. Navíc 2,5 znamená, že i po výhře hráč obdrží dvaapůlnásobek částky, kterou vsadil. Pokud tedy někdo vsadí 10 dolarů, vyhraje 25 dolarů.

Kurzy sázení na biatlon
Co je třeba zvážit při sázení

Co je třeba zvážit při sázení

Pokud jde o biatlon, příprava sportovců má během sezóny dvě formy: 1. Hráči, kteří mají jeden vrchol formy, a 2. Hráči, kteří mají dva vrcholy formy. Pokud jde o sport, je toho hodně, co je třeba zvážit, pokud jde o výkon. Jak vypadá počasí? Jaká je úspěšnost střelby jednotlivých hráčů?

Je třeba vzít v úvahu počasí, protože biatlonisté používají 22 Long Rifle a střílí na terče na vzdálenost 50 metrů. Pokud je špatné počasí nebo hráč v aktuální sezóně nepodává dobrý výkon, může být denní výkon nižší než výjimečný.

Biatlonové sázkové příležitosti

Stejně jako mnoho jiných sportů i zde existují jedinečné příležitosti, pokud jde o sázení na biatlon.

 • Vysoké kurzy: Zatímco téměř všechny kurzy v biatlonu mají nadprůměrné rozpětí, zkušení hráči budou schopni identifikovat a používat určité balvany, včetně "kdo je vyšší?" a "komu bude chybět víc?" Analytická centra se však biatlonu obvykle příliš nevěnují a nechávají na bookmakerech, aby vysoce nadsazené kurzy. Tyto kurzy mohou dobře využít zkušení hráči.
 • Rozvětvení podél rané linie: Mnoho faktorů přispívá k tomu, že i tváří v tvář vysoké marži lze stanovit vidličky, pokud jde o kurzy některých párů v grafu „kdo je vyšší“. Jedná se o bezrizikovou sázku sázením na různé kurzy v různých kancelářích. Koeficienty jsou rychle přiřazeny; nejrychlejší hráči však budou mít příležitost chytit vidličku svých tužeb.
Co je třeba zvážit při sázení
Nevýhody sázení na biatlon

Nevýhody sázení na biatlon

Vysoké marže

Protože biatlon stále není příliš populární, není překvapením, že sázkové kanceláře nastavují u biatlonových sázek vysoké marže. Přesto se odhodlaní fanoušci těchto sázek musí s nespravedlností vypořádat, protože v dohledu není žádná alternativa.

Nízké limity sázek

Často se stává, že nízké limity sázek doprovázejí vysokou marži. Biatlon v tomto případě nevidí žádnou výjimku. Pravděpodobně nenajdete sázkovou kancelář, která by umožňovala umístit tisíce dolarů na výsledek biatlonového závodu. V průměru je maximální sázka nastavena na 150–300 USD. Mnoho sázkových kanceláří navíc sázky na biatlon vůbec nenabízí, takže pokud se rozhodnete uzavírat sázky, musíte si udělat průzkum a najít takovou, která ano. Přestože můžete sledovat biatlonové přenosy na několika amerických kanálech, mnoho sázkových kanceláří stále biatlon vůbec nepodporuje.

Vzácná živá přítomnost

Jednotlivé sázkové kanceláře nabízejí pouze živé sázky na biatlon. Kvůli problémům s poskytováním sázek na tyto měnící se závody a protože biatlon stále nezíská na popularitě, existují limity. Bookmakeři prezentují příliš zkrácenou, ořezanou formu s pravidelnými pauzami, změnami a pozastaveními koeficientů. Proto tento proces opravdu nemůžete nazvat „živým“.

Faktory nehod

Zatímco výsledky všech sportovních her jsou poměrně náhodné, v biatlonu zůstává štěstí v popředí. Proč? O celé akci může rozhodnout lehký vánek nebo špatné počasí, které je jednu minutu klidné a druhou bláznivé. Nepředvídatelnost závodu dělá sázky na biatlon jako loterii.

Sezónní omezení

Na rozdíl od mnoho dalších sportů které mohou běžet celoročně, hlavní biatlonové soutěže se konají pouze od listopadu do března. Fanoušci tak musí trpělivě čekat déle než šest měsíců, než se biatlon vrátí. Také po zahájení nové sezóny může během výrazné přestávky dojít k velkým změnám. Díky tomu jsou počáteční fáze mistrovství světa pro většinu nepředvídatelné.

Nevýhody sázení na biatlon
Druhy sázek na biatlon

Druhy sázek na biatlon

Vítěz závodu: Tento styl sázení by neměl být žádným překvapením. Je to také docela jednoduché: Vsadíte se, kdo skončí první. Vzhledem k tomu, že pro tento sport neexistují žádní univerzální favorité, jsou šance na favorita nižší. A protože je mnoho kandidátů, marže zůstávají pevné.

Tři nejlepší finalisté: S tímto stylem sázení můžete určit, kdo skončí nejen na prvním, ale také na druhém a třetím místě. Sázíte na to, kdo bude stát na stupních vítězů po skončení závodů. Kurzy na favorita často klesnou pod hranici 1,4.

Vyšší finišer: Typicky nejvyšší v popularitě mezi nadšenci biatlonového sázení, vyšší finiš bere dort. Ne všechny sázkové kanceláře to nabízejí; nicméně, online sportovní sázkové kanceláře které obecně pokrývají zimní sporty nabídne tyto řádky. Na závodech mistrovství světa najdete až 30 srovnání. U každého můžete předpovědět, který hráč bude párovat výše než jiný.

Nejvíce chyb: Tato pozice je vzácnější, pokud jde o čáry ve sázkových kancelářích. Proto je po něm vyšší poptávka. Nejčastěji jsou limity sázek na tento styl sázení omezené. Takže velcí hráči, kteří sázejí na počet miss, nejsou nejzajímavější. Pro všechny ostatní je to dobrá šance získat trochu adrenalinu a udělat hru zajímavější.

Jiné možnosti : Kromě toho sázkové kanceláře, které skutečně nabízejí sázky na biatlon, nabízejí také sázky na počet netrefených s handicapem, individuální celkový počet netrefených bodů, dvojnásobný celkový počet miss, prvních šest umístění, které země se bude chlubit vítězem a další. Počty a další typy nabídek jsou omezeny pouze na to, co tvůrce sázkové kanceláře vykouzlil ve své fantazii.

Klíčové věci

 • Biatlon se koná pouze v zimě
 • Znát sportovní zápletky a výstupy pro nejlepší šance
 • Sázet lze na lyžování a střelbu
 • Před uzavřením sázek se seznamte se statistikami každého účastníka
 • Zvažte počasí
Druhy sázek na biatlon